Apie tai kokius didžiausius patobulinimus šiemet galime rasti naujuose „iPhone 12” modeliuose ir kuo jie skiriasi tarpusavyje pranešime spaudai pasakoja sertifikuotas „Apple“ įrangos sistemų inžinierius Andrej Michailov.


Kuo nustebins naujieji flagmanai?

Nauji „iPhone“ modeliai, kaip ir kasmet, tapo dar galingesni – juose besisukantis greičiausias išmaniajame telefone „A14 Bionic“ procesorius su 5 nm technologija leidžia visas užduotis atlikti dar greičiau ir efektyviau.

„Naujasis procesorius pasižymi 50 proc. greitesniu centrinio procesoriaus veikimu ir 50 proc. greitesne grafika. Tai ypatingai pajus mėgstantys žaisti vaizdo žaidimus arba norintys išbandyti naujo įrenginio fotografavimo ir filmavimo galimybes. Be to, pažangus lustas ne tik garantuos spartesnį telefono veikimą, bet ir mažesnes energijos sąnaudas“, – sakė A. Michailov.

„A14 Bionic“ taip pat turi 16 branduolių „Neural Engine“ procesorių, kuris net 80 procentų padidina atlikimo našumą ir leidžia jam įveikti 11 trilijonų operacijų per sekundę taip dar labiau išplėsdamas mašininio mokymosi (ML) ir dirbtinio intelekto (AI) ribas.

Sugrįžę dizaino elementai ir naujosios ekrano technologijos

Pasikeitė ir flagmanų dizainas. Į „iPhone“ telefonų modelius grįžo ilgai laukti „kampai“. Nors naujos serijos išmanieji tapo lengvesni, plonesni ir mažesni už ankstesnįjį „iPhone 11“ modelį, siauresni rėmeliai leido išlaikyti didelį ekrano plotą.

Tiek „iPhone 12“, tiek „iPhone 12 Pro“ išmanieji turi aukštos raiškos OLED technologijos ekraną „Super Retina XDR“, kuris pakeitė ankstesniuose modeliuose naudotą LCD „Liquid Retina“ ekraną. Naujasis ekranas užtikrina sodresnes spalvas ir geresnį kontrastą bei suvartoja mažiau energijos.
Tuo tarpu anksčiau naudotą stiklą keičia visiškai nauja, itin patvari ir dūžiams atspari „Ceramic Shield“ stiklo technologija. Naujieji modeliai yra net keturis kartus atsparesni smūgiams nei ankstesnės kartos „iPhone“. Taip pat patobulinta ir apsauga nuo purslų, dulkių ir vandens – ją patvirtina pasaulyje pripažintas „IP68“ standartas.

Didžioji naujiena – 5G palaikymas

Anot A Michailov, pažangios 5G ryšio technologijos palaikymas visuose naujuose „iPhone 12“ modeliuose – didelis ir svarbus žingsnis naujoje išmaniųjų eroje. Šios serijos flagmanai turi plačiausią 5G aprėptį pasaulyje.

5G standarto palaikymas reikšmingas išsiunčiant ir parsisiunčiant didelės apimties failus. Taip pat jis svarbus jei norite be trikdžių žiūrėti aukštos raiškos vaizdo įrašus, žaisti didelės spartos vaizdo žaidimus ar bendrauti HD režimu per „FaceTime“ vaizdo pokalbių programą. 5G ryšio palaikymas taip pat reikalingas naudojantis interaktyviomis aplikacijomis realiu laiku ar atliekant kitas greito ryšio reikalaujančias užduotis.

Išmaniuosiuose veiks ir specialus išmaniųjų duomenų „Smart Data“ režimas, kuris automatiškai nustatys kokio ryšio palaikymo reikia jūsų veiksmams atlikti. Taip bus sumažintos telefono energijos sąnaudos.

Naujos kartos aksesuarai

Didelių pokyčių į išmaniųjų telefonų rinką atneš ir naujieji magnetiniai „MagSafe“ aksesuarai, kurie magneto pagalba akimirksniu prilimpa prie „iPhone“ nugarėlės paviršiaus.

Įrangos sistemų inžinieriaus A. Michailov teigimu, svarbiausias iš šių naujų priedų yra „MagSafe“ belaidis kroviklis, kuris leidžia greitai ir patogiai įkrauti telefono bateriją.

Kartu pristatyti ir specialūs magnetiniai dėklai bei odinės piniginės, skirtos susidėti kortelėms. Jie ne tik funkcionalūs, bet ir stilingi. Kiekvienas vartotojas galės susikurti savo spalvų derinį, tarpusavyje derindami skirtingų spalvų telefonų ir magnetinių kortelių dėklus.

Visi magnetai, įskaitant visus „MagSafe“ priedus, pagaminti iš 100 proc. perdirbtų retųjų žemės elementų.


Laikas naujai mobiliosios fotografijos erai

Ekspertas pastebi, kad šiemet ypač smarkiai patobulinta kamerų sistema. „iPhone 12” turi 2 kameros objektyvus – plataus ir ultra plataus lauko, o „iPhone 12 Pro“ linijos modeliai turi ir trečiąjį, „Telephoto“ kameros objektyvą. Pastarasis leidžia priartinti vaizdą iki 2,5 karto – ši funkcija praverčia darant portretines nuotraukas.

Daug dėmesio skirta naktinei fotografijai – plataus objektyvo kamera dabar suteikia 27 proc. daugiau šviesos. „iPhone 12“ modeliai turi specialų nakties režimą „Night mode“, kuris automatiškai aptinka šviesos trūkumą ir prideda nuotraukai daugiau ryškumo.

Kita funkcija „Deep Fusion“, net ir esant prastam apšvietimui, išryškina detales ir pabrėžia nuotraukoje atvaizduotas tekstūras. Tuo tarpu kamerose pritaikyta „Smart HDR 3” technologija leidžia fotografuoti net lauke ryškiai šviečiant saulei ir puikiai subalansuoja nuotraukoje esančius elementus bei suteikia jai aiškumo.

Visuose naujuose „iPhone 12“ išmaniųjų modeliuose pirmą kartą atsiranda „Dolby Vision“ filmavimo technologija, kuria naudojantis galima filmuoti itin kokybiškus vaizdo įrašus, prilygstančius įamžintiems profesionaliose filmavimo studijose.

„Pro“ serijos modeliuose netrukus bus galima gauti ir profesionaliam redagavimui skirtą „RAW“ nuotraukos formatą. „iPhone 12 Pro“ modeliuose taip pat yra įmontuotas „LIDAR“ šviesos skeneris, kuris nustato šviesos atspindžio laiką iki objektų ir padeda padaryti dar realistiškesnes nuotraukas bei pagerinti jų kokybę.

Naujuosius „iPhone 12“ modelius galima rinktis iš 5 spalvų: juodos, baltos, specialaus leidimo „Product“ (RED) raudonos, mėlynos arba žalios. O „iPhone 12 Pro“ flagmanai yra pilkos, sidabrinės, auksinės arba mėlynos spalvų.