Kaip skelbia „Topo centras“, „iPhone 12 Pro“ su 128GB atmintimi kainuos 1 179 eur., „iPhone 12 Pro“ su 256 GB atmintimi atsieis 1 299 eur.

„iPhone Pro Max“ su 128 GB kainuos 1 279 eur., o su 256 GB – 1 399 eur.

„iPhone 12” kainos, atsižvelgiant į atminties dydį, svyruos nuo 919 iki 1 089 eur., o „Mini“ kainuos svyruos nuo 819 eur., iki 989 eur.

iPhone 12

Primename, kad naujieji telefonai komplektacijoje neturės pakrovėjų bei ausinių, tad šiuos dalykus teks pirkti atskirai.

Kas naujo?

O kas naujo laukia gerbėjų? Kaip rašoma pranešime spaudai, 2018 metais debiutavęs „iPhone XR“ pratęsė metais senesnio „iPhone X“ dizaino tradiciją – priekinę ir galinę telefono dalis dengia įbrėžimams atsparus stiklas, o konstrukcijos tvirtumą užtikrina užapvalintas metalinis rėmas. „iPhone 11“ taip pat perėmė šią formą, tačiau pasižymėjo kvadratiniu kamerų moduliu ir naujomis spalvomis. Natūralu, kad atėjo laikas atnaujinti jau beveik trejus metus skaičiuojantį dizainą, tad „Apple“ atliko tam tikrus pakeitimus.

„iPhone 12“ metalinis rėmas tapo kampuotesnis ir primena senuosius „iPhone 5“ ar „iPhone 4“. Lyginant su „iPhone 11“ ir „iPhone Xr“, jis yra lengvesnis, plonesnis ir mažesnis“, – pasakoja „Bitės Profas“ Karolis Špiliauskas.

Taip pat labai lauktas naujausios kartos „Apple“ telefono patobulinimas yra OLED technologijos ekranas, pavadintas „Super Retina XDR“.

„Lyginant su „iPhone XR“ ir „iPhone 11“, naujojo modelio ekrano raiška išaugo dvigubai. OLED technologijos ekranas garantuoja sodresnes spalvas, geresnį kontrastą ir aukštesnę vaizdo kokybę. Tai įvertins telefone daug teksto skaitantys ar internete naršantys vartotojai, kadangi raidės ir kiti objektai bus dar ryškesni“, – įsitikinęs išmaniųjų telefonų ekspertas.

iPhone 12

Vidutiniškai per savaitę išmanųjį telefoną netyčia numetame apie 4 kartus, rodo tarptautinių apklausų duomenys. Išmanusis telefonas yra neatsiejama mūsų kasdienybės dalis, todėl normalu, kad dažnai kyla rizika jį sudaužyti, išmesti iš kišenės ir t.t.

„Apple“ teigia gerokai padidinusi naujojo „iPhone“ atsparumą: „iPhone 11“ kartoje jau patobulintas stiklas „iPhone 12“ modelyje gavo „keraminio skydo“ apsaugą, dar labiau apsaugančią nuo smūgių ar atsitiktinio skilimo. Taip išmanusis turėtų tapti net 4 kartus atsparesnis smūgiams, o patobulinta apsauga nuo vandens leidžia jį panardinti net 6 metrų gylyje.

„Tokio telefono tvirtumo negali pasiūlyti dauguma atsparių aplinkos veiksmams telefonų. „Apple” sugebėjo sukurti tikrai patvarų telefoną net ir be apsaugų, kurios įrenginį paverstų storesniu ir sunkesniu. Naujos technologijos telefono apsauga naująjį „iPhone“ paverčia tikrai patvariu, ilgaamžiu išmaniuoju telefonu“, – paaiškina K. Špiliauskas.

