Apie tai parašė IT specialistas Marijus Kilmanas ir pasidalijo su Delfi skaitytojais.

„Matau, kad prasidėjo lenktynės, kas sugalvos gudresnį būdą kaip išsisaugoti galimybių pasą greitam panaudojimui, tai noriu užbėgti visoms gudrybėms už akių ir parodyti, ką buvo numatę patys gpasas.lt kūrėjai, kad nereikėtų išradinėti dviračio penktą kartą (ypač, kai tam reikia įsirašyti visokias papildomas programėles, kurių patikimumas nėra garantuotas).

1. Atsidarot Chrome savo telefone (jeigu jo neturit – tolesni žingsniai panašiai turėtų suveikti ir kitose naršyklėse, bet pavadinimai neatitiks 1:1)

2. Einat į https://gpasas.lt (LT, o ne IT, saugokitės visokių kugelių)

3. Autentikuojatės per banką, e/m-parašą ar dar kaip kitaip, išsiimat savo GPasą

4. Matydami savo GPaso QR kodą, spaudžiate naršykėls meniu mygtuką (tie trys taškai prie svetainės adreso)

5. Pasirenkate „Add to Home Screen“ arba „Install app“

6. Voila – turite Gpasą ant savo ekrano paleidžiamą vienu paspaudimu.

M. Kilmanas pasidalijo būdu, kaip patogiai išsisaugoti galimybių pasą telefone.
Foto: DELFI

7. Life Hack: jeigu tą ikoną persikelsite į apatinę juostą, tai jis bus prieinamas visada, nepriklausomai per kiek skirtingų ekranų išdėstytos jūsų programėlės.

Ir visa tai buvo numatyta gpasas.lt kurėjų – tam nereikia jokių screenshotų, nereikia kažkokių papildomų appsų-šmapsų, jokių walletų ar PDF konverterių. Imkit ir naudokit pagal paskirtį.

UPDATE: Obuoliautojams -> https://mobilesyrup.com/.../how-install-progressive-web.../ > Installing a PWA on iOS (sako, kad tai padarius tenka dar kartą iš naujo autentikuotis)“, – rašė M. Kilmanas.

Išsisaugoti ant telefono atrakinimo ekrano

Prieš keletą savaičių apie galimybių paso naudojimą telefone paprastu, bet puikiu triuku dalijosi ir „Lidl“ komunikacijos vadovas Valdas Lopeta.

Valdas Lopeta pasidalijo paprasta, bet genialia idėja, kaip patogiai naudoti galimybių pasa telefone.
Foto: Lukas Bartkus

„Savo galimybių pasą buvau parsisiuntęs į telefoną ir nusifotografavęs, tačiau iki šiol jo beveik neprireikė. Su šeima nuvykome papietauti ir padavėja restorane paprašė galimybių paso. Supratau, kad jo paieška telefono nuotraukų galerijoje yra gana komplikuota, nes reikėjo prasibrauti pro dešimtis rugsėjo 1-osios šventės nuotraukų. Galiausiai susiradau tą galimybių paso nuotrauką ir atkišau ją padavėjai, tačiau kol ji įsijungė patikrinimo programėlę, mano telefonas užsirakino.

Pasižiūrėjau į atrakinimo ekraną ir šovė tokia mintis – jei QR kodas būtų tiesiog čia, nereikėtų nieko ieškoti ir susitaupytų krūva laiko!“, – portalui Delfi sakė paprastos, bet genialios idėjos autorius V. Lopeta.

Tokiu atradimu jis pasidalijo ir feisbuke, kur po įrašu jau plūsta padėkos už puikią idėją.

„Patirtis rodo, kad greičiausias būdas parodyti savo galimybių pasą yra jo užsidėjimas ant „lock screen“. Mažu pravers“, – rašė V. Lopeta.

Dar keletas būdų

Kur saugoti galimybių pasą paaiškino ir „Bitės profas“ Martynas Vrubliauskas: „Iš pradžių dauguma QR kodą tiesiog saugojo kaip ekrano nuotrauką, savo telefonų nuotraukų galerijose. Visgi tai gali būti gana nepatogu, nes nuotrauka nesunkiai pasimeta tarp kitų.

„IPhone“ telefonuose galimybių pasą galite išsisaugoti telefone esančioje programėlėje „Wallet“. Iš pradžių atsisiųskite galimybių paso PDF, tuomet naršyklėje atverkite https://www.gpasas.mobi/ ir įkelkite jį.

Norėdami juo pasinaudoti, užrakintame ekrane dukart palieskite pagrindinį mygtuką, kad būtų atidaryta programa „Wallet“. Jei naudojate „iPhone X“ ar naujesnio modelio telefoną, tiesiog dukart spustelėkite dešinį šoninį mygtuką.

„Android“ telefonų naudotojai galimybių pasą taip pat gali išsisaugoti el. piniginėje. Tam prireiks parsisiųsti programėlę „WalletPasses“ („Android“) ir įkelti PDF formatu išsaugotą failą. Tuomet atverti programėlę ir spustelėti „Importuoti leidimus“.