Anglies dvideginio šalinimas iš aplinkos bei iškastinio kuro naudojimo mažinimas vadinamas neigiama emisija (angl. carbon negative), rašoma pranešime spaudai. „Microsoft“ tokią strategiją laiko efektyviausia, siekiant kuo labiau sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų kaupimąsi atmosferoje. Kompanija kartu su tarptautine bendruomene skatina kuo daugiau verslų imtis tokio veiklos modelio.

„Microsoft“ išvalys per visą savo veiklą išskirtą anglies dvideginio kiekį

„Nors pasauliui būtinai reikės pasiekti nulinę anglies dvideginio emisiją, galintys sau leisti šia kryptimi judėti dar toliau, turėtų tai daryti jau dabar. Būtent todėl skelbiame ambicingą tikslą – sumažinti, o galiausiai ir visiškai pašalinti „Microsoft“ paliekamą CO2 pėdsaką. Iki 2030 m. kompanijos emisija taps neigiama, o iki 2050 m. iš aplinkos pašalinsime visą šių dujų kiekį, į aplinką mūsų išmestą nuo bendrovės veiklos pradžios – 1975 metų“, – sakė Bradas Smithas, „Microsoft“ prezidentas.

Bendrovė ne tik išsikėlė tikslą, bet ir pristatė konkrečią programą, kuria siekiama anglies dvideginio išmetimą sumažinti daugiau nei perpus tiek kompanijos tiesioginėje veikloje, tiek visoje gamybos grandinėje. Bendrovė investuoja į mokslinius tyrimus, siekdama nustatyti didžiausią emisiją turinčias, todėl daugiausia dėmesio reikalaujančias veiklos sritis. Taip pat paskelbta nauja iniciatyva, kviečianti bendrovės tiekėjus ir klientus pasitelkti „Microsoft“ technologijas, mažinant savo pačių anglies dvideginio pėdsaką. Taip siekiama išmetamų kenksmingų dujų kiekį mažinti visoje gamybos grandinėje.

Bendrovė taip pat įsteigė 1 milijardo JAV dolerių vertės klimato inovacijų fondą, kuris skirtas investuoti į idėjas, spartinančias pasaulinę anglies dvideginio mažinimo, surinkimo ir šalinimo technologijų plėtrą. Nuo kitų metų „Microsoft“ anglies dioksido kiekio mažinimą kaip itin svarbų aspektą įtrauks ir į viešųjų pirkimų procesą, viešai palaikys ir aktyviai įsitrauks į iniciatyvas, spartinančias tvarų verslų veikimą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (22)