Seulo valstybinio universiteto mechaninės inžinerijos profesorius Ko Seung-hwan vadovaujama komanda sukūrė „odą“, kurioje esantis specialus rašalas, reaguodamas į temperatūros pokyčius, keičia spalvą.

Seulo valstybinio universiteto mechaninės inžinerijos profesorius Ko Seung-hwan teigė: „Pietų Korėjos karinės uniformos audinio raštas atkartoja miškų masyvą, naudojamos konkrečios spalvos. Tad su tokia uniforma dykumoje gali būti labai greitai demaskuotas.

Seulo universitete pristatytas robotas chameleonas
Foto: Scanpix

Kamufliažo technologijos pagrindas – galimybė aktyviai keisti spalvas ir raštus priklausomai nuo supančios aplinkos. Panašu, kad mums pavyko tai padaryti. Informacija apie spalvą (kurią nustato robote esantys jutikliai) siunčiame į mikroprocesorių.

Mikroprocesorius valdo informaciją apie temperatūrą, reikalingą išgauti tam tikras spalvas, taigi duoda nurodymus (sidabro nanogijų) šildytuvams pasiekti reikiamą temperatūrą ir viršutiniam iš skystų kristalų sudarytam sluoksniui sukurti pageidaujamą atspalvį“.

Seulo universitete pristatytas robotas chameleonas
Foto: Scanpix

Ekspertai sako, kad svarbiausias jų tikslas buvo sukurti lengvai pritaikomą sprendimą, kaip greitai pakeisti raštą ir spalvą, o įkvėpimo šaltiniu taip maskuotės profesionalas iš gamtos – chameleonas.

Mokslininkų sukurtos ypatingomis savybėmis pasižyminčios medžiagos storis net plonesnis už žmogaus plauką.

Seulo universitete pristatytas robotas chameleonas
Foto: Scanpix

Papildžius medžiagą daugiau sidabro nanogijų taškų, galima išgauti ir gana sudėtingų raštų. Ko Seung-hwan viliasi, kad jo ir komandos darbo rezultatai pasitarnaus net tik kariams, kurių naujos kartos uniformos galės susilieti su aplinka, bet ir atliks estetinę funkciją mados, automobilių ir pastatų eksterjero srityse.

„Spalvą priklausomai nuo temperatūros keičia termochrominių skystųjų kristalų sluoksnis. Po juo – sidabro nanogijų šildytuvai, kurie tą temperatūrą pasiekia. Abiejų sluoksnių pagrindas – plastiko substratas. Bendras šių trijų sluoksnių storis – itin plonas, taigi jis labai lengvai lankstosi“, – tikino Seulo valstybinio universiteto mechaninės inžinerijos profesorius Ko Seung-hwan.