„Aš dažnai, prieš fotografuodamas, prašau parodyti asmenukes, kad pamatyčiau, kaip žmogus save pažįsta. Jei nepažįsta, tenka iš visų pusių pabandyti“, – portalui LRT.lt sako gatvės fotografas V. Alesius.

Pirmiausia, pataria jis, reikia pasirūpinti apšvietimu – geriausia atsisukti į šviesos šaltinį. „Geriausiai asmenukės pavyksta, kai matoma kairė veido pusė. Jei saulė aštri, svarbu, kad nuo nosies ir kitų veido dalių neatsirastų šešėlių, nes jie tas veido dalis padidins“, – sako fotografas.

Jo teigimu, kamerą geriausia laikyti šiek tiek virš akių – tuomet veidas atrodo siauresnis, o akys – šiek tiek didesnės.

Labai blogai, pabrėžia V. Alesius, fotografuoti iš apačios, nes tada virš galvos atsiranda kažkokių objektų, patamsėjimų, būna negraži šviesa ir, žinoma, išryškėja dvigubas pagurklis.

„Be abejo, svarbi ir nuotaika. Rimtas gali būti pasui fotografuodamasis. Jei žmonės matys tave susiraukusį, ir juos apniks niūrios mintys. Be to, yra teorija, kad pagal asmenukes galima nustatyti, ar žmogus serga depresija ar turi kitų negalavimų“, – priduria V. Alesius.

Jo žodžiais, visos asmenukės neturėtų užimti tik veidas: „Kai veidas įspraustas į rėmus, nuotrauka išeina intensyvi ir išreiškia labiau neigiamą emociją. Todėl turėtų matytis šiek tiek pečių, aplinkos – tada integruoji save į bendrą kontekstą.“

„Grupinėje asmenukėje fotoaparatas kartais „ištempia“ kraštinio žmogaus veidą. Reikia tai žinoti, – pataria V. Alesius. – Beje, norėdami parodyti tarpusavio artumą, paveiksluodamiesi žmonės dažnai susiglaudžia skruostais. Tam, kad kiti matytų, kaip jie sau patinka ir kokią žinutę siunčia.“

Fotografuojantis asmenukei, primena fotografas, geriausia žiūrėti į kameros akutę arba šiek tiek virš jos, kitaip žvilgsnis atrodys žvairas. „Ir pozuojant fotografas prašo į aparatą žiūrėti „kiaurai“, į tolį – tada žvilgsnis būna natūralus.

Be to, mano V. Alesius, technologijos sukurtos tam, kad palengvintų gyvenimą, tad kodėl jomis nesinaudoti: „Pavyzdžiui, filtras sulygina, išplukdo paviršius, tada vaizdas patrauklesnis. Juk technologijos eina į priekį, o tu naudojiesi jomis arba ne. Čia asmeninis pasirinkimas, nieko blogo. Gali „lightroomą“ instaliuoti ir iškart skelbti asmenukes su visais efektais.“