Savo populiariomis nuotraukų „Pozuota ir nepozuota“ serijomis, kuriose Sara pademonstruoja natūralią ir pakoreguotą savo fotografijos versiją, ji tikisi paskatinti žmones nustoti lygintis su kitų žmonų nuotraukomis internete. Pavyzdžiu ji pateikia save – demonstruoja, kaip galima pozuoti nuotraukoms, kad atrodytum gerokai gražiau, nei iš tiesų yra realybėje.

Idėja apie tokią seriją Sarai kilo 2016 m. – kai susikūrė instagramo paskyrą, norėdama iliustruoti, kaip pradėjus sportuoti keičiasi figūra ir pan. Tada, ieškodama įkvėpimo, ji ėmė dairytis po žmonių nuotraukas. „Kai žiūrinėjau žmonių nuotraukas internete, man ir kilo mintis publikuoti realias nuotraukas kartu su tomis, kurioms pozuota“, – pasakojo ji.

„Maniau, kad, žiūrinėdama nuotraukas internete, tik aš viena jaučiuosi nepakankamai graži ir lyginu savo figūrą su tomis „tobulomis nuotraukomis“. Tačiau supratau, kad toli gražu nesu viena tokia, ir panorau apsaugoti žmones nuo savo klaidų – kai ištisai galvodavau, kad turiu atrodyti „tinkamai instagramui“. Todėl ir pradėjau publikuoti nuotraukas, rodančias, kokia realybė slepiasi už mano instagramo nuotraukų, – tinklapiui buzzfeed.com teigė suomių influencerė.

„Tobulumas, kurio vaikosi daug žmonių, neegzistuoja, todėl neturėtumėte jo akcentuoti. Vietoje to vertėtų pradėti priimti save tokius, kokie iš tiesų esame, – teigė ji. – Turime suprasti, kad kasdien matomos nuotraukos gali būti paredaguotos, joms gali būti pozuota ir pan., jos ne visada realistiškai atspindi kūną ir apskritai žmonių įvairovę visuomenėje. Mes esame įvairių figūrų, įvairaus stambumo, neįmanoma visiems pasidaryti tik tam tikros figūros. Kiekvieno unikalumas daro mus išskirtinius. Būtent dėl savo unikalumo esame gražūs, neturėtume savęs keisti tam, kad galėtume save priimti.“

Atrodytų, savaime suprantama, vis dėlto 25 m. moteriai pririekė laiko, kol išmoko save priimti, bet net ir dabar būna sunkesnių dienų: „Šių nuotraukų publikavimas padeda ir man pačiai tomis dienomis, kai patiriu psichologinių ar emocinių sunkumų dėl savo kūno. Tai man – tarsi pagrindas, tarsi sau: normalu visaip jaustis, mes juk tai ištversime.“

„Norėjau akcentuoti, kaip svarbu yra priimti save, savo kūną, – tęsė Sara. – Visiškai normalu, kad būna dienų, kai mes, žmonės, nesijaučiame patenkinti savo kūnu. Negalime tikėtis, kad kiekvieną mielą dieną nepertraukiamai būsime savimi patenkinti ir save mylėsime. Žmogiška tai, kad, bėgant gyvenimui, kinta emocijos. Būtent todėl neturėtume būti pernelyg kritiški savo atžvilgiu ir neturėtume būti sau griežti, kai būna tokios dienos.“

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją