Išpakavęs „Microsoft Surface Laptop Go“, negalėjau patikėti, koks jis mažytis, o sveria tik kiek daugiau nei kilogramą. Dydžiu jis labiau primena didesnę planšetę arba „Chromebook“ kompiuterį, bet čia rasime visavertę „Windows 10“ operacinę sistemą.

„Microsoft“ produkcija pasižymi aukšta kokybe ir tokia pat aukšta kaina, ir tie, kurie renkasi „Microsoft“ gaminius, žino, kad gaus ne tik gerą, bet ir gražų bei stilingą įrenginį.

Ne išimtis yra ir šis „Surface Laptop Go“ – viršutinė dalis iš šlifuoto aliuminio, taip pat ir klaviatūros rėmas, ant kurio guls jūsų plaštakos (tik kompiuterio apačia plastmasinė). Gamintojas nepataupė ir įmontavo kokybišką ekrano lankstą, šis tvirtas, o atverčiant ekraną apatinės dalies prilaikyti nereikia, taigi subalansuota tobulai.

Kompiuteris įsijungia žaibiškai ir po sekundės ar dviejų jau galiu juo naudotis. Klaviatūra erdvi, nors kompiuterio matmenys ir labai kompaktiški, atstumai tarp mygtukų labai ergonomiški, jų paspaudimo kelias pakankamai ilgas. „Trackpad“ panelė labai erdvi, nors ji ir ne iš stiklo, bet braukti ja pirštu patogu.

Įjungimo mygtukas kartu yra ir pirštų antspaudų skaitytuvas, šviečiantis tuomet, kai reikia pridėti pirštą.

Techniniai parametrai

Prieš akis turime 12 colių, 1536 x 1024 raiškos ekraną, ir jis – geras. Nepasakyčiau, kad labai ryškus, saulėtą dieną lauke jo ryškumo greičiausiai pristigs, bet spalvos itin maloniai sukalibruotos, vaizdas sodrus ir kontrastingas, joks atspalvis nedominuoja.

Prieš pradėdamas juo naudotis neskaičiau jokių apžvalgų ir neskaičiau techninių specifikacijų, todėl labai maloniai nustebau supratęs, kad ekranas yra liečiamasis. Nors tai nėra labai svarbi funkcija nešiojamame kompiuteryje, bet pastebėjau, kad „Netflix“ ar „Youtube“ naršydavau vien tik liesdamas ekraną, nes taip tiesiog patogiau.

Mano apžvelgiamas „Surface Laptop Go“ aprūpintas „Intel Core i5-1035G1“ procesoriumi, pasiekiančiu maksimalų 3.6 Ghz dažnį. Procesorius pagamintas naudojant 10 nanometrų technologiją, turi 4 branduolius ir 8 gijas.

Šiuo procesoriumi 2020 metais aprūpinta nemaža dalis itin plonų ir lengvų nešiojamųjų kompiuterių (angl. ultrabook). Jeigu paprastai – tai vidutinės galios ir didelio efektyvumo procesorius, bet nesitikėkite, kad galėsite juo žaisti naujus žaidimus. Pabandžiau pažaisti „Rocket League“ vidutiniais grafiniais nustatymais, ir gavau apie 30 kadrų per sekundę. Kita vertus, niekas ir nesirinks tokio kompiuterio žaidimams žaisti. Dedikuotos vaizdo kortos čia nerasite jokioje komplektacijoje.

Kompiuteris aprūpintas 16 gigabaitų operatyviosios ir 256 gigabaitais pastoviosios atminties. Panašu, kad tai maksimali komplektacija. Aš rinkčiausi variantą 8 Gb / 256 Gb, manau, jos užteks daugeliui.

Kaip ir būdinga daugeliui itin mobilių kompiuterių, jungčių čia vos kelios - viena USB-C jungtis, viena USB-A ir kombinuotas ausinių lizdas. Tad apsiginkluokite adapteriais ar beviele periferija.

„Surface Laptop Go“ akumuliatorius labai vidutiniškas, sakyčiau, į silpnesnę pusę. Visiškai įkrauto man jo užtenka 4 valandoms darbo. Mano nuomone, itin mobiliam įrenginiui tai tikrai prastas rezultatas. Ekrano ryškumas bandymo metu paprastai būna ties 75%. Kai kompiuterio baterija baigia išsikrauti, saugų ir patogų įkrovimą užtikrina magnetinė jungtis, tad nebaisu, kad užkliūsi už laido.

