„Kai jūsų oda traumuojama, ji reaguoja uždegiminiais procesais ir patinimu“, – aiškina dermatologė Mona Gohara. Kai kurie blogi skutimosi įpročiai, tokie kaip odos nesudrėkinimas ar skutimas prieš plauką, gali sukelti dar didesnį sudirgimą.

Taigi, kaip išvengti tokių nemalonumų? Tai padaryti kur kas paprasčiau, nei jums atrodo.

Kaip sušvelninti po skutimosi atsiradusį odos sudirgimą

Jeigu po skutimosi jau sudirgo kojų ar kitų kūno vietų oda, M. Gohara rekomenduoja naudoti lokalų antibiotiką ar be recepto parduodamą kortizono kremą. Jeigu reikia kiek stipresnės priemonės, užsukite į odos priežiūros priemonių parduotuvę ir įsigykite glikolio ar salicilo rūgšties vatos diskelių, ypač tų, kurie skirti bikinio sričiai.

Kad ir ką darytumėte, jokiu būdu nedraskykite atsiradusių spuogelių. Odos dirginimas ir žaizdų atvėrimas tik dar labiau pablogins situaciją, o vėliau skusti tą vietą bus dar sunkiau.

Kaip visiškai išvengti skutimo sukelto odos sudirgimo

Turbūt jau girdėjote, bet dar kartą pakartosime: šveiskite, šveiskite ir dar kartą šveiskite odą. Pasak M. Goharos, šveitiklio naudojimas prieš skutimąsi padės išsaugoti sveiką odą ir užkirs kelią nemaloniam jos paraudimui ir paburkimui.

Kosmetologė Marta Camkiran iš Niujorke esančio „Haven Spa“ taip pat pažymi, kad norint išvengti odos folikulų sudirgimo, būtina skusti plaukelius jų augimo kryptimi.

Taip pat skutimosi procesui gali turėti įtakos ir dušo vandens temperatūra, todėl rinkitės šiltą vandenį ir skutimąsi palikite pačiai pabaigai, kai folikulai atsivers ir plaukeliai suminkštės.

Kalbant apie skustuvus, galite nustebti išgirdę M. Goharos patarimą nesirinkti daug ašmenių turinčių peiliukų, nes jie gali labiau traumuoti odą. Verčiau rinkitės vieno ar dviejų ašmenių skustuvą.

Jeigu įgyvendinote visus aukščiau išvardintus patarimus, tačiau oda po skutimo vis tiek sudirgsta, M. Camkiran pataria išbandyti alternatyvius plaukų eliminavimo metodus, tokius kaip jų šalinimą vašku ar lazeriu.