Kad žodis „klimaksas“ gąsdintų kuo mažiau, o tai, ką jis įvardija, neatitrauktų nuo įprastos veiklos, verta pamėgti tris toliau aprašytus gėrimus. Sveikos gyvensenos propaguotojai teigia, kad jie natūraliai pagerina hormoninį foną, vadinasi, ir nuotaiką, rašoma portale leprechaun.land.

1. Aviečių lapų arbata

Taigi, aviečių arbata, tik ne su uogiene, o iš lapų. Skirtumas tarp dviejų rūšių – didžiulis. Pirmoji yra pasakiško skonio, tačiau baisiausiai darko taliją, na, o antroji nuo seno rekomenduojama kaip priemonė kai kuriems ginekologinės ir urologinės kilmės susirgimams gydyti.

Paruošimo būdas. Arbatinį šaukštelį aviečių lapų užpilkite stikline vandens, užvirinkite ir palaukite 15–20 minučių, kad pritrauktų. Taip paruoštą gėrimą reikia perkošti per sietelį. Galima pagardinti medumi.

Avietės
Foto: Shutterstock

2. Šiltas vanduo su citrina

Šį gėrimą verta įprasti gerti vietoj kavos. Begalė mitybos specialistų tikina, kad dieną reikia pradėti ne puodeliu kavos ir skubia naujienų peržvalga, o stikline šilto vandens su citrinų sultimis. Šis paprastutis koktelis teikia naudos bet kurio amžiaus žmogui, bet ypač – keturiasdešimtmetį perkopusioms moterims.

Juk būtent po 40-ies medžiagų apykaita paprastai sulėtėja, o citrina parūgštintas vanduo padeda jai įsisiūbuoti – išjudina skrandžio sieneles. Puiku ir tai, kad gėrimas paskatina leptino – vadinamojo sotumo hormono – gamybą. Taigi, tikėtina, kad noras sukrimsti visą pakelį sausainių, gerokai sumažės.

3. Pienas su ciberžolėmis

Ciberžolė
Foto: Shutterstock

Šis iš Rytų kilęs gėrimas, paruošiamas mums kiek neįprastai derinant produktus, kartais vadinamas moters sveikatos sargybiniu arba auksiniu pienu. Toks pavadinimas, reikia pasakyti, jam duotas ne be pagrindo, ir ne tiktai dėl gelsvo atspalvio, bet ypač dėl vertingųjų savybių.

Pienas su ciberžolių milteliais padeda išlyginti hormoninį foną, atsikratyti neurozės, slogios nuotaikos, be to, gerina miego kokybę.

Nereikia nė priminti, kad būtent šie simptomai nemenkai gadina gyvenimą, kai prasideda klimaksas.

Šį, kitaip nei pirmiau paminėtus gėrimus, rekomenduojama gerti vakare. Užsikąsti sumuštiniu jo, patikėkite, nesinorės. Jausitės taip jaukiai, tarsi gurkšnotumėte kakavą.

Paruošimo būdas. Į 200 mililitrų šilto pieno įberkite pusę arbatinio šaukštelio ciberžolių miltelių. Gerai viską išmaišykite ir išgerkite.