Garsiakalbiai sumontuoti po klaviatūra, yra pakankamai garsūs, komfortiškam serialų žiūrėjimui – per akis (ar kas klausosi muzikos per kompiuterio garsiakalbius?). Aukštų dažnių daugoka, bet net ir žemi dažniai juntami. Žodžiu, kaip tokiam mažyliui tai – labai gerai.

Kad jau prakalbau apie komfortišką žiūrėjimą, tai šį kompiuterį galite drąsiai dėti ant lovos nesibaimindami, kad šis perkais. Mat ventiliacinės angos yra išvestos ties ekrano lankstu ir karštas oras keliauja į viršų, o ventiliatoriai yra vos girdimi.

Velnias slypi detalėse

O dabar rubrika – priekabių klubas. Visa tai, ką paminėsiu, nėra esminiai kompiuterio trūkumai, o labiau smulkios, bet paminėtinos detalės. Pavyzdžiui, nuolat painioju pusę, iš kurios reikia ekraną atlenkti. Iš viršaus priekinė ir galinė pusės yra identiškos, o patogiam atlenkimui nėra jokios įpjovos.

Toliau. Magnetinė įkrovimo jungtis saugi, bet dėl savo formos yra visiškai nepatogi ir nežiūrint pataikyti į krovimo lizdą praktiškai nerealu.

Trečia, klaviatūra neturi apšvietimo funkcijos. Kaip itin mobiliam įrenginiui, kuriuo norėsite padirbėti ir lauke, ir kavinėje, tai – tikrai trūkumas.

Vaizdo skambučiams tapus įprasta tiek draugų susitikimo, tiek ir darbo pokalbių forma, vaizdo kamera tapo itin dažnai naudojama. Tai čia ji ne tik prastokos kokybės (720p raiškos), bet ir neturi integruoto dangtelio, užtikrinančio jūsų privatumą.

Dar viena detalė – ekranas neatsilenkia 180 laipsnių kampu. Paprastai man tai nėra svarbu, bet „Surface Laptop Go“ – itin mobilus nešiojamasis kompiuteris su liečiamuoju ekranu, todėl ši funkcija man būtų labai pravertusi.

Na ir paskutinė užkliuvusi detalė – itin mažai jungčių. Bent vienai papildomai USB jungčiai vietos tikrai užtektų. Labai įprasta gyvenimiška situacija, su kuria susidurtų dažnas: naudoji belaidę pelę, kuriai reikalingas adapteris, ir nori prijungti išorinę laikmeną. Tam turėsite laikinai atsisakyti pelės arba įsigyti adapterį.

Būkime atviri – kiek iš mūsų turi per USB-C jungiamą pelę ar USB-C išorinį diską? USB-C jungtis nenuginčijamai tampa naujuoju standartu, bet mūsų pamėgtos pelės bei 2 terabaitų išoriniai diskai juk niekur nedingo. O itin kompaktiškas kompiuteris, apkabinėtas adapteriais, tampa ne toks ir kompaktiškas.

Apibendrinimas

Bet visa tai – priekabės, o ne ženklūs trūkumai. Apskritai man „Microsoft Surface Laptop Go“ patiko. Jis gražus, lengvas, tvirtai surinktas, maloni klaviatūra bei „trackpad“ panelė, puikus kontrastingas ekranas, ir visai padorūs garsiakalbiai.

Va tik baterija, mano nuomone, tikrai silpnoka kaip tokiam mobiliam įrenginiui, ir kaina kaip tokių techninių galimybių kompiuteriui yra aukšta, palyginus su didesniais, panašių techninių savybių nešiojamaisiais kompiuteriais.

Kam jis tikrai patiks? Tam, kuris ieško stilingo ir lengvo, į bet kokią kuprinaitę ar rankinę telpančio kompiuterio, turinčio patogią klaviatūrą bei labai malonų akiai ekraną. Visgi ieškantiems „darbinio arkliuko“, reiktų dairytis kitur, nes šis mažylis pagrindinio jūsų kompiuterio nepakeis.