Leidyklos „Vaga“ išleistoje amerikiečių autorės Dondi Dahlin knygoje „Penki elementai“ pristatoma ši senovės rytų filosofija, paremta savęs pažinimo sistema, rašoma pranešime spaudai.

Autorės teigimu, pažinus kiekvieno elemento savybes ir supratus, kurios jų stipriausiai veikia žmogaus charakterį bei elgesį, galima išmokti išlaikyti fizinę, protinę, dvasinę ir emocinę pusiausvyrą. Rytų išmintis derinama su moderniam žmogui pritaikomais praktiniais savęs pažinimo patarimais, nenuklystant į ezoterines ar „Naujojo Amžiaus“ psichologijos plotmes.

Iš pradžių gali pasirodyti, kad „Penki elementai“ žmones (ar situacijas) skirsto į kategorijas ar priskiria jiems paviršutiniškas, niekuo nepagrįstas etiketes, tačiau įsigilinus į šią sistemą, galėsite iš naujo įvertinti, plėsti savo žinias apie žmones ir aplinkinį pasaulį – atsisakyti žinomų taisyklių ir išankstinių prielaidų.

Penkių elementų sistema primena, kad visi ir viskas yra individualu, visiems būdingas savas ritmas,visi esame žmonės, turime trūkumų ir dauguma palūžta, sugniuždyti nelaimių. Perpratę šią sistemą, neskubėsite teisti kitų, išmoksite nuoširdžiai žavėtis ir vertinti save bei kitus. Tai suvokus, gyvenime ir tarpusavio santykiuose liks mažiau įtampos. Toliau dalinamės penkių elementų aprašais, padėsiančiais atpažinti, kokiam asmenybės tipui priklausote.

Knygos viršelis

Vandens asmenybė

Moto: Prasmės paieškos

Archetipai: Filosofas, Mąstytojas, Kūdikis, Princas (Princesė)

Metų laikas: Žiema (žiemos miegas)

Reakcija į stresą: Užsidarymas savyje ir atsiribojimas

Vandens elemento garsenybės: atlikėjas K. Cobainas, aktoriai N. Cage’as, K. Costneris.

Pokalbiai Vandens elemento atstovams yra galimybė atskleisti savo skvarbų mąstymą. Filosofiškasis Vandens tipas nenori švaistyti laiko tuščioms kalboms apie kvailystes ar televizijos laidoms, kurios neatrodo labai prasmingos. Dauguma jų verčiau tylėtų nei tuščiažodžiautų. Bet jei Vandeniui dėstysite prasmingas, nuoširdžias ir rimtas mintis, klausysis ištempęs ausis. Leiskite Vandens asmenybėms pasinerti į jūsų žodžių gelmę, kad jie galėtų atrasti ką nors nauja, ir kaipmat įgysite draugą visam gyvenimui.

Vandens atstovai mėgsta kapstytis gyvenimo gelmėse. Jie palaimingai panyra į meną, įsitraukdami žaismingai kaip vaikai. Vanduo bus tas žmogus galerijos atidaryme, kuris valandų valandas stovės priešais paveikslą ir aptarinės jo linijas, spalvas, kampus ir vingius. Jie bus tie žmonės, kurie niekur neskubės net pliaupiant lietui, gers šlapio šaligatvio aromatą ir klausysis ant žemės išsitaškančių lašų. Jų pilna ir maisto prekių parduotuvėse, apžiūrinėjančių ir bandančių išsirinkti duoną iš penkiasdešimties ten esančių rūšių. Jie niekur niekada neskuba. Žodžio skubėti net nėra jų žodyne, ir ši ramybė aiškiai matyti iš to, kaip jie kalba kalba, vaikšto, dirba, reaguoja ir tiesiog gyvena. Vandeniui būdingas lėtesnis ritmas.

Vanduo nori susikurti gyvenimą, kuris visiškai derėtų su asmeninėmis vertybėmis ir viskuo, kas jiems atrodo svarbu. Šio elemento atstovai beprotiškai skubantį pasaulį paįvairina kantrybe ir gebėjimu sustoti, pastebėti smulkmenas. Jie meistriškai valdo savo mintis ir galbūt jas sudės į knygą, dainą ar net sukurs filmą. Kūrybiškiausiems ir artistiškiausiems žmonėms būdingas stiprus Vandens elementas. Jie – kerintys, išmintingi poetai ir rašytojai, užburiantys, dinamiški šokėjai ir tapytojai. Pavyzdžiui, Bobas Marley ir Catas Stevensas, savo dainų tekstais pakeitė pasaulį, Ernestas Hemingway parašė itin reikšmingų romanų.

Vandens asmenybėms patariama: Kiekvieną dieną rasti laiko pajudėti ir pasimankštinti, geriausia – gryname ore arba su grupe žmonių. Kadangi Vanduo neretai atsiriboja nuo kitų tiek fiziškai, tiek emociškai.

Nepatariama: Netikėkite savo didžiausiomis baimėmis ir paranoja. Vandeniui sunku patikėti, kad žmonės geri ir prieš jį nenusiteikę. Išmokite jais pasitikėti, padedami gerų draugų, pozityvaus nusiteikimo ir bendravimo su gero linkinčiais žmonėmis.