Varškė yra vienas iš mano mėgiamiausių pieno produktų. Ji praturtinta baltymais, kurių taip reikia sportuojančiam organizmui bei puikiai tinka gamintis įvairius patiekalus.

Vieni mėgsta smulkiai granuliuotą, kiti švelniai glotnią. Aš iš pastarųjų. Varškė puikus užkandis praalkus bei, kai norisi ko nors švelnaus ir lengvo. Šiandien noriu su jumis pasidalinti keliomis varškės panaudojimo idėjomis.

Saldumas? Ar saldus patiekalas gali būti sveikas? Manau gali, jeigu jis pagamintas iš varškės. Kadangi aš nesu didelė saldėsių gerbėja, tai keli šaukštai skanios, gaivios ir neriebios varškės su sauja egzotinių vaisių man atrodo desertų piramidės viršūnė. Jei nusidėti cukrui, tai tik taip!

Koks blogo įrašas apie varškę be varškėtukų? Dukrytė tiesiog dievina mano gaminamus varškėtukus. Man, gaminant vaikui, svarbiausia derinti juos su įvairiais vaisiais ir nenaudoti labai riebių bei saldžių padažų.

Tačiau atmetus šiuos dalykus varškėtukai tikrai yra puikus maistas kieme nuolat belakstančiam vaikui. Visada įtiksi ir visi bus sotūs! Kai norisi įvairumo - pagamintus varškėtukus galima kepti orkaitėje, jie švelniai apskrunda ir įgauna traškumo. Taip paruoštus varškėtukus valgome su pesto padažu arba jogurto ir medaus.

Vyrui, žinoma, varškėtukų neįsiūlysi, bet jo pusryčiai neįsivaizduojami be pilnagrudės, skrudintos duonos su varške. Ją gardinu traškiomis liofilizuotomis daržovėmis, labiausiai mėgstame kale salotas. Šiek tiek druskos ir pipiriukų!

O kartais tiesiog pagardinu jūros druska su liofalizuotais bazilikais, pomidorais ir serenčio žiedlapiais. Ypatingai pikantiška ir skanu. Šis variantas puikiai tinka prie nealkoholinio vyno taurės, norint pavaišinti svečius.

Tikiuosi, kad mano paprasti ir greiti receptai pagelbės jums sukant galvą, ką naujo pagaminti. Džiaugsiuosi komentaruose radusi ir jūsų receptų su varške.

Daugiau Ingridos tekstų skaitykite www.suingrida.lt