Dažnai manoma, kad jei nevargina bėrimai ar spuogai, tuomet odai ypatingos priežiūros nereikia, kaip ir nereikia lankytis pas specialistą. „Odos priežiūra, tai visų pirma mūsų higiena. Taip pat yra klaidinga manyti, jog jei vargina spuogai, ar aknė, kad tai praeis savaime“, – pranešime spaudai teigia klinikos „Sugihara“ kosmetologė Daina Eidukienė. Anot jos, prižiūrint odą visgi reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kur didžiąją laiko dalį praleidžia žmogus, t.y. patalpoje ar lauke.

Vienas iš mitų, kad šaltuoju sezonu negalima naudoti drėkinamųjų kremų. Kosmetologės teigimu, tai – netiesa: „Anaiptol, juos naudoti reikia, tik prieš išeinant į lauką turi praeiti bent 15 minučių“, – sako D. Eidukienė.

„Jeigu ant kremo tepamas makiažo pagrindas, tai taip pat apsaugo odą. Buvimas gryname ore šaltuoju sezonu, visai kas kita, tuomet reiktų rinktis skalsesnės tekstūros kremą, kuris odą apsaugotų (pvz. vykstant slidinėti į kalnus ir pan. reikėtų rinktis apsauginį kremą)“, – teigia odos priežiūros specialistė.

Vitaminų reikia ir odai


Kosmetologės teigimu, reikėtų nepamiršti, kad šaltuoju sezonu visam organizmui trūksta vitaminų, ne išimtis ir oda, tad reikėtų rinktis vitaminais praturtintus kremus. „Svarbu nepamiršti palepinti odos kaukėmis. Taip pat geras sprendimas apsilankyti pas specialistą, kuris ne tik paruoš odą šaltajam sezonui, bet ir parinks tinkamas priemones būtent jūsų odai, jos poreikiams“, – teigia D. Eidukienė.

Kosmetologės teigimu, žmonių sąmoningumas didėja ir tai labai džiugina. „Veido odos priežiūra – įpročio reikalas. Žmonės labiau rūpinasi oda ir labai džiugu, kad keičiasi požiūris į tai, kad kol nėra problemos nereikia rūpintis veido oda ir lankytis pas kosmetologą“, – teigia specialistė. Pasak jos, prevencija padeda išlaikyti odą gražią ir nutolinti senėjimo procesą.

Oda – sveikatos veidrodis


Odą veikia gyvenimo būdas, mityba, stresas. Ne veltui sakoma, jog oda – sveikatos ir žmogaus savijautos veidrodis. Žalingi įpročiai turi didelę įtaką mūsų sveikatai ir, žinoma, odai. „Rūkymas sukelia oksidacinę žalą, kurią sukelia disbalansas tarp laisvųjų radikalų ir organizmo antioksidantų, sutrikus šiai pusiausvyrai prasideda antioksidacinis stresas, kuris sukelia progresuojantį mūsų organizmo nusidėvėjimą. Taip pat ir su oda, ji greičiau sensta, glemba, tampa nepajėgi atsinaujinti, regeneruotis“, – teigia D. Eidukienė. Pasak kosmetologės, norint turėti gražią ir švytinčią odą, svarbu atsisakyti žalingų įpročių. Vis dėlto, jeigu tą padaryti sunku, kosmetologė rekomenduoja naudoti antioksidantus – vitaminus, priemones su vaisinėmis rūgštimis, kurios pagerintų odos regeneraciją.

Trys būtinos priemonės odai prižiūrėti


Kosmetologės teigimu, norint turėti gražią odą, trys priemonės yra neišvengiamos. Tačiau vis dėlto, svarbiausia yra tai, kaip oda paruošiama. Svarbiausia gerai odą nuvalyti, tad čia neišvengiamas prausiklis-valiklis: „Jei oda neteisingai nuplaunama, paruošiama, nepadės nei pats brangiausias ir geriausias kremas“, – teigia D. Eidukienė.

Kitos dvi priemonės be kurių neįsivaizduojama tinkama odos priežiūra, pasak jos, yra dieninis ir naktinis kremai. Naktį oda dirba, dieną ilsisi, tad būtinai reikėtų naudoti naktinį kremą, kadangi naktį oda labiau įsisavina kremo veikliąsias medžiagas.