Vieta

„Daugelis masažą daro lovoje, tačiau idealiausia masažą daryti ant grindų, paklojus ploną čiužinį ar antklodžių minkštumui. Lovoje daryti masažą įmanoma, jei ji kieta, tuomet geriau guldyti žmogų per lovos vidurį, kad būtų įmanoma jį apeiti iš visų pusių.

Visgi, ant lovos, spaudimo metu, spaudžiamas ne tik kūnas, bet kartu linksta ir lova. Ant lovos ne tokia gera ir gulinčiojo stuburo padėtis. Be to, žmonės taip pat daro klaidą, kuomet sėdasi ant masažuojamojo sėdmenų“, - sako S. Mikalauskaitė.

Aplinka

Pasak S. Mikalauskaitės, masažui reikėtų pasiruošti iš anksto: „Kambaryje turėtų būti prieblanda, o ne ryški šviesa. Galite uždegti žvakių, tačiau geriau rinktis natūralias, nekenksmingas. Jeigu deginate žvakes, turėtumėte pasirūpinti ir bent minimaliu vėdinimu. Temperatūra kambaryje turėtų siekti bent jau 25-26 laipsnius.

Nemasažuojamas kūno dalis, kad būtų jaukiau, siūlyčiau apkloti. Muziką reikėtų taikyti prie to žmogaus, kuriam atliekamas masažas, skonio. Papildomų kvapų, pavyzdžiui, smilkalų – nesiūlyčiau. Jeigu žvakės skleidžia kokį nors kvapą ir patalpa yra vėdinama, tai, manau, visko užtenka. Nepersistenkite, kad žmogus nepradėtų blaškytis dėl daugybės išorinių dirgiklių.“

Masažas
Foto: Shutterstock

Masažo seka

„Žmogus visada atsimins pirmąjį jūsų prisilietimą ir paskutinį. Pirmasis prisilietimas turėtų būti šiltas, malonus ir iškart pilna plaštaka. Iš pradžių galima pradėti nuo glostomųjų judesių, vėliau pereiti prie intensyvesnių, o tuomet vėl grįžti prie glostomųjų.

Masažo užbaigimas turėtų būti švelnus, nereikėtų pranešti, kad jau baigėte masažą, o tiesiog ramiai užkloti žmogų ir galbūt truputį pamaigyti per užklotą ar rankšluostį, kuriuo apklojote. Tada ramiai pasitraukti ir tik po kokių 2 minučių pasakyti, kad jau baigėte masažą ar pabučiuoti“, - pataria specialistė.

Priemonės

Specialistė pataria masažui naudoti šalto spaudimo, nerafinuotą aliejų ir vengti daugelio pamėgtų vaikiškų aliejų.

„Mano mėgstamiausias yra kokosų aliejus, bet reikėtų atsižvelgti į tai, kad kambario temperatūroje jis sustingsta, tad nepirkite indelio siauru kakleliu. Jei, visgi, tokį jau įsigijote, tuomet prieš masažą įmerkite buteliuką į šiltą vandenį. Aliejaus nereikėtų pilti tiesiai ant kūno, pirma sušildykite jį rankose, o tada masažuokite.

Labiausiai masažui netinka vaikiški aliejai. Žmonės įsivaizduoja, kad jie labai geri, tačiau jie odai nedaro jokio teigiamo poveikio, o kaip tik, ant odos likęs toks aliejus gali sukelti bėrimų. Vaikiški aliejai dažniausiai nepasižymi gera sudėtimi, iš esmės juos sudaro naftos produktai“, - pastebi S. Mikalauskaitė.

Masažo specialistė šv. Valentino dienai siūlo ir kiek įdomesnį sprendimą – masažines žvakes: „Jos masažą pavers kiek įdomesniu ir žasimingesniu.“

Masažas
Foto: Shutterstock

Pagalbinės priemonės

Masažą įdomesniu galite paversti ir pasinaudoję įvairiais masažuokliais. Tiesa, masažo specialistė pataria rinktis stambesnius masažuoklius, kurie nemaloniai nedurs kūno.

„Jei norite suteikti malonų masažą, tai masažuoklio rutuliukai turėtų būti didesni, mažuosius palikite anticeliulitiniam masažui. Išsirinkę tinkamą masažuoklį, jį dar prieš masažą pasidėkite ant radiatoriaus, o jam kiek sušilus, pavyzdžiui, neatitraukiant abiejų rankų, paimkite tą masažuoklį ir atlikite papildomą judesį per kūną. Tuomet žmogus nesupras, ar tai darėte su rankomis, ar su masažuokliu, tad tai gali duoti papildomo įdomumo masažui.“

Pagrindinės klaidos

„Pagrindinė klaida, kurią galima padaryti, tai pamasažavus žmogų pasakyti: „O dabar tu mane masažuok!“. Nereikėtų jo daryti masažo tikintis, kad po to pats atsigulsi ir tave masažuos. Geriau, jei tai liks dovana, kuomet nieko nesitikima mainais“, - sako S. Mikalauskaitė.

Masažo specialistė taip pat įspėja, kad nederėtų masažuoti šaltomis rankomis ar pilti aliejaus tiesiai ant kūno – sušildykite jį delnuose.

„Būna, kad masažo metu, tas kuris masažuoja, nuolat kalbina ir klausinėja: ar gerai? Ar patinka? Ar jau gera? Sakyk, ką galvoji? Siūlyčiau prieš masažą pasakyti, kad, jei kas bus labai nemalonu, tai pasakyk, o dabar leidžiu tau pailsėti ir pajausti masažą“, - pataria specialistė.

Nederėtų ir persistengti: kai kurias sritis masažuoti gali būti net pavojinga. „Ant paties stuburo nevertėtų atlikti jokių veiksmų, masažuokite tik šalia stuburo. Dar viena pavojingesnių vietų yra smilkiniai. Stipriai spausdami smilkinius galite iššaukti ir galvos skausmą“, - perspėja S. Mikalauskaitė.