Šiemet daugiau nei dvidešimt entuziastingų sostinės verslininkų panoro dalyvauti gražiausios kalėdinės vitrinos konkurse. „Delfi“ skaitytojai gražiausia vitrina pripažino restoraną „Sugamour“ Vokiečių gatvėje, kurią puošė floristas Antanas Mažonas ir jo komanda „Floristai ant ribos“.

Antanas sako, kad daugiau nei prieš dešimt metų jo gyvenimas nebuvo niekuo išskirtinis – jis dirbo teisininku, turėjo šeimą ir augino du vaikus. Tačiau jį labai domino augalai, todėl sulaukęs beveik trisdešimties, metė darbą ir pradėjo daryti kompozicijas iš gėlių. „Giminėms buvo šokas – klausė, gal išprotėjau, bet aš niekada nedvejojau dėl savo sprendimo“, – sako Antanas ir kviečia mus į vieną savo parduotuvių sostinėje.

„Ta floristo specialybė atrodė taip – įsivaizduokite, jeigu yra virtuvės šefai, yra plaukų stilistai ir tada jau ten kažkas su gėlytėmis dirba. Anksčiau tai buvo ypatingai nevyriška profesija, neva ką ten vyras su gėlėmis veikia. Bet Europoje visi garsieji floristai yra būtent vyrai, nes ta profesija šiaip ir fiziškai labai reikli. Aš manau, kad per 10 metų, tikrai pavyko prisidėti prie to įvaizdžio pasikeitimo, kad ši profesija gali būti prestižinė“, – gyvenimo būdo laidoje „Kasdienybės herojai“ sako žinomas floristas.

39-erių Antano ir jo kolegų gėlių salone yra visko, tik ne lietuvių mėgstamų rožių. Pasirodo, gėlės taip pat gali išeiti iš mados, o pasiturintys vilniečiai dabar labiausiai eina iš proto dėl bijūnų.

„Nors mūsų įmonei jau aštuoneri metai, atsipalaiduoti ir pasimėgauti geru gyvenimu vis dar negalime. Prieš dideles šventes dirbame net ir naktimis“, – sako Antanas.

Lietuviai nėra linkę išlaidauti gyvoms gėlėms, tačiau Antanas patikina, kad mūsų šalyje išties yra namų, kuriuose niekada nevysta gėlių žiedai, nes floristai kas savaitę jas keičia naujomis.

Visą interviu žiūrėkite vaizdo įraše.

Gyvenimo būdo laida „Kasdienybės herojai“ – tai stiprių asmenybių jaudinančios gyvenimo istorijos. Kas savaitę – interviu su gerai žinomais, o gal išskirtinį gyvenimo būdą pasirinkusiais žmonėmis.