„Huawei“ labiau nei bet kada yra atsidavusi Europai“, – kalbėjo Kinijos bendrovės vadovas Europai Abrahamas Liu per priėmimą Briuselyje Kinijos Naujųjų metų proga.

„Todėl mes nusprendėme, kad norime įkurti gamybos bazes Europoje – kad iš tikrųjų pasiūlytume Europai Europoje sukurtą 5G ryšį“, – pridūrė bendrovės atstovas.

Šis pareiškimas padarytas praėjus kelioms dienoms po to, kai Europos Sąjunga (ES) rekomendavo valstybėms narėms neprileisti telekomunikacijų operatorių, kurios, kaip manoma, kelia pavojų nacionaliniam saugumui, prie kritinės svarbos 5G mobiliojo ryšio infrastruktūros dalių.

Visgi ES planas, kuris beveik atkartoja Didžiosios Britanijos nustatytas taisykles, pagal kurias „Huawei“ leidžiama atlikti tik ribotą vaidmenį kuriant 5G tinklus, visiškai neuždraudė įmonei dalyvauti naujos kartos ryšių tinklų, skirtų beveik akimirksniu perduoti duomenis, kūrime.

Naujosios gairės – tai daugelio mėnesių derybų vaisius, ES mėginant atrasti aukso viduriuką tarp nepaneigiamo „Huawei“ dominavimo 5G sektoriuje ir Vašingtono daromo spaudimo.

Dabar pačios valstybės narės priims sprendimus dėl „Huawei“, tačiau Europos Komisijos rekomendacijos suteikia Europos šalims galimybę nepaisyti Vašingtono reikalavimų.

Gamyklų įkūrimas Europoje taip pat gali padėti įtikinti ES šalis atsisakyti griežtų priemonių prieš „Huawei“, visų žvilgsniams nukrypus į Vokietiją, kuri dar nepriėmė savo sprendimo dėl galimo draudimo.

Pasak bendrovės, ji turi nei 13 tūkst. darbuotojų ir turi du regioninius centrus bei 23 tyrimų centrus dvylikoje ES šalių.

„Huawei“ yra viena iš pirmaujančių pasaulyje tinklų technologijų tiekėjų ir viena iš nedaugelio, kartu su Europos telekomunikacijų bendrovėmis „Nokia“ ir „Ericsson“, galinčių kurti 5G tinklus.

Jungtinės Valstijos mano, kad įmonė gali kelti grėsmę kibernetiniam saugumui, tačiau pati bendrovė šiuos įtarimus griežtai neigia.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)