„Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas Arnoldas Lukošius pranešime spaudai dalijasi naudingais patarimais kaip nesudėtingai redaguoti ir teisingai išsaugoti nuotraukas.

1. Redaguokite kaip profesionalai

Skaitmeninės atostogų ar šventės nuotraukos nekels tiek iššūkių, jeigu išsirinksite vieną ar kelias išmanias priemones, kuriomis be didelių pastangų pakoreguosite jūsų pasirinktus kadrus.

Dauguma mobiliųjų telefonų turi gamintojo įdiegtas pagrindines nuotraukų redagavimo funkcijas tokias kaip šviesos, kontrasto, spalvų redagavimas. Jeigu to nepakanka, rekomenduojame keletą vartotojų pamėgtų programų.

Įrankiu „Adobe Photoshop Express“ ištiesinsite kreivus vaizdus ir ištaisysite iškreiptus kameros kampus, paslėpsite veido odos ir panašius trūkumus. Galėsite reguliuoti spalvų temperatūrą, vibraciją ir kitus spalvų efektus, kurti nuotraukų koliažus, pridėti užrašus, lipdukus ar pasirinkti filtrus.

„Sendintos“ nuotraukos grįžo į šiuolaikinius nuotraukų albumus. Tokius nostalgiškus kadrus, nukeliančius į devyniasdešimtuosius, galite padaryti su „Huji Cam“ aplikacija. Programėlė simuliuoja juostinę fotografiją: pažymi fotografavimo datą, uždeda juostiniams fotoaparatams būdingas spalvotas dėmes – jos seniau susidarydavo išryškinus fotojuostą, kuri buvo nesandariame fotoaparate.

Sudėtingesnius redagavimo veiksmus rekomenduojame atlikti programėlėje „Remove Unwanted Object“. Pasirinktus objektus be didesnių pastangų galėsite panaikinti iš kadro. Vietoje iškirpto objekto programėlė savaime atkurs arba pratęs trūkstamą nuotraukos vaizdą.

2. Vaizdo įrašo montažą atlikite paprasčiau

Šiandien vaizdo įrašus nufilmuoti gali kone kiekvienas. Didesnis iššūkis yra jų redagavimas, papildomų elementų, tokių kaip nuotraukos, užrašai, pridėjimas ar kelių vaizdo įrašų sujungimas į vieną.

Montažo programėlėje „FilmoraGo“ vaizdo klipus importuokite ne tik iš telefono, bet ir iš socialinių tinklų „Facebook“ ir „Instagram“. Joje galima apkirpti, kopijuoti, nutildyti, pagreitinti ar sulėtinti vaizdą. Garso takelius pasirinkite iš savo įrenginio ar licencijuotos „FilmoraGo“ bibliotekos arba išbandykite lūpų sinchronizavimą. Galimi 1:1 ir 16:9 vaizdo kraštinių sntykiai, perdangų ir filtrų, teksto ir antraščių pasirinkimai.

Su vaizdo turinio redagavimo programėle „InShot“ sutvarkysite ne tik vaizdo įrašus, bet ir juose naudojamas nuotraukas. Patogu karpyti ar sujungti skirtingus videoklipus, reguliuoti įrašo greitį, parinkti nemokamą muzikinę užsklandą ir suderinti patinkančią spalvinę gamą.

Aktyvaus laisvalaikio entuziastams pravers vaizdo įrašų montavimo aplikacija „Quik“, skirta „GoPro“ kamerų vaizdo įrašams redaguoti. „Quik“ gauna duomenis iš jūsų „GoPro“ kamera filmuotos medžiagos: aptinka šypsenas, veidus, balsus, vandenį, greitį, šuolius ir kitas ypatybes, kad išsirinktumėte geriausias akimirkas ir jas pagal poreikį suredaguotumėte.

3. Pasirūpinkite tinkamų akimirkų išsaugojimu

Apsisaugokite nuo netikėto vaizdo įrašų ir nuotraukų dingimo juos laikydami ne tik savo įrenginiuose, bet ir interneto saugyklose, vadinamuosiuose „debesyse“.

Nuotraukas ir videoklipus sinchronizuoti ir jų atsargines kopijas patariame saugoti „debesų“ talpyklose. Pametę ar sugadinę savo telefoną ar kompiuterį, neprarasite jums brangių kadrų.

Visas savo nuotraukas ir dokumentus galite saugoti vienoje populiariausių ir patogiausių „Google Drive“ saugykloje, kurią turi kiekvienas, naudojantis el. pašto „Gmail“ paskyrą. Paskyroje nemokamai suteikiama 15 GB vietos, tačiau vos už 1,99 eur/mėn. galima įsigyti 100 GB planą.

Vartotojų mėgstama „Google Photos“ aplikacija, kurioje galite kaupti nuotraukas ir vaizdo įrašus bei suskirstyti juos į albumus. Talpykloje pagal raktažodžius veikia „Google“ paieška, o vaizdais galite dalintis vieno mygtuko paspaudimu, neprarasdami jų kokybės. Nustatykite, kad jūsų išmanusis įrenginys savaime išsaugotų nuotraukų ir vaizdo klipų kopijas šioje talpykloje ir būkite tikri, kad brangios akimirkos bus nuolatos pasiekiamos.

„Apple“ vartotojai gali rinktis „iCloud Drive“ debesijos paslaugą, kuri yra įdiegta visuose šio prekių ženklo įrenginiuose. Nemokamai suteikiama 5 GB vietos, tačiau saugyklos talpą bet kuriuo metu galima padidinti. Pavyzdžiui, 50 GB papildomos vietos kainuoja vos 0,99 eur/mėn.

Be šių „debesų“ tiekėjų, galite rinktis ir iš vienos seniausiai veikiančių internetinių duomenų saugyklų „Dropbox“, gamintojo „Microsoft“ sukurtos talpyklos „One Drive“ ir Naujojoje Zelandijoje įsikūrusios „Mega“, dovanojančios net 50 GB nemokamos vietos.