Kontracepcija

„Į kontraceptinių piliulių sudėtį įeina ir hormonai, o skirtingas moteris jie veikia skirtingai. Tai lemia organizme vykstančios cheminės reakcijos ir konkrečioms tabletėms būdingas hormonų derinys“, – aiškina su portalu „Women‘s Health“ bendradarbiaujanti moterų sveikatos ekspertė Jennifer Wider.

Jei seksualinis interesas akivaizdžiai sumažėjo kaip tik tada, kai ėmėte vartoti naują hormonų pagrindu sukurtą kontraceptinį preparatą, derėtų šią problemą aptarti su savo gydytoju.

„Kontraceptikų asortimentas labai platus, todėl dėl medikamentų kylančias intymaus gyvenimo problemas dažniausiai pavyksta išspręsti gana nesunkiai“, – teigia specialistė.

Motinystė

Buvimas motina neretai suvokiamas kaip rūpinimasis kitais ir menkesnis dėmesys sau. Štai kodėl tapus motina seksas kartais pasilieka antrame plane. Tik ar taip turi būti?

Pamėginkite pasikalbėti su partneriu, prisipažinkite, kas neduoda jums ramybės ir kaip kokios nors problemos veikia seksualinį jūsų nusiteikimą. Gal jis galėtų perimti dalį atsakomybės? Gal galėtų nudirbti kokius nors darbus, kurių automatiškai padaugėjo? Jei partneris bus dėmesingas ir pasistengs padėti, susigrąžinti seksualinę aistrą bus kiek lengviau.

Stresas

„Stresą jau daug kas laiko norma“, – konstatuoja psichologė Ramani Durvasula.

Deja, ši naujoji norma gali daryti tiesioginę įtaką seksualiniam žmogaus gyvenimui. Psichologė patarai rasti laiko seksui, nesvarbu, kokia intensyvi jūsų darbotvarkė, ir primena, kad numatyto laiko turi užtekti ne tiktai sueičiai, bet ir atsipalaidavimui, atitinkamos nuotaikos sukūrimui. Kad kiltų noras pasimylėti, galima išsimaudyti degančiomis žvakutėmis apstatytoje putų pilnoje vonioje, pasipuošti šilkiniais apatiniais ar pan.

„Nevalia pamiršti, kad seksas – būtina dviejų žmonių santykių sritis“, – nurodo R. Durvasula.

Santykių štilis

Užėjus santykių štiliui, nevalia pasiduoti minčiai, kad viskas, net ir seksas, tapo nuobodu. Derėtų prisiminti, kad intymumas yra ypatinga tik judu su partneriu siejanti bendrystė, kurią privalu puoselėti. Patikėkite, verta pasistengti rasti būdų, kaip suteikti seksualiniam gyvenimui įvairovės, kaip jį ir vėl užvesti. Padėti kartais gali net nebandytos pozos.

„Tinka viskas, kas suteikia gaivališkumo intymioms akimirkoms“, – sako R. Durvasula.

Jeigu atrodo, kad niekas nebepadeda, gal verta kreiptis į poras konsultuojantį psichologą.

Konfliktai su partneriu

Žmonės elgiasi įvairiai: kai susipyksta, kai kurie net pagalvoti negali apie seksą, tačiau kiti naudojasi juo kaip būdu susitaikyti. Jei nesate iš pastarųjų, besikartojantys konfliktai su partneriu tikrai gali būti sumažėjusio seksualinio intereso priežastis. Vis dėlto net tada, jei po įvykusio barnio sugebate gana greitai susijaudinti, vertėtų pasiaiškinti, kodėl santykiai su partneriu tapo probleminiai. Tik kai neliks problemų priežasčių, galėsite manyti, kad partnerystė prasminga ir ilgalaikė.

Gėda

Nemenką dalį žmonių varžo tam tikras griežtas požiūris į seksualumą ir iš jo kildinami gėdos bei kaltės jausmai. Galbūt nuo mažumės jums buvo kalama į galvą, kad seksas – tai kažkas gėdingo? Panašios nuostatos tikrai gali paveikti jūsų požiūrį į seksą apskritai. Norint atsikratyti gėdos jausmo, reikėtų kreiptis į psichologą.

Depresija

Netikėtai suvokus, kad seksas nebedomina, patartina pasitikrinti sveikatą. Tokie dalykai kaip depresija, hormoniniai svyravimai ir kai kurie medikamentai gali turėti poveikį libido. Verta žinoti, kad sumenkęs seksualinis interesas – dažnas šalutinis antidepresantų veikimo rezultatas.

Nepavyksta patirti orgazmo

Jokiu būdu negalima teigti, kad orgazmas yra vienintelė priežastis, dėl kurios verta mylėtis. Vis dėlto tai gana reikšminga aplinkybė. Deja, nemažai moterų orgazmą pasiekia gana sunkiai. Jei tai būdinga ir jums, tačiau gerai žinote, kad partneris nori suteikti jums maksimalų malonumą, turėtumėte jam padėti – pasufleruoti, ką ir kaip reikėtų daryti, atskleisti, kas jums patinka.