Ko nedavonoti, pataria tinklalapis huffingtonpost.ca.

Nepatartina dovanoti aštrių daiktų

Keliose pasaulio šalyse būtų netinkama dovanoti aštrius daiktus, kaip antai, peilį, nes manoma, kad tai pritraukia nesėkmes, gadina santykius. Šios tradicijos paisoma Šveicarijoje, Vokietijoje, Brazilijoje ir Egipte.

Vis tik kokybiškas peilis – naudinga dovana, tad padarykite štai taip: prie peilio prilipdykite monetą, kad dovanos gavėjas galėtų pasiūlyti ją jums kaip savotišką mokestį už peilį – tada bus galima nebelaikyti jo dovana.

Nedovanokite tuščios piniginės

Jei dovanojate piniginę, pasak prietaro, ji neturi būti tuščia. Įdėkite į piniginę banknotą ar monetą, kad garantuotumėte sėkmę dovanos gavėjui. Šios tradicijos paisoma Italijoje, kurios gyventojai mėgsta kokybiškas, dailias odines pinigines.

Veidrodžiai prišaukia piktąsias dvasias

Kinijoje ir kitose Azijos kultūrose tikima, kad veidrodžiai prišaukia piktąsias dvasias, todėl padovanotas veidrodis gali apsunkinti jį dovanų gavusio žmogaus gyvenimą. Ką jau kalbėti, jei veidrodis sudūžta, – tai reiškia septynerius metus truksiančias nesėkmes. Juk nenorite prislėgti savo sąžinės tokia nuodėme?

Pagalvokite, ar verta dovanoti pirštines

Gražių pirštinių pora – puiki kalėdinė dovana, tačiau Kanadoje tikima, kad ji prišaukia nesėkmes. Veikiausiai pirštinių siejimas su nesėkme siekia viduramžius, kai riteriai prisisegdavo mylimos damos pirštinaitę prie šalmo.

Nedovanojami laikrodžiai ir rankiniai laikrodžiai

Manoma, kad padovanotas laikrodis ar rankinis laikrodis rodo, kad jūsų draugystės laikas baigiasi. Pavyzdžiui, Kinijoje laikrodžiai apskritai asocijuojasi su mirtimi, todėl nedovanojami.

Venkite nesėkmingų skaičių

Įvairiose pasaulio šalyse skirtingi skaičiai laikomi nesėkmingais. Šiaurės Amerikoje nelaimę nešančiu skaičiumi laikomas 13. Kinijoje – 4, nes šis žodis kinų kalba skamba panašiai kaip mirtis, todėl padovanoti kokius nors keturis daiktus būtų laikoma didžiuliu netaktu. Japonijoje devyni skamba panašiai kaip kankinimas, todėl vengiama asociacijų su šiuo skaičiumi.

Kai kur nedovanojama lyginė suma pinigų

Indijoje ir kai kuriose kitose šalyse turi būti dovanojamos tik nelyginės sumos pinigų – pvz., 101, o ne 100. Judaizme nelyginiai skaičiai laikomi sėkmingesniais už lyginius. Vienintelė išimtis – 18, šis skaičius laikomas sėkmingu, todėl dovanojamos sumos, kurias galima padalinti po 18.