Biudžetinio „Fonos M1“ išmaniojo apžvalgą pristato „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas Arnoldas Lukošius.

Dizainas ir kiti pliusai

„Fonos M1“ dizainas nėra pats moderniausias, bet tai tikrai nėra trūkumas. Greičiau tai – laiko patikrinta klasika. Tvirtai atrodantis metalo rėmas, plokščia ryškiaspalvė nugarėlė su vidury įrengtu klasikiniu piršto atspaudo jutikliu. Kitoje pusėje – ištisas „Gorilla Glass“ stiklo saugomas ekranas su nedideliu įkirpimu asmenukių kamerai. Panašu, kad gamintojai rėmėsi patikrintu principu: „Kas nesugedę – netaisyk“.

Fonos M1 telefonas

Telefonas turi dviejų nanoSIM ir microSD atminties kortelės lizdą. Visas tris korteles galima įdėti vienu metu, tad kankintis – turėti du numerius ar daugiau atminties – nereikės. Šone įrengti įprasti garso bei įjungimo mygtukai, o kitoje pusėje – neįprastas ir maloniai nustebinęs išmanusis mygtukas. Jam galima skirti kelias užduotis, tad spustelėjus vieną kartą, du kartus ar paspaudus ir palaikius, jis gali aktyvuoti skirtingas funkcijas ir programėles.

Taip pat šiame telefone įrengtas infraraudonųjų spindulių termometras, kuriuo galima matuoti žmogaus temperatūrą. Aktyvuokite programėlę, pridėkite galinių kamerų modulį kuo arčiau kaktos ir spauskite „Matuoti“. Tikslaus medicininio termometro jis nepakeis, tačiau, apytikslę temperatūrą nustatys.

Telefone yra ir dar vienas netikėtumas. Šalia modernaus USB-C jungties lizdo įrengtas gerai pažįstamas ausinių lizdas, tad galėsite pritaikyti savo senas geras laidines ausines – štai kur tikras tvarumas. Dar geriau, kad prijungtos ausinės veikia kaip antena – telefone galima klausytis FM radijo transliacijų ir tam nereikia nei interneto, nei mobiliojo ryšio.

Galia, ekranas ir baterija

Nors telefone besisukantis aštuonių branduolių 1,9 GHz dažnio procesorius „Mediatek Helio P60“ nėra naujausias mados klyksmas, jo veikimui priekaištų nėra.

Kartu su 4 GB RAM atmintimi jis be jokio vargo užtikrina puikų visų programėlių veikimą ir gana spartų net labai imlių žaidimų atsivėrimą. Žinoma, grafika nėra idealiausia, tačiau viskas veikia sklandžiai.

„Full HD+“ raiškos 6,3 colių įstrižainės IPS LCD ekranas maloniai stebina. Ekrano spalvos ryškios ir gilios, „Miravision“ vaizdo gerinimo technologija net leidžia pačiam parinkti įvairius vaizdo režimus. Čia veikia ir akių apsaugos nakties metu nustatymai.

Dar vienas visiems rūpintis klausimas – baterija. Net 4150 mAh talpos ji telefoną gali maitinti iki dviejų parų, jei telefoną naudosite įprastai ir visą naktį nežiūrėsite vaizdo įrašų.

Kameros

Šis nekuklus, tik kukliai įkainotas, vidutiniokas turi net keturias kameras. Ekrano priekyje įrengta 24 MP raiškos asmenukių kamera. Ja galite daryti įprastas ir portretines nuotraukas, vaizdą priartinti 2 kartus, filmuoti „HD Ready“ raiška bei asmenukes pagražinti efektais – padidinti akis ar vizualiai paliekninti.

Pagrindinė galinė kamera yra 32 MP raiškos, turi automatinį vaizdo fokusavimą, filmuoja „Full HD“ raiška, turi HDR režimą ir scenas atpažįstantį dirbtinį intelektą.

Be to, programėlėje rasite ir naktinio bei profesionalaus fotografavimo, sulėtinto filmavimo ir tuos pačius grožio nustatymo režimus.

Šalia pagrindinės kameros nugarėlėje rasite ir 16 MP raiškos itin plataus kampo bei 2 MP raiškos makrokameras. Pastaroji leidžia fotografuoti miniatiūrinius objektus iš labai arti, o itin plataus kampo kameros pritaikymų itin daug. Ypač tiems, kas į kadrą nori sutalpinti plačią draugų kompaniją.

Ir nors tai nėra kokybiškiausios kameros, kokias galima aptikti šiuolaikiniuose telefonuose, jos savo darbą atlieka. Svarbiausias gyvenimo akimirkas įamžinsite įdomiai ir išraiškingai arba patogiai persifotografuosite dokumentą, kai nesinorės užsirašinėti.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (9)