„Dar vienas aspektas, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, ko turbūt žmonės neatkreipia, yra gastronomija per diplomatinius priėmimus. Maistas yra labai stipriai reguliuojamas ir labai kruopščiai atrenkamas meniu.

Gėrimai – koks bus vynas, koks bus šampanas, iš kokios šalies. Kiekviena šalis duoda paskanauti tokių patiekalų, kurie asocijuotųsi su jų šalimi. Sakykime, renginyje Norvegijos ambasadoje bus ne veltui norvegiška lašiša ar silkė, tam tikros salotos. Prancūzai aišku sužavės sūriais, bus vintažinis šampanas. Jeigu tu gauni pakvietimą, sakykim, ar į išleistuves, ar į nacionalinę dieną, gali įsivaizduoti, kad už to stovi iki pusę metų pasiruošimo. Labai kruopštaus darbo – kas aptarnaus, kokie padavėjai bus, koks laikas bus, kada turi išnešti gėrimus, kada turi būti maistas, kada turi būti kalbos ir visa kita“, – gyvenimo būdo laidoje „Kasdienybės herojai“ pasakoja Ž. Grigaitis.

Diplomatinius priėmimus neretai organizuojantis ir prabangius gėrimus jiems tiekiantis verslininkas Žilvinas Grigaitis sako, kad net ir jam, atstovaujančiam daugiausiai prancūzų gėrimus, yra griežti išvaizdos reikalavimai: „Ženklai, kuriems aš atstovauju, turi aprangos kodus, kaip aš turiu atrodyti vienoje situacijoje, kaip aš turiu atrodyti kitoje situacijoje, kokiais rūbais aš turiu rengtis, kokių vardų rūbai gali būti. Todėl dirbti su pasaulyje didžiausiu šampano ir gėrimų koncernu kartais yra iššūkis.“

Vis dėlto, Žilvinas neliūdi, kad jo gyvenime atsiradus daugiau taisyklių, liko mažiau saviraiškos, nes visą laiką turi atrodyti taip, kaip reikia, o ne kaip norisi: „Taip, deja, pasaulinėje praktikoje žmonės, kurie atstovauja ir turi prekių ženklų ambasadoriaus titulus, turi laikytis taisyklių. Taip kad saviraiškos nėra labai daug, bet detalės gali atsirasti. Galima sužaisti su detalėmis, įsisegti sagę ar užsidėti kažkokius karolius.“

Žilvinas patikina, kad gavus kvietimą į renginį, būtina jam atsakingai pasiruošti. „Žmonės, kurie nėra susidūrę su protokoliniais reikalavimais, turi labai aiškiai ir labai įdėmiai perskaityti kas yra kviečiama, į kokį renginį yra kviečiama, su kuo yra kviečiama ir koks yra aprangos kodas, kada reikia atsakyti į kvietimą. Tai yra pagrindinės taisyklės, kurias Lietuvoje ir ne tik tai žmonės truputėlį ignoruoja, jeigu nėra susidūrę su protokoliniais reikalavimais.“

Visą interviu žiūrėkite vaizdo įraše.

Gyvenimo būdo laida „Kasdienybės herojai“ – tai stiprių asmenybių jaudinančios gyvenimo istorijos. Kas savaitę – interviu su gerai žinomais, o gal išskirtinį gyvenimo būdą pasirinkusiais žmonėmis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (94)