Kaip rašo „Bight Side“, pats metas atkreipti dėmesį į duomenų vagystę, nurodant būdus, kaip galite atpažinti, jog esate piktavalių sekami. Taigi štai 10 požymių, kurie gali reikšti, kad jus kažkas stebi ir seka per jūsų kompiuterį:

1. Programos blogai veikia arba dažnai stringa

Piktavaliai visada ieško naujų būdų jūsų duomenims rinkti. Jie gali įdėti kodą į jūsų programas, kad jos surinktų visą reikiamą informaciją. Dėl to programa gali veikti lėčiau, veikti aktyviau ir daug dažniau strigti. Norėdami apsisaugoti, stenkitės nenaudoti savo finansinių duomenų, tokių kaip kredito kortelių numeriai ar kodai, programose ir visada sukurkite sudėtingą slaptažodį.

2. Matote daug iššokančių reklamų

Kartais naršydami internete netyčia gali paspausti ant įtartinos reklamos. Tokia reklama gali į jūsų kompiuterį parsiųsti kenkėjišką programą: virusą, kuris vis jums rodys iššokančias reklamas. Tai ne tik yra erzinantis trukdis, bet ir puiki prieiga programišiams pasinaudoti jūsų duomenimis.

3. Jūsų kompiuteris veikia lėčiau nei įprastai

Jei jūsų kompiuteris yra gana naujas ir pastebite, kad staiga jis neveikia taip greitai, kaip turėtų, tai yra įtartina. Tai gali būti ženklas, kad kompiuteris yra užkrėstas kenkėjiška programa, pavyzdžiui, trojanu. Tokia pavojinga programinė įranga gali patekti į jūsų kompiuterį per jūsų atsiųstas programas, nes ji dažnai būna paslėpta kaip teisėta programinė įranga. Ji sunaudoja daug procesoriaus išteklių, todėl jūsų kompiuteris veikia lėčiau.

4. Jūsų kompiuteris greitai išsikrauna

Jei, kai yra įjungtas jūsų nešiojamas kompiuteris, fone veikia nepageidaujama programinė įranga, ji naudoja savo centrinio procesoriaus galią. Tai galėtų būti šnipinėjimo programos ar virusai. Trumpas akumuliatoriaus veikimo laikas taip pat gali būti ženklas, kad kažkas kasa kriptovaliutas, naudodamiesi jūsų procesoriumi arba jūsų kompiuteris yra užkrėstas kenkėjiška programine įranga. Dėl to kompiuteris įkaista, o nešiojamieji kompiuteriai išsikrauna greičiau nei įprasta.

5. Internetinė kamera ne iš šio ne iš to ima įrašinėti

Tikrai nėra geras ženklas, jei pastebite, kad jūsų internetinė kamera im aįrašinėti ar tiesiog vienui vienas yra įjungtas. Tai gali kelti nerimą, nes jei kas nors šnipinėja jus, jie ne tik bando pavogti jūsų duomenis, bet ir gali fotografuoti, įrašyti jūsų balsą. Patarimas: užklijuokite lipnia juostele internetinę kamerą, o mikrofoną įjunkite tik tada, kai to reikia ir dažnai keiskite savo slaptažodžius.

6. Nežinomos lemputės mirksi jūsų kompiuteryje

Dar vienas ženklas, į kurį turėtumėte atkreipti dėmesį: neautorizuotas siuntimas ir gavimas kompiuteryje. Kai kas nors kitas valdo jūsų kompiuterį, galite pastebėti, kad jame mirksi siuntimo ir priėmimo lemputės, net jei nesate aktyvus. Virusas ar šnipinėjimo kenkėjiška programa gali atsisiųsti ir įkelti duomenis iš ir į jūsų kompiuterį , jums apie tai net neįtariant.

7. Paieškos metu esate vis nukreipiamas į puslapį, į kurį nenorėjote patekti

Jei ko nors iekšote per Google ir staiga esate nukreipiamas į įtartiną puslapį, tai gali reikšti, kad jūsų kompiuteryje yra apsigyvenęs trojano visursas. Tokiu atveju reikėtų peržiūrėti naršyklės priedus ir ištrinti tuos, kurių tikrai patys neįrašėte.

8. Kompiuteryje randame įdiegtų nežinomų programų

Vienas iš labiausiai paplitusių būdų, kaip jūsų kompiuterį galima stebėti nuotoliniu būdu, yra per kenkėjišką programą. Būtent toodėl turėtumėte reguliariai tikrinti įdiegtas programas. Jei pastebėjote įtartiną programą, kurios niekada neįdiegėte į savo kompiuterį, turėtumėte nedelsdami ją ištrinti.

9. Pastebėjote, kad pasikeitė pagrindinė naršyklė

Jei jūsų pagrindinė naršyklė yra „Google“, o vieną dieną pamatote, kad automatiškai įsijungia kita – metas susirūpinti. Tai gali reikšti, kad jūsų kompiuteryje yra šnipinėjimo įranga.

10. Pastebite įtartiną veiklą jūsų internetinės naršyklės istorijoje

Saugumo sumetimais visada verta retkarčiais patikrinti savo internetinės naršyklės istoriją. Jei pastebėsite, kad joje yra nurodytos svetainės, kuriose niekada nesilankėte, privalote į tai atkreipti dėmesį. Įtartina internetinės naršyklės veikla taip pat gali reikšti, kad jus šnipinėjantis asmuo bandė gauti prieigą prie jūsų duomenų.