Prieš metus išleidusi pirmąją knygą „(Ne)tobulos mamos užrašai“, psichologė Ramunė Murauskienė grįžta su nauja leidyklos „Alma littera“ išleista knyga „(Ne)tobulos moters užrašai“, kurioje pasakoja apie moters esybę ir savasties paieškas.

Pirmąją knygą skyrusi mamoms, psichologė Ramunė Murauskienė naujausią savo kūrinį paskyrė (ne)tobuloms moterims – visoms, kurios ieško savęs, gyvenimo prasmės ir siekia būti laimingos bei lydimos sėkmės.

„Ši knyga – tai tarsi kelionė po moters pasaulį. Dauguma žmonių klaidingai galvoja, kad jei esi žmona, tai jau savaime esi ir moteris, tačiau taip tikrai nėra. Dauguma moterų dar vaikystėje išmoko nebūti savimi, nors tai yra pagrindinis jų laimės ir sėkmės garantas.

Knyga skatina susimąstyti apie gyvenimo pasirinkimus, padeda geriau suprasti savo paskirtį, moko priimti sudėtingas praeities ir dabarties situacijas bei įkvepia kūrybiškai ir savo rankomis kurti autentišką gyvenimą. Kiekviena moteris turi galimybę prisiimti atsakomybę už savo gyvenimo transformaciją“, – pasakoja R. Murauskienė.

Autorė mano, kad buvimas savimi yra normali kiekvieno žmogaus būsena, ypač moters, kurios esmė yra įvairių jausmų valdymas bei meilės, dėkingumo savyje ir kituose skleidimas. Psichologė atkreipia dėmesį į tai, kad šiuolaikinė moteris gali pasiekti sėkmės, tačiau dažnai jai trūksta vidinės brandos.

„Kai moteris auga, ji mokosi neišduoti savęs ir prisiimti atsakomybę už savo jausmus bei elgesį. Tuomet moteris tampa išmintingesnė, pakantesnė, drąsesnė ir kantresnė. Tai – labai svarbūs moters vidiniai turtai, kurie leidžia jai mylėti save nelaukiant, kol ją pamils kažkas kitas“, – sako R. Murauskienė.

Savo antroje knygoje R. Murauskienė ir toliau pasakoja tikro gyvenimo istorijas, kurios skatina skaitytoją atsakingai kurti savo gyvenimą. Svarbus knygos akcentas – tikėjimas, todėl psichologė kviečia moteris prikelti savo tikėjimą ir taip stiprinti savo dvasią: „Esame didžiosios kūrėjos. Visos intuityviai žinome, kokius visuomenės stereotipus reikia griauti, o kuriuos – prisitaikyti. Esame moterys ir galime griauti gražiai tam, kad turėtumėme erdvės kūrybai“.

Autorė pasakoja apie įvairius moterų vaidmenis gyvenime ir jų išpildymą neišduodant savęs, primena svarbias moterų atsakomybes prieš tėvus, protėvius, vaikus, vyrus ir save. Knygoje psichologė pateikia įvairius kasdienybės dėsnius, kurie yra lyg kelio ženklai, skatinantys drąsiai žengti dar nepramintu gyvenimo keliu.

„Mane įkvepia tikri žmonės ir autentiškas jų gyvenimas. Kai tik galiu, renkuosi radikalų atvirumą. Tai skatina žmones atsiverti, patirti malonių ir nemalonių jausmų prasmę gyvenime ir išnaudoti jausmų energiją savo likimo transformacijai. Moterys dažnai pamiršta, jog klaidos neegzistuoja – yra tik patyrimai, kurie jas artina prie savasties“, – sako R. Murauskienė

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)