„Micelinį vandenį sudaro micelės – plika akimi nematomos mažytės dalelės, kurios sudarytos iš dviejų dalių: vandenį pritraukiančios hidrofilinės galvutės ir nešvarumus bei riebalus pritraukiančios lipofilinės uodegėlės. Būtent šios micelių uodegėlės ir atlieka visą valomąjį darbą, nes jos susijungia su odoje esančiais mažiausiais nešvarumais, riebalais bei kosmetikos likučiais, kurie ištirpdomi per hidrofilinius burbuliukus. Taigi micelinis vanduo yra puikus produktas, kurį kiekviena moteris galėtų įtraukti į veido odos priežiūros rutiną, tačiau derėtų žinoti kokio tipo micelinį vandenį rinktis ir su kokiomis priemonėmis naudoti“, – pranešime spaudai sako BENU vaistinių Sveikos Odos instituto ekspertė Ramunė Uosienė.

Specialistė ragina nekeisti visų odos valymo priemonių miceliniu vandeniu ir primena, kad gražią ir sveiką veido odą išlaiko subalansuota rutina.

Micelinis vanduo – pagal odos tipą

Įžengus į vaistinę ar kosmetikos priemonių parduotuvę matome itin platų pasirinkimą, micelinis vanduo randamas beveik kiekvieno gamintojo prekių lentynose. Kaip nepasiklysti ir pasirinkti teisingai?

Ekspertė teigia, kad micelinis vanduo skirstomas pagal odos tipą – sausai odai, riebiai ar linkusią į aknę. „Jeigu nežinote kokio tipo jūsų oda, rekomenduočiau rinktis skirta jautriai odai – šiuo pasirinkimu tikrai neprašausite. Šis variantas optimalus visiems odos tipams – nes tai, kas tinka jautriaodėms, tiks ir kitoms“, – sako R. Uosienė.

Kosmetikos konsultantė pastebi, kad dažniausiai grožio linijos turi tik vieną micelinį vandenį, o dermatologinės linijos turi kelis skirtingus pagal odos tipus. Būtent šių linijų micelinį vandenį naudoti ir rekomenduoja.

„Neturint jokių odos problemų ar alergijų, galima rinktis ir optimalųjį variantą, tačiau jis dažniausiai turės daugiau kvapiklių ir aktyviųjų medžiagų. Stebėkite savo odą, ji atsakys į visus klausimus. Jeigu nusivalius veidą pastebėsite sudirgimą ar raudonį – odą alergizuoja ir šis produktas jums netinkamas“, – pataria R, Uosienė.

Micelinis vanduo

Amžinas klausimas – nuplauti ar nenuplauti?

„Jeigu manęs būtų paklausę prieš 7 metus, būčiau sakius, kad micelinis vanduo yra prausiklio pakaitalas, kurio nereikia nuplauti. Tačiau nauji dermatologų tyrimai parodė ką kitą – dabar rekomenduojama atsižvelgti į individualų odos tipą. Atsižvelgiant į specialistų patarimus, micelinį vandenį rekomenduočiau nuplauti prausikliu“, – sako specialistė.

Ji pabrėžia, kad vienos veido priežiūros taisyklės visoms nepritaikysi. Jeigu odos tipas yra mišrus, riebus arba linkęs į aknę – kiekvienas dermatologas patartų micelinį vandenį nuplauti. Kai kurie prekės ženklai skelbiasi, kad jų micelinis vanduo naudojamas nenuplaunant. Tačiau R. Uosienė teigia, kad net ir tokiu atveju atsakymo derėtų ieškoti kiekvienai individualiai.

Dermatologai išskiria tik kelis atvejus kai nuplauti nereikėtų – turint itin sausą arba vandeniui alergišką odą. „Micelinis vanduo itin gerai nuvalo kreminę pudrą ir akių makiažą – nedirgina odos. Dabar beveik kiekviena moteris naudoja jį, tačiau aš jį vadinu ne prausiklio pakaitalu, o papildoma priemone, padedančia lengviau nusivalyti makiažą ir nešvarumus“, – sako R. Uosienė.

Alternatyvūs produktai ir jų naudojimas

Vaistinėje gausu alternatyvių produktų – tokių kaip micelinės odos valymo putos, prausikliai ir micelinės servetėlės. Kosmetikos specialistė teigia, kad naudojant micelinį prausiklį jo veido nuvalymui pakanka, tačiau tokiu atveju gali būti sudėtingiau nuvalyti akių makiažą. Ekspertė pataria micelinį vandenį naudoti kaip pirmąjį žingsnį – ypač valant akių makiažą, vėliau naudoti prausiklį, kurį būtina nuplauti su vandeniu. O po to įprasta rutina – veido tonikas, veido serumas ir galiausiai kremas.

Kasdienėje odos priežiūros rutinoje micelinio vandens į tokio tipo servetėles keisti kosmetikos konsultantė nepataria. „Micelines servetėles reikėtų naudoti tik išimtiniais atvejais – tai neturėtų tapti kasdiene rutina. Jas puikiai galima naudoti kelionių metu, kai neturime galimybės naudoti įprastų veido rutinos priemonių“, – pataria ekspertė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (17)