Su šia bėda turbūt susidūrė kiekvienas iš mūsų. Atrodo naudojame geriausią kosmetiką, atsirenkame maistą, o nelemtieji spuogai vis nedingsta? Nusiraminkite – „Kartais pamirštame paprastas, bet labai svarbias taisykles“, – pranešime spaudai sako „Mezoderma“ klinikos gydytoja dermatovenerologė Neringa Lapinskienė. – „Spuogai yra vienu metu prakeiksmas ir išsigelbėjimas. Prakeiksmas, žinoma, dėl išvaizdos, bet kartu mums siunčiama žinutė, jog kažkas mūsų gyvenime yra ne taip, reikia susimąstyti, kaip prižiūrime odą ir kokį gyvenimo būdą esame pasirinkę.“

Dar kartą apie aknės priežastis

„Gali būti įvairių problemų, kodėl odoje atsiranda spuogai. Netinkama mityba, per didelis cukrų kiekis maiste, komedogeninės medžiagos, kurios skatina inkštirų formavimąsi. Moterys dažnai kenčia dėl hormonų disbalanso. Kartais spuogų atsiradimui gali pakakti tik nuolatinio lietimo rankomis sėdint prie kompiuterio ar skaitant, reikia nepamiršti, jog bakterijos kaupiasi ant telefono ekrano, šalikų ir panašiai, dažniau plaukite patalynę, kepures, kosmetikos šepetėlius, gerai dezinfekuokite pincetus, skutimosi priemones prieš ir po naudojimosi, tai tikrai labai pagerina odos būklę“, – pasakoja gydytoja.

Aknės gydymas – ištvermės patikrinimo testas

Nusipirkote naują, riebiai, pažeistai aknės odai skirtą priežiūros priemonę – pabandėte ja tepti, prausti ar gydyti odą, tačiau kol kas nepastebite jokio pasikeitimo?

„Naujo produkto poveikis, jeigu jis tiko Jūsų odai, greičiausiai nebus pastebimas iš karto. Greičiausiai prireiks nuo 2 iki 4 savaičių, kad pamatytumėte rezultatus, o pasiekus pagerėjimą, ir toliau reikia teisingai prižiūrėti odą. Žinoma, jeigu pasitepus nauju produktu oda parausta, ima niežėti, nedelsiant nustokite jį vartoti, veidą nusiprauskite vandeniu“, – pataria pašnekovė.

Gulinčios lentynoje priemonės – nepadės!

Nesvarbu ar tai kremas, ar dermatologo sudarytas gydymo planas, labai svarbu juo naudotis, bei laikytis kitų gydytojo rekomendacijų.

„Suprantu, kad keisti elgsenos ir mitybos įpročius būna be galo sunku, ypač paaugliams, tačiau svarbu stebėti savo odą, padėti jai būti sveikesne“, – sako gydytoja.

Prauskite odą, bet nenaudokite šveitiklių

„Pažeista aknės oda yra labai jautri. Pastebėjau, kad dauguma mano, jog sergant akne šveitikliai būtini, tačiau tai netiesa. Taip ji suerzinama dar labiau, o šveisti odą esant pustulių, infekcijos židinių – griežtai draudžiama. Reikėtų prausti du kartus per dieną, tačiau karštuoju metų laiku arba užsiimant aktyvia veikla, pavyzdžiui, sportuojant, reikėtų prausti dažniau, bei naudoti specialius aknei skirtus, nedirginančius prausiklius. Nepakanka ir tik nuvalyti makiažą terminiu vandeniu, nors jis ir skirtas riebiai odai.“ – pataria pašnekovė.

Skaitykite ir domėkitės priemonių sudėtimi

Labai svarbu, kad priemonės nekimštų porų, nealergizuotų ir nebūtų riebios. Gydytoja pabrėžia – „Tai galioja ne tik prausimosi priemonėms arba kremams, labai svarbu, kad maskuoklis, pudra ir kitos priemonės, taip pat neturėtų šių trūkumų, ypač venkite komedogeniškai veikiančių aliejų, jei greitai riebinasi plaukai, dažniau juos plaukite.“

Šiukštu nespaudinėkite spuogų ir pasirūpinkite tinkama aplinkos higiena
„Turbūt, jau visi žino, kad spuogų spaudinėti namuose negalima, suprantu, kad knieti kuo greičiau atsikratyti iškilusių spuogu, tačiau spuogų spaudinėjimas pavojingas dėl infekcijos nustūmimo į gilesnius audinius ir net patekimo į kraujotaką, taip infekcija gali nukeliauti net į smegenų dangalus. Kitas pavojus – bjaurojantys randai“, – primena Neringa Lapinskienė.

Spuogai

Pagalvokite apie profesionalią pagalbą

Jeigu nuoširdžiai laikantis visų aukščiau aprašytų taisyklių jūsų odos būklė negerėja, tuomet vertėtų apsilankyti pas gydytoją dermatologą. „Riebios odos priežiūros priemonėse gausu nuriebinančių, inkštirus tirpdančių ir kitų aktyvių komponentų, kurie gali labai išsausinti ar sudirginti odą, o kartais ir alergizuoti, tad jeigu ilgainiui nematote pagerėjimo, oda sudirgsta, rekomenduočiau nesiblaškyti produktų gausoje ir kreiptis į dermatologą“, – sako gydytoja.

„Dažniausiai nepakanka naudoti vien riebios odos priežiūros priemonių, prireikia ir vaistų, cistų ir giluminių inkštirų šalinimui dažnai tenka pasitelkti ultragarsinį odos valymą.“

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)