Sunku išlikti ramiai ir nepasiduoti įvairių grožio procedūrų brukamai įtakai bei spaudimui. Jų dabar yra begalės, ir visos neva labai reikalingos, naudingos, be jų pražūsi ar bent liksi baidykle.

Kokia pasiūla, koks pasirinkimas! Juolab, kad kitos renkasi, perka, moka pinigus, darosi, gražinasi kaip išmano ir kiek leidžia piniginė, nes tai svarbu, kone privaloma, lyg kainuotų garbę ir orumą. Grožio industrijos įtaka didelė ir stipri, ypač paveikūs jus supančių moterų pasirinkimai, veiksmai ir replikos. Kolegė negali gyventi be tos ir anos grožio procedūros, draugė – paskutinius pinigus atiduotų, kad tik pasidarytų tą ar aną kūno patobulinimą, kaimynė apskritai neišlenda iš grožio salonų, o sesuo grožio dalykams išleisdama neadekvačiai daug pinigų dar ir mėto pastabas jūsų adresu, neva ir jums nepakenktų „susitvarkyti“, nes kitos tai daro.

Tas „susitvarkyk“ visoms yra skirtingas – vienai užtenka depiliacijos ir manikiūro, kitos skaičiuoja eurus mezoterapijoms ir planuoja plastines operacijas, bet visos nori to paties – „susitvarkyti“.

Bet vis dėlto, be panikos ir ne todėl, kad kažkas kažką pasakė jūsų adresu ar slegia šalia esančių moterų pasirinkimas – ko norite jūs? Kas yra gražu jums? Atskirkite ir per sąmoningumo rėtį perkratykite tai, kas tinka ir reikalinga jums, dėl jūsų pačių – išsiugdant imunitetą svetimiems išvaizdos kompleksams bei lyg cunamiui besiritančiai ir kasmet vis stiprėjančiai grožio paslaugų pasiūlai.

Ar pastebėjote, kad ir pats žodžių junginys „grožio procedūros“ ne visada suponuoja teigiamą reikšmę. Būna, kad žodį grožio, norisi dėti į kabutes. O veiksmažodis pasigražinti sukelia dvejopus jausmus – ar tikrai viena ar kita procedūra moterį padarė gražesne…

Dėl skonio nesiginčijame – sena tiesa, bet, kai net patys grožio specialistai ima juokauti šia tema, akivaizdu, kad kažkur kažkaip tos grožio ir jaunystės procedūros tapo nevaldomos.

Viename viešame interviu, žinomas plastikos chirurgas prisipažino, kad viena dažniausiai perlenkiamų lazdų yra lūpų putlinimas injekcijomis – patys chirurgai vadina tas moteris „su žuvies lūpomis“ ir net to neslepia.

Kita reali istorija išgirsta iš kosmetologės. Pas ją keletą metų lankosi dvi draugės – tokioms paprastoms procedūroms kaip depiliacijos, veido masažai ir pan. Specialistė prisipažino, kad kuo toliau, tuo labiau jaučia nepatogumo jausmą, kaip nesupainioti šių moterų, jos klienčių vardų, nors pažįsta jas jau beveik penkmetį: „Jos tapo nebeatskiriamos… Ta pati plaukų spalva. Vienoda antakių forma ir spalva, skruostų ir lūpų dydis bei putlumas… Kaskart bijau suklysti ir kreiptis ne tuo vardu, nes jos vis labiau tampa viena kitos kopijomis.“

Aš esu „už“ grožio procedūras, bet kaip laisvai ir sąmoningai pasirenkamą dalyką. Kartais kur kas smagiau švęsti unikalumą, kad ir netobulą, nes jis jūsų – vienintelis ir nepakartojamas.