Pažink savo priešą. Kas stovi tarp tavęs ir tavo tikslo? Dažniausiai tam, kad jį pažintum užtenka vieno žvilgsnio į veidrodį. Taip, tai – tu pats. Kaip elgtis, kad pažadai nebūtų tik vėjams?

Išsikelk ne vieną, o daug mažų tikslų

Jei nuspręsime bėgioti nuo šešių kilometrų, tuomet gali būti, kad vieną kartą pabandę rinksimės sofą. Pradėkite palaipsniui atsižvelgdami į savo kūną ir jo pasirengimą. Sportuoti kiekvieną dieną? Pradėkite nuo dviejų treniruočių per savaitę ir dažninkite savo apsilankymus sporto klube arba ant kilimėlio namuose. Atminkite: per mažų tikslų nėra, yra nepasiekti tikslai.

Darykite trumpas treniruotes

Jei sportas jums naujiena – sportuokite trumpomis intensyviomis treniruotėmis. Taip pripratinsite savo kūną prie fizinio krūvio ir galėsite mėgautis po treniruotės užplūdusiais endorfinais. Kai sustiprėsite pradėkite ilginti savo treniruotes.

Susirask sporto draugę (-ą)

Nieko nėra geresnio nei teisinga kompanija, siekiant naujų tikslų. Susirask žmogų su kuriuo jus vienytų bendras tikslas. Ne, tai negali būti tavo draugė, kuri visada tave išveda iš kelio. Geriau kažkas, kas turi daugiau motyvacijos ir užsidegimo nei tu. Tapsite pavyzdžiu viena kitai bei skatinsite judėti toliau.

Muzika ir dar kartą muzika

Pasidaryk dainų sąrašą, kuris tave motyvuoja ir neatsibosta. Muzika labai svarbi nes ji nulemia mūsų nuotaiką. Jei per vakarėlį nesinori šokti, reiškia groja nuobodi muzika. Taip pat ir su sportu bei bėgiojimu. Jei jausi malonumą klausydama muzikos laikas eis greičiau ir treniruotė įgaus ritmą. Vienu šūviu – du zuikiai.

Visuomet koncentruokitės ne į treniruotę, bet į tai, kaip jaučiatės po sporto. Kokios emocijos užplūsta. Juk būna gera bei didžiuojatės savimi! Jei nelieka motyvacijos, tepadeda jums disciplina.

Daugiau Ingridos tekstų skaitykite www.suingrida.lt