Kompiuteriui prilygstanti galia

Naujesnių „iPhone“ išmaniųjų savininkų praktiškai niekada neišgirsime besiskundžiančių nesklandžiu ar lėtu telefono veikimu. „Apple“ kiekvienais metais puikiai optimizuoja „iOS“ programinę įrangą, o svarbiausia – savo įrenginiuose montuoja itin pažangius procesorius.

„Apple“ kurtas „A13 Bionic“ lustas, įdiegtas „iPhone 11“, jau yra maždaug 20 proc. galingesnis už „iPhone XR“ randamą „A12 Bionic“.
Visgi „iPhone 12“ įtaisytas naujasis 5 nanometrų technologijos „A14 Bionic“ lustas sugeba atotrūkį dar labiau padidinti. Kompanijos teigimu naujasis procesorius yra dar 50% greitesnis ir geriau grafiką apdorojantis negu bet kuris kitas konkurentų telefonas. Lyginant su ankstesne karta, jis leidžia naujajam „iPhone“ pajėgumu prilygti vidutiniam nešiojamajam kompiuteriui“, – pasakoja K. Špiliauskas.

Pažangesnė baterija

Taip pat naujasis „iPhone 12“ dėl pažangesnio lusto pasižymės didesniu energetiniu efektyvumu, todėl telefono akumuliatorių reikės įkrauti rečiau nei pirmtakų.

Viena įdomiausių naujovių tai gale esanti magnetų sistema, pavadinta „Mag Safe" ir skirta bevieliams įkrovikliams ir tokiems aksesuarams, kaip kortelių dėklas ar automobilinis laikiklis. Šis funkcija užtikrins efektyvesnį baterijos įkrovimą bevieliu būdu ir tikslią įkrovimo poziciją.

Į kitą didelę „iPhone 12“ naujovę – 5G tinklo palaikymą – „Apple“ vėlgi žiūri per mažesnių energijos sąnaudų prizmę. Naujos kartos mobilusis ryšys ne tik užtikrins didesnę interneto spartą, bet ir įsijungs tik tada, kai tai bus reikalinga. Pavyzdžiui, jei telefonas atlieka tik automatinius operacinės sistemos atnaujinimus, 5G automatiškai persijungia į 4G LTE tinklą taip taupydama telefono bateriją.

Naujos kamerų galimybės

Vienas iš svarbiausių išmanaus telefono atributų – aukštos kokybės kamera. Ar „iPhone 12“ kamera pranašesnė nei ankstesnės kartos telefonų?

„iPhone XR“, turėdamas vos vieną 12 megapikselių kamerą, gebėjo fiksuoti puikius portretus. Tuo metu „iPhone 11“ jau turi 12 megapikselių kamerą ir itin plataus kampo objektyvą. Taip pat šis modelis iš vartotojų nuolat sulaukdavo pagyrų dėl puikaus naktinės fotografijos režimo. „iPhone 12“, deja, nebuvo aprūpintas dar vienu objektyvu ir siūlo tą patį dviejų 12 megapikselių kamerų komplektą. Visgi tai nereiškia, kad fotografijos ar filmavimo srityje nebuvo žengtas žingsnis į priekį“, – pasakoja „Bitės Profas“.

Šviesai jautresnė diafragma ir patobulintas naktinis režimas padės tamsiu paros metu įamžinti dar šviesesnes ir ryškesnes nuotraukas. Patobulinta ir „Deep Fusion“ technologija, užfiksuojanti daugybę kadrų ir sujungianti juos į vieną puikią nuotrauką. Automatiškai veikiantis „Smart HDR“ sprendimas padės padaryti puikias nuotraukas kontrastingose situacijose. O pirmą kart „iPhone“ telefonuose debiutuojanti „Dolby Vision HDR“ technologija įgalins vartotoją filmuoti kino teatruose matomo vaizdo kokybei prilygstančius įrašus.

Reikia nepamiršti, kad tikroji telefonų kokybė pasimatys juos išbandžius, tad laukite Delfi apžvalgos.