Amerikiečių ginklų gamintojas „Lockheed Martin“ atskleidė, kad ketina beveik padvigubinti „Javelin“ raketų gamybos apimtis. Per metus dabar pagaminama maždaug 2100 „Javelin“ prieštankinių raketų. Per kelis metus tikimasi pasiekti 4000 „Javelin“ raketų metines gamybos apimtis.

„Lockheed Martin“ prognozuoja ir kitų ginkluotės sistemų paklausos augimą. Rusija pažadino Vakarus ir privertė juos vėl susimąstyti apie gynybą. Tačiau 4000 „Javelin“ raketų per metus vis tiek yra labai mažai – prireiktų labai daug metų, kad Ukrainą remiančios šalys atkurtų savo arsenalus.

Lietuvos kariuomenėje naudojama sistema „Javelin“ šūvio metu
Foto: Wikipedia.org

„Javelin“ raketos stiprybė – gebėjimas smūgiuoti tankams iš viršaus. Ten, kur tanko šarvai yra silpniausi. Rusai guodžiasi, kad „Javelin“ prastai veikia mieste – tarp pastatų sunkiau pakilti į reikiamą aukštį, kad raketa galėtų suduoti smūgį iš viršaus. Tačiau „Javelin“ gerai veikia beveik visomis sąlygomis, o ukrainiečiai naudoja ir NLAW raketas, kurių skrydžio trajektorija yra žemesnė.

Šaltiniai:

https://defence-ua.com/news/jak_shvidko_lockheed_martin_zmozhe_podvojiti_virobnitstvo_raket_do_javelin-7281.html

https://www.reuters.com/business/aerospace-defense/lockheed-martin-ceo-says-firm-is-looking-nearly-double-javelin-missile-2022-05-08/