Mergvakarius nori švęsti gamtoje

Studijos „Idėjinė“ įkūrėja, renginių organizatorė Justina Matulevičienė pastebi, kad pandemija gerokai pakoregavo švenčių įpročius, rašoma pranešime spaudai. Tokia šventė kaip mergvakaris mieliau planuojama gryname ore, o ne restorane ar naktiniame klube. Devynerius metus klientams šventes organizuojanti moteris teigia, kad net ir tos nuotakos, kurios svajojo praleisti mergvakarį prabangiame restorane, pakeitė nuomonę.

„Daugybė žmonių iš naujo atrado gamtą. Piknikas – puiki mergvakario šventės vieta. Beje, tokia šventės idėja tinka ir toms draugių kompanijoms, kurių biudžetas yra ribotas. Jei bijote lietaus, pikniką galima surengti išsinuomotoje palapinėje arba kaimo turizmo sodyboje, ant ežero kranto, įspūdingai padekoravus aplinką”, – pasakoja J. Matulevičienė.

Surengė pikniką Tenerifėje

Švenčių planuotoja žiemą su šeima praleido Tenerifėje. Lietuvoje renginių nebuvo, o nuotolinis darbas jau tapo įprastu reiškiniu. Kanarų saloje oras leidžia piknikus daryti kiekvieną dieną, todėl J. Matulevičienei nereikėjo sukti galvos, ką veikti prasidėjus lietui. Rekvizitus moteris išsinuomojo iš vietinių žmonių. Tada susirado gražią vietą saloje, o gėlių ir smilgų prisirinko prie namų.

„Kartu su žiemojančiomis draugėmis nusprendėme praskaidrinti kasdienybę saloje ir surengėme fotosesiją pikniko tema. Tikiuosi, kad šios nuotraukos įkvėps kitas merginas, kurios šiuo metu planuoja draugės mergvakarį“, – pasakoja vedybų planuotoja.

Mergvakaris/ Anastasijos Petruchek nuotr.
Foto: ananova.com nuotr.

Svarbu – tinkama vieta

Švenčių planuotoja įsitikinusi, kad gamta suteikia laisvės ir erdvės improvizacijai. Lietuviškas pajūrys – viena įspūdingiausių vietų, kur galima surengti pikniką. Jei nesinori keliauti toliau nuo sostinės, puikios vietos yra Vingio parkas, Bernardinų sodas, Valakampių paplūdimys. Norinčioms privatumo tiks netoli esantis miškas ar ežeras. Piknikui surengti svarbu rasti tinkamą bei gražią vietą, prie kurios būtų patogu privažiuoti ir kurioje gerai jaustumėtės. Merginos, kurios nori prabanga alsuojančio mergvakario, gali išsinuomoti baldus, mėgautis patiekalais iš restorano ir prie maisto derančiais gėrimais.

Švenčių planuotoja primena, kad viešose vietose alkoholio vartoti negalima, tačiau nealkoholinio šampano ir šviežių apelsinų sulčių „Mimoza” tikrai ne ką blogesnis variantas. Ant stalo gražiai atrodo ilga bagetė su įvairiais sūriais ir dailiais džemo indeliais. Stalui pagyvinti – vynuogės, šviežia papaja ar prapjautos figos.

J. Matulevičienė pataria pasirūpinti ir šventės pramogomis. Taip laikas, praleistas su draugėmis, bus dar įsimintinesnis. Puiki pramoga – fotosesija su „Polaroid“ fotoaparatu. Taip pat galima užsisakyti fotografą poros valandų fotosesijai. Norinčios turiningo laiko gali pasikviesti imponuojančią asmenybę, kuri surengtų diskusiją apie moteriškumą.

Mergvakaris/ Anastasijos Petruchek nuotr.
Foto: ananova.com nuotr.

„Rekomenduoju turėti didelį pledą, pagalvėlių, kurių galite pasirinkti kiekviena iš namų, susirasti staliuką bei vazų. Jei reikiamų dalykų neturite, viską galima išsinuomoti. Jaukumą sukursite gyvomis gėlėmis, o prie jūros – smilgomis. Jei pikniką organizuojate vakare, romantišką dvasią sukurs žvakės cilindruose ar fakelai. Nepamirškite nešiojamos kolonėlės – muzika visada sukuria puikią nuotaiką“, – patarimais dalinasi renginių organizatorė.

Apgalvoti šventinę aprangą – būtina

Piknike taip pat dalyvavo ir dizainerė Dovilė Greviškytė-Dove Gress, o moteris įamžino fotografė Anastasija Petruchek. Drabužių kūrėja pasirūpino šventės dalyvių apranga – romantiška dvasia alsuojančiomis suknelėmis. „Pagalvokite apie aprangą – švęsti mergvakarį pasipuošus jums patinkančiais drabužiais yra kur kas smagiau. Jeigu mergvakario šventėje norite jaustis moteriškai ir vasariškai – suknelė yra geriausias pasirinkimas“, – šypsosi kūrėja.

Dizainerė pataria rinktis suknelę, kuri nevaržo judesių, nėra itin trumpa. Sėdėti ant žemės turi būti patogu, taip pat neturi matytis apatinio trikotažo. Jei mini ilgio vis tiek norisi, po apačia galima vilkėti dviratininko šortus. Drabužių kūrėja pataria rinktis midi ilgį, o ilgą, judesius varžančią suknelę geriau palikti kitai šventei. Būsimai nuotakai dizainerė pataria puoštis baltai – taip susikursite dar šventiškesnę nuotaiką.

„Balta spalva puikiai atrodo žalumos fone bei paplūdimyje. Vis dėlto siūlyčiau rinktis baltą audinį su taškeliais, ar kitokiu mielu akiai ornamentu. Taip išvengsite streso, jei netyčia apsilietumėte gėrimu, užkristų kąsnelis maisto ir liktų dėmė – jos niekas nepastebės. Stilingai ir koketiškai atrodo apnuoginti pečiai ir skrybėlė. Bet kurią suknelę siūlyčiau pagyvinti ryškiais aksesuarais: masyviais auskarais, grandinėle, karoliais, saulės akiniais ar skarele. Nevaržančios judesių, lengvo audinio suknelės nuotraukose linksmai koketuos su vėju, suteiks gyvybės fotografijai ir žaismingumo šventei“, – pataria kūrėja.

Prabanga slypi natūralume

Dove Gress ragina nebijoti natūralaus šilko. Jis kūnui suteikia komfortą, gražiai krenta. Pasirinkus žemės spalvas, audinys suteiks prabangos, išryškins įdegusį kūną. Piknike elegantiškai atrodys švelniai ruda ar pieno baltumo spalvos.

„Vadovaujuosi taisykle: tai, kas paprasta, tinkamu laiku bei tinkamoje vietoje atrodo prabangiausiai. Juk gamtoje vasarą ir tiek daug spalvų, šventės vaišės taip pat ryškios. Pasirinkus šviesius, ne per ryškius atspalvius išlaikysite subtilumą ir gražią bendrą kompoziciją“, – patarimais dalinasi dizainerė.

Išskirtinumą mėgstančios viešnios gali vilkėti kombinezoną atvirais pečiais. Tai nėra itin dažnas drabužis moterų spintoje, todėl su juo atrodysite unikaliai. Kombinezonas puikiai tiks ir tada, jei šventėje dalyvaujate su vaikais – toks drabužis leidžia nevaržomai judėti ir džiaugtis švente.

„Nemeluosiu sakydama, kad apgalvota šventinė apranga sukuria gerą nuotaiką. Kai vilkime gražia, privalumus išryškinančia suknele, jaučiamės itin gerai. Todėl mylėkite save ir pasirūpinkite ne tik jums, bet ir nuotakai nepamirštama švente“, – šypsosi dizainerė.