Štai ir pasiekiau tokį kritinį amžių, kai dilema, kuo rengtis, įgijo katastrofišką mastą. Kai sukanka 50 metų, niekaip negali apsispręsti, koks stilius tave labiau darko – jaunatviškas ar solidus. Ypač sunku, jei figūra vis dar tokia pat kaip prieš 30 metų, o veidas – anaiptol.

Stilistas Kęstas Rimdžius pripažįsta, kad prieš kelis dešimtmečius riba tarp 50-mečių ir 30-mečių buvo kur kas ryškesnė. „50 tuomet buvo žiauriai skambantis reikalas, atrodė beviltiška senatvė, – sako jis. – Net ir stiliaus prasme ties ta riba vykdavo kardinalus lūžis. Dabar dalis 50-mečių vis dar šoka baruose ant stalų. Iš kitos pusės, reikia suvokti – kad ir kaip sportuotum ar prisižiūrėtum, amžius pradeda matytis. Jei, tarkim, 40-metė dar gali pastūmėti menamą metų ribą net ir 10-čia metelių, tai 50-metė ją gali pastumti tik kokiais penkeriais. Ir, beje, – į abi puses. Kitaip tariant, sportuojanti, odą prižiūrinti ir energinga 50-metė gali atrodyti kaip 45-erių, bet vargu ar jai pavyks atrodyti kaip 40-metei ar dar jaunesnei. O štai atrodyti kaip 55-erių ar netgi 60-ies pavyksta lengviau. Ir, kaip tyčia, kuo labiau stengiatės save pajauninti, tuo didesnė rizika pasisendinti. Nėra baisiau, kai žiūri į moterį ir negali suprasti – jai yra 45-eri, bet ji labai susenusi, ar vis dėlto 55-eri, bet atrodo kaip surinkta iš atskirų detalių.“

Pasak Kęsto, po 50-ies tam tikras kūno vietas jau reikėtų pradėti slėpti. Labiausiai visiems stilistams kliūva pažastys ir žastai. „Visai nesvarbu, kokios kūno konstitucijos esate, kiek sportuojate ir ką valgote, šios kūno vietos vis tiek kinta, mat jų pokyčius lemia glembanti oda“, – sako jis. Kita Kęstui Rimdžiui kliūvanti detalė yra keliai. Pasak jo, reta moteris turi gražius kelius, o po 50-ies tokių lieka vos viena kita, mat šios vietos pokyčius taip pat lemia glembanti oda, tad baisius kelius gali turėti ir visai lieknos ilgakojės moterys.

Paprašytas patarti, kuo rengtis, kad atrodytume jaunatviškai, stilistas sako, kad vien šitas žodis jam skamba baisiai. „Jei kas nors jums sako, kad atrodot jaunatviškai, laikas sunerimti, – sako jis. – Jaunatviškumas neturi nieko bendro su jaunyste. Jis veikiau kalba apie bergždžias pastangas apgauti amžių“. Tai nereiškia, kad po 50-ies turėtume suptis į beformius maišus ar tapti klasikinio stiliaus gerbėjomis. Kęstas siūlo neatsisakyti drabužių, kuriuos sėkmingai gali nešioti tiek 18-metės, tiek 50-metės. Balti marškiniai, tamsiai mėlyni klasikiniai džinsai, odinės kelnės, siauras tamsus sijonas, odinis baikeriško stiliaus švarkas, klasikiniai aukštakulniai, aksominis švarkas – visu tuo sėkmingai galite dalintis su savo dukra, jei esate tokios pat figūros.

Kęstas Rimdžius

Jis siūlo peržiūrėti ne tik savo spintos turinį, bet ir kai kuriuos pasenusius mitus. Tarkim, kad batai ir rankinė būtinai turi būti brangūs. „Kiekviena moteris drabužiams skiria skirtingą biudžetą, tad tai, kas vienai yra brangu, kitai gali atrodyti pigu, – sako Kęstas. – Nematau nieko baisaus, jei moteris nešioja rankinę už 50 eurų. Blogiau, jei ji vis dar dėl to kompleksuoja, pavydi brangesnę rankinę turinčiai draugei ir galiausiai išleidžia tokiai pat pusę savo algos. Varžytis drabužiais gal ir natūralu paauglystėje, bet jei taip elgiatės sulaukusi 50-ies, veikiausiai neturite kuo daugiau pasigirti.“

Jis nepritaria ir taisyklei, esą po 50-ies dera nešioti tik tauriųjų metalų ir brangiųjų akmenų papuošalus. „Manau, kad taisyklė rinktis prabangius aksesuarus jau yra šiek tiek atgyvenusi, – sako Kęstas. – Auksas, perlai gali netgi sendinti. Prie vakarinių drabužių, aišku, rekomenduočiau tauriųjų metalų ir brangių arba pusbrangių akmenų papuošalus, bet dieną galima nešioti ir bižuteriją. Tik tai neturėtų būti pigi, neoninėmis spalvomis rėkianti plastmasė. Įdomus, originalus papuošalas suteikia stiliui išskirtinumo ir šiuolaikiškumo. Jei papuošalas atrodo kaip meno kūrinys, ne taip svarbu, iš ko jis pagamintas.“

10 Kęsto Rimdžiaus taisyklių, kaip nenusisendinti

1. Venkite itin trumpų drabužių. „Net jei turite gražias kojas, į miestą su trumpučiais šortais ar sijonėliu iki pusės šlaunų nepatarčiau eiti. O štai klasikiniai šortai iki kelių atrodys labai šiuolaikiškai. Ypač – dėvimi prie švarko.“

