„Pastarąjį mėnesį pandemijai Lietuvoje įgavus naują mastą, o susirgimų skaičiams mušant iki tol nematytus rekordus, savanoriai ir specialistai, dirbantys NVSC ir karštojoje linijoje, susidūrė su milžiniškais iššūkiais. Todėl per savaitę suprogramavome ir paruošėme naujausiais IT sprendimais paremtą naujovę – išmanią žmonių informavimo sistemą, kuri sutaupys daug visuomenės sveikatos specialistų laiko“, – sako Daniel Karpovič, „Telia“ verslo klientų padalinio vadovas.

Specialiai NVSC suprogramuotas interaktyvaus balso atsakiklio ir išmaniosios skambučių sistemos sprendimas skambina adresatams ir informuoja apie būtinybę saviizoliuotis, suteikia kitą būtiną informaciją, nurodo telefone pasitikrinti tikslią saviizoliacijos datą. Nepavykus prisiskambinti, tai daro pakartotinai. Skaičiuojama, kad tokiu būdu pavyksta pasiekti net 95 proc. adresatų.

„Milžiniškas darbo krūvis tampo tikru iššūkiu NVSC siekiant informuoti tūkstančius užsikrėtusių žmonių. Tam reikia daug savanorių ar skambučių centrų specialistų, tačiau jų rinkoje taip greitai rasti nėra paprasta. Tuo tarpu „Telia“ neatlygintinai pasiūlytas sprendimas gali dirbti nepailsdamas, be pertraukų ir itin efektyviai perduoti informaciją tiems, kam ją svarbu gauti kaip galima greičiau, ir net užtikrinti, kad į ją būtų atitinkamai sureaguota“, – sako NVSC Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė.

Dar šių metų kovo viduryje, šalyje tik paskelbus pirmąjį visuotinį karantiną, „Telia“, reaguodama į valstybinių institucijų ir visuomenės poreikius, neatlygintinai sukūrė ir įdiegė oficialią „COVID-19“ pagalbos telefono liniją ir užtikrino, kad skambučiai į ją būtų visiškai nemokami. Tam buvo paskirtas 1808 numeris, pritaikytos specialios tinklo konfigūracijos, tinklo, debesijos paslaugos, įdiegti virtualių skambučių centrų ir kiti sprendimai. Komanda šios linijos veikimą užtikrina iki šiol.