„Tesla“ pristatė naują superkompiuterį, skirtą apmokyti dirbtinį intelektą. Kompanijos teigimui, šis kompiuteris yra penktas pagal galingumą pasaulyje — jo našumas yra 1,8 eksaflopsų (EFLOPS). Sistema apdoroja maždaug 1,5 petabaitų (PB) duomenų masyvą — šiam kompiuteriui siunčiama visa „Tesla“ automobilių parko informacija, tinkama mokyti autopilotą.

Kompiuterinės regos ir objektų atpažinimo konferencijos metu vykusiame pristatyme, „Tesla“ DI skyriaus vadovas Andrej Karpathy apibūdino naujojo kompiuterio charakteristikas ir svarbiausias ypatybes.

Bevardė mašina užsiima per „Tesla“ automobilių kameras visame pasaulyje surenkamų duomenų analize. Vaizdo įrašai siunčiami į kompanijos būstinę, kur kompiuteris nagrinėja automobilių savininkų elgesį kelyje ir stengiasi sukurti virtualų vairuotoją, pasirengusį bet kokiai realaus pasaulio situacijai.

Tesla superkompiuteris / Tesla nuotr.

Šis superkompiuteris yra 720 mazgų klasteris iš 80 GB versijos 8x A100 — iš viso kompiuteryje sumontuoti 5760 grafikos procesoriai. NVME tipo saugykla yra 10 PB dydžio, išoriniai duomenys apdorojami 1,6 Tb/s sparta. Bendra kompiuterio komutacinė galia — apie 640 Тb/s.

„Kompiuterinė rega mums — duona ir sviestas to, ką darome mes ir ką gali atlikti Autopilotas. Ir kad veiktų išties gerai, privalome greitai apdoroti iš mūsų mašinų gaunamus duomenis, apmokyti neuroninius tinklus ir daug eksperimentuoti. Todėl mes tiek daug investavome į šio kompiuterio skaičiavimo išteklius. Šiuo atveju turime klasterį iš 720 mazgų, kuriuose yra 80-ies gigabaitų 8x A100. Spėju, tai yra maždaug penktas pagal galią superkompiuteris pasaulyje“, — Karpathy cituoja Electrek.

Foto: Gamintojo archyvas

Ne menkiau svarbus naujausio „Tesla“ anonso aspektas — tai, ko kompanija pristatymo metu neparodė. Karpathy paaiškino, kad pristatyta mašina — tik pirmtakas paslaptingojo „Tesla Dojo“, apie kurį Elonas Muskas ne kartą rašė savo Twitter paskyroje ir užsimindavo spaudos konferencijose. Pasak Musko, „Tesla Dojo“ bus dar galingesnis ir modernesnis — būsimasis superkompiuteris nebeužsimis vien Autopiloto mokymu, o galės būti panaudotas ir kitose srityse. Jį surinkti tikimasi iki šių metų galo. Tikėtina, kad Karpathy pristatytas superkompiuteris yra vienas iš „Tesla Dojo“ pirmtakų.

Anksčiau Muskas skelbė, kad „Tesla Dojo“ bus kelių eksaflopsų skaičiavimom galios ir pagal našumą atsidurs viename lygyje su kompiuteriais, kuriuos kuria Intel, AMD ir slaptos vyriausybinės įmonės.

Parengta pagal electrek.co ir hightech.plus