Kaip namų erdvę išnaudoti sportui?

Trenerė R. Beišytė-Aminova teigia, kad ryžtingiausi sportininkai, užsidarius sporto klubams, treniruočių tikrai nepamiršo, tiesiog jas perkėlė į savo namų erdvę, rašoma pranešime spaudai. Nors namuose dažniausiai trūksta sporto klubui įprastų treniruoklių ir svorių, tačiau trenerė pataria, kaip namuose esančius daiktus paversti sportui tinkamais įrankiais.

„Namuose patarčiau naudotis papildomu inventoriumi – pavyzdžiui, atlikti pritūpimus ar įtūpstus užsidėjus daiktų prikrautą kuprinę. Neturint svarelių, vietoje jų galima naudoti vandens buteliukus, o jei norite daugiau svorio, juos pripildykite druska ar smėliu. Vietoje pakylos puikiai tiks laiptai, kėdė ar net sofa. Naudojantis pakyla galima atlikti atsispaudimus tricepsui, arba daryti įtūpstus vieną koją laikant ant jos. Laiptai puikiai pasitarnaus ir apšilimui ar kardio treniruotėms“, – tikina R. Beišytė-Aminova.

Trenerės įsitikinimu, sportui namuose gali praversti ir išmanieji įrenginiai. Išmaniosios apyrankės, tokios, kurios automatiškai seka bėgimą, ėjimą, irklavimą, elipsines ir dinamines treniruotes.

„Išmanieji įrenginiai gali padėti atrasti motyvacijos net ir tuomet, kai labai tingisi. Dienos pabaigoje pažvelgus į savo išmaniąją apyrankę ir pamačius liūdnus duomenis, kiek nedaug sudeginta kalorijų, ar kiek mažai žingsnių nueita, tikrai norisi pajudėti. Iš savo asmeninės patirties sakau, kad ne kartą esu pavakaryje ėjusi plauti grindų, kad nesusigadinčiau savaitės rodiklių ir nueitų žingsnių kiekis būtų didesnis“, – juokauja trenerė.

Geriausia motyvacija sportui, trenerės nuomone, turėtų būti gerėjanti savijauta. Sportuojantys žmonės geriau miega, jaučia mažesnį stresą.

Paįvairinkite treniruotes namuose

Trenerės teigimu, pirmiausia sportą namuose prisijaukinti gali padėti ir visiškai įprasti pratimai. Jie nereikalauja išankstinio fizinio pasiruošimo, tačiau padeda palaikyti bendrą raumenų tonusą. Pradėjus vos nuo keleto pratimų pakartojimų, vėliau galima gerinti asmeninius rekordus.

„Vienas iš universaliausių pratimų – lenta, kuri apkrauna visą kūną, ypač pilvo presą. Kojoms ir sėdmenims stiprinti rekomenduočiau atlikti įtūpstus. Jei esate pažengę – nedvejokite jų atlikti ir su papildomu svoriu. Viršutinei kūno daliai labai padėtų atsispaudimai. Pradžioje galima atlikti vos kelis, o sustiprėjus pamažu didinti jų kiekį“, – sako trenerė.

Jei ilgainiui įprasti pratimai ima pabosti, R. Beišytė-Aminova skatina paįvairinti treniruotes ir į savo sporto rutiną įvesti šokius.

„Galite išbandyti zumbos ar kitas šokių treniruotes pradedantiesiems, kurių tempas bus lėtesnis, o pratimai įveikiami. Planšetinis kompiuteris labai padeda ieškant naujų treniruočių „YouTube“ svetainėje. Radus tinkamą, patogu ją stebėti tiesiog to paties įrenginio ekrane. Jis pravers ir siekiant domėtis sveika gyvensena – vietoje keleto knygų su savimi visuomet galima turėti planšetę“, – pataria trenerė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (55)