2. Neapsitempkite nuo galvos iki kojų. „Jei ir turite tobulą figūrą, nesivilkite prie pieštuko formos sijono prigludusio golfo ar glaustinukės. Prie golfo puikiai atrodys plisuotas sijonas iki pusės blauzdų, prie siauro sijono ar kelnių – klasikiniai marškiniai ar nertinis.“

3. Neatsidenkite per daug. „Jei rodote kojas, nesivilkite palaidinės su gilia iškirpte, ir atvirkščiai. Atsisakykite peršviečiamų audinių. Ir jau, aišku, jokiomis aplinkybėmis nerodykite pilvo.“

4. Uždarykite savo dukrų ir anūkių spintas. „Rožinė spalva, smulkių detalių gausa, ryškūs, neoniniai papuošalai, pūsti sijonukai, animacinių filmų herojai ant marškinėlių, spalvingos gumytės, gėlėmis siuvinėti džinsai – vilkėdama taip atrodote tarsi būtumėte pasiskolinusi ką nors net ne iš 16-metės, bet iš savo 12–14 metų dukros spintos. Nebevaikščiokite į „Forever 18“ tipo parduotuves tikėdamosi ten ką nors rasti sau.“

5. Pamirškite botfortus. „Nors šie ilgaauliai dengia kelius, bet verčia atidengti tai, kas yra virš jų. 50-metė su jais negali atrodyti gerai, nes jie reikalauja itin trumpo sijono ar šortų. Po ilgu sijonu jie netenka prasmės, o ant kelnių atrodo kazokiškai. Jaunos merginos nešioja juos ir su ilgesniais džemperiais, bet taip apsirengusi 50-metė atrodys kaip pamiršusi namie sijoną.“

6. Atsargiau su raštais. „Smulkūs raštai sendina, gyvūnų balansuoja ant vulgarumo ribos, todėl labiau tinka detalėms. Vyresnio amžiaus moterims labiau tinka stambūs raštai arba batika, bet užvis geriausia atrodo švarios spalvos.“

7. Atsisakykite rankų darbo mezginių. „Įvairūs pačių megzti megztiniai, suknelės, sijonai, nertos palaidinės ir apykaklaitės prideda kokius 5 metus. Atiduokit tai savo dukroms, joms tokie dalykai puikiai tinka.“

8. Atsargiai – su juoda. „Tipiškos lietuvės yra gana pilkų veidų. Be to, su amžiumi ir dažosi mažiau. Jei moterį, kurios oda šaltos, balkšvos spalvos, apvilksi tamsiai mėlynu, pilku arba juodu megztiniu, ji atrodys labai pavargusi. O štai rusvų plaukų, strazdanotoms, rudų akių moterims pilka ar juoda gali puikiai tikti. Verta prisiminti, kad labiau sendina matinės tamsios spalvos. Blizgi juoda – tarkim, odos, atlaso, aksomo, gali suteikti visai priešingą efektą – atspindėdama šviesą, ji pagyvina veidą. Juodą atsveria ir ryškesni aksesuarai – skarelė, kaklo vėrinys.“

9. Nebijokite spalvų. „50-metėms labiausiai tinka švarios, gilios, brangakmenių spalvos – smaragdo žalia, rubino raudona, safyro mėlyna, taip pat ciklamenų, balta, pudros. Tačiau rožinę, citrinos geltoną, salotinę ar oranžinę siūlyčiau kuriam laikui pamiršti. Jų laikas ateis vėliau, maždaug apie 70 metus, kai tai ims derėti prie žilų plaukų ir suteiks gyvybingumo. Tereikia pažiūrėti į Elžbietos II aprangos stilių ar į vyresnes prancūzes. Jų su juodu daiktu nepamatysi.“

10. Derinkite priešybes. Solidumas ir sportiškumas, elegancija ir seksualumas, klasika ir šiuolaikiškumas – tokia priešybių vienybė puikiai atrodo ir jaunina. Ir atvirkščiai – noras žūtbūt išsaugoti stiliaus vientisumą yra kiek atgyvenęs dalykas, kaip ir bandymas spalviškai susiderinti nuo galvos iki kojų. „Plėšyti džinsai su klasikiniais marškiniais ar švarku gali atrodyti visai neblogai, bet jei prie jų apsivilksite džinsinį švarką ir apsiausite kaubojiškus batus – jau bus nekas. Jaunimėlis taip vaikšto ir jiems tinka, tačiau 50-metė gali atrodyti kaip išsiruošusi į teminį kaubojų vakarėlį.“

Knyga „Man 50. Ir aš dar gyva“

Peržengusios 50 metų ribą, moterys priverstos spręsti išties globalias dilemas. Senti oriai ar pasigražinti botulinu? Nerti į naują veiklą ar kantriai laukti pensijos pabodusiame darbe? Toliau nuobodžiauti su savo sutuoktiniu ar pasinaudoti paskutiniu šansu susirasti ką nors geresnio? Atsakymų į šiuos ir daugybę kitų klausimų knygoje „Man 50. Ir aš dar gyva” ieško autorė Virginija Rimkuvienė, keturios jos knygos herojės ir įvairių sričių specialistai: gydytojai, psichologai, sporto treneriai, karjeros konsultantai, stilistai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (49)