„Šiais metais projekto spintą jau papildė suknelės, atkeliavusios ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Dėkojame kiekvienai padovanojusiai ir džiaugiamės, kad ne pirmus metus vykstantis projektas plečiasi, o pasipuošusių prieš didžiąsias metų šventes moterų skaičius didėja“, - pranešime spaudai sako akcijos sumanytoja Eskedar Maštavičienė.

Naujas rūbas – naujo gyvenimo pradžia

Savo spintas noriai šiemet peržiūrėjo bei sukneles dovanoja ir žinomi žmonės: daininkės Erika Dženings ir Dovilė Filmanavičiūtė, aktorė ir laidų vedėja Beata Tiškevič, savo kurtus drabužius į akcijos spintą įdėjo dizaineriai Liutauras Salasevičius ir Laura Dailidėnienė. Tarp dovanojusių – ir jau ne pirmus metus šios akcijos ambasadorė žurnalistė Daiva Žeimytė-Bilienė, teigianti, kad su sau patinkančiu ir pritinkančiu drabužiu kiekviena moteris gali nuversti kalnus.

„Žinoma, gerokai svarbiau už išvaizdą yra vidinė žmogaus būsena. Tačiau tikrai žinau, kad kai pradedi patikti sau veidrodyje, ima keistis ir vidus: atsiranda pasitikėjimas savimi, noras keisti ir keistis. Gal kažkam atrodo, kad maža juoda suknelė – tik smulkmena, bet aš galiu drąsiai pasakyti – dideli pokyčiai, prasideda nuo mažų dalykų. Pirmiausia nuo suvokimo, kad patinki sau pačiai, o kai žmogus pradeda vertinti save teigiamai, atsiranda jėgų keistis ir iš vidaus“, - sako D. Žeimytė- Bilienė.

Padovanok suknelę
Foto: Organizatorių archyvas

„Padovanok suknelę“ akcijos vakarai šiemet jau įvyko keliuose Lietuvos miestuose. Ši akcija šiais metais vyksta 13 miestų. Vilniuje finalinis akcijos vakaras vyks gruodžio 18 dieną. Dovanotomis suknelėmis pasipuoš Gausių šeimų asociacijos nariai, Vilniaus socialinio rūpybos centro, Moterų krizių centro bei Nakvynės namų globotinės.

Likimo negandų prispaustoms moterims ne tik bus dovanojami drabužiai, bet pasirūpinta šukuosenomis bei makiažu. „Iš Kauno sutiko atvykti net 17 visažistų ir kirpėjų komanda. Kadangi šventinę nuotaiką artėjant gražiausioms metų šventėms planuojame sukurti dešimtims moterų, tai kviečiame prie šios gražios akcijos prisijungti ir kitus įvaizdį kuriančius specialistus“, - teigia E. Maštavičienė.

Tiesa šiais metais iš renginio pasikeitę išeis ir vyrai – prie šios akcijos prisijungė ir Europos vyrų mados prekės ženklas „Suitsupply“, pasiryžę prieš šventes papuošti 17 gausių šeimų stipriosios lyties atstovų.

Padovanok suknelę
Foto: Organizatorių archyvas

Moterų solidarumas – paskata keistis

Skaičiuojama, kad akcijos „Padovanok suknelę“ dėka per 4 metus jau padovanota šimtai suknelių. Yra atvejų, kai kažkada apdovanotos moterys šiandien pačios noriai atveria savo spintos duris ir taip išreiškia solidarumą su likimo draugėmis.

Prie šios moteris palaikančios akcijos jungiasi ir dainininkė, visuomenės veikėja D. Filmanavičiūtė savo veikla įkvėpusi ne vieną moterį mylėti save tokią, kokia esi.

„Man asmeniškai vertingiausi atrodo tokie socialiniai projektai, kurie čia ir dabar sukuria vertę. Kai dalinamės suknelėmis, kurios mūsų spintose savo gyvenimą jau nugyveno, galime viena kitai padėti realiai, o ne tik garsiais lozungais. Ir kas tai bebūtų – vyras, moteris, vaikas ar senelis, man norisi pasidalinti savo vidiniais turtais, nes jaučiu, kad turiu truputėlį prikaupusi“,- teigia D. Filmanavičiūtė.

Pasitikėjimo ir geros nuotaikos nestokojanti moteris, šiam projektui padovanojusi kelias dizainerių kurtas sukneles, ragina savo garderobo dalelėmis pasidalinti „rubensiškų“ formų moteris, nes šiandien būtent didesnių dydžių drabužių labiausiai ir trūksta.

Padovanok suknelę
Foto: Organizatorių archyvas

„Man sunku suprasti, kad kol mes, scenos žmonės, renkamės kurio dizainerio suknelę šįvakar vilkėsime, kada kažkas nei kasdien, nei švenčių metu sau tokios minties net neleidžia. Aš pasidalinau keletu savo dizainerių rūbų, kurie, tikiu, atras vietos ne tik kažkieno spintoje, bet ir širdyje. Ne dydis, ne etiketė man svarbu. Man svarbiausia, kad kažkas pakeltų nosį ir bent akimirką pagalvotų: „O, šiandien bus graži diena!”. Ir dėtųsi į širdį prasmingus ir turiningus dalykus. Svarbu palaikyti vienai kitą, niekad neatsukti nugaros stokojantiems ir bent prieš šventes pabandyti patreniruoti savo sielos organus“, - sako D. Filmanavičiūtė.

Suknelėmis su kitomis moterimis galite pasidalinti iki gruodžio 17 dienos, pristatydami jas į sostinėje esančias „Textale“ (T. Ševčenkos g. 16i) ir „Top To Bottom“ (Šnipiškių g. 2) studijas ar Vilniaus įgulos karininkų ramovę (Pamėnkalnio g. 13) darbo valandomis.

Gruodžio 18 dienos vakarą įvyksiančiame finaliniame „Padovanok suknelę“ vakare kviečiami dalyvauti visi, prisijungę prie šios akcijos. Nespėsiantys to padaryti šiemet, savo garderobu galės pasidalinti ir kitais metais, nes kaip sako „Padovanok suknelę“ organizatoriai – šis projektas tikrai plėsis.