„Mūsų misija – užtikrinti visiems savo klientams kokybiškas ryšio paslaugas. Todėl šiame etape, artėjant 5G tinklo pradžiai Lietuvoje, labai svarbu patikimi ir patirties turintys partneriai“, – sakė Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius Lietuvai ir Baltijos šalims.

Planuojama, kad centrinės 5G tinklo dalies diegimas prasidės 2021-aisiais. Ši partnerystė užtikrins Lietuvoje ir Baltijos šalyse jau turimą ilgalaikį bendradarbiavimą su patikimiausiu partneriu „Nokia“, turintį didelę patirtį centrinių mazgų kūrimo ir valdymo srityje.

„Nokia“ 5G centrinis (arba pagrindinis, angl. „Core“) tinklas siūlo pažangiausias debesijos ir automatizavimo galimybes, užtikrinančias didesnį tinklo lankstumą ir patikimumą. Tuo tarpu „Tele2“ galės sutelkti visą savo dėmesį į naujų 5G ryšiu paremtų paslaugų kūrimą ir jų teikimą savo klientams.

„Tele2“ vystant centrinę tinklo dalį, „Nokia“ debesų sprendimai bus naudojami palaikyti ir 4G ryšio, ir 5G centrinio tinklo dalies funkcijas. Šie sprendimai taip pat padės pagerinti abiejų technologijų tinklo našumą, patikimumą, saugumą bei lanksčiai išskirstyti tinklo pajėgumus. Ši partnerystė užtikrins ne tik esamų paslaugų kokybę, bet ir naujų, tokių kaip VoLTE ar VoNR (angl. „Voice over New Radio/5G“), paslaugų diegimą.

„Nokia“ siūlomos debesijos ir automatizavimo galimybės užtikrins greitesnį naujų paslaugų kūrimą rinkoje, lankstesnį pajėgumų valdymą, greitai reaguojant į rinkos poreikius.

„Nokia“ debesijos infrastruktūra ir mobiliosios funkcijos leis „Tele2“ klientams ateityje išnaudoti visas 5G galimybes: nuo patobulinto duomenų ir balso ryšio iki daiktų interneto (angl. „Internet of Things/ IoT“) sprendimų plėtros.

Praėjusiais metais „Tele2“ pirmieji Švedijoje paleido 5G tinklą, kuris šiuo metu veikia daugiau nei 30-yje miestų.