„Technologijų renginių daugėja visame pasaulyje, tai didelį potencialą turinti sritis, į kurią Vilnius, neabejotinai, vis labiau susitelkia. Lietuvos sostinė tampa vis labiau žinoma kaip finansinių technologijų centras, garsėja lazerių, biotechnologijų sričių plėtra, tačiau mes turime galimybių pritraukti ir kitų itin pažangių technologijų sričių, tokių kaip dirbtinio intelekto ar robotikos, renginių“, – teigia „Go Vilnius“ direktorė Inga Romanovskienė.

Pasak jos, daug galimybių sėkmingai užmesti meškerę tarptautinėms technologijų konferencijoms Vilnius turės ateinančių metų vasario 12–13 d. čia įvyksiančiame konferencijų turizmo renginyje „Convene“, kuris laikomas svarbiausiu verslo turizmo ir konferencijų renginiu visame Baltijos jūros regione, ir „Go Vilnius“ tam aktyviai ruošiasi.

„Dedame daug pastangų pritraukti daugiau renginių organizatorių iš tokių tikslinių rinkų kaip Vokietija, Didžioji Britanija, Skandinavijos šalys. Tai rinkos, iš kurių Vilnius yra lengvai ir patogiai pasiekiamas oro transportu, be to, tiesioginius skrydžius vykdo ne tik pigiosios oro bendrovės, bet ir verslo klases turinčios aviakompanijos, o tai yra labai svarbus faktorius renginių organizavimo industrijoje“, – teigia I. Romanovskienė.

Į „Convene“ konferenciją ir kontaktų mugę, kuri Vilniuje vyks aštuntą kartą, atvyks apie 160 įvairių sričių, tarp jų ir aukštųjų technologijų, renginių organizatorių. Jie turės galimybę susitikti su daugiau kaip 70 paslaugų tiekėjų: viešbučių, konferencijų centrų, konferencijas organizuojančių agentūrų, maitinimo, pervežimo ir kitų įmonių iš Lietuvos ir kaimyninių šalių atstovų.

Pasak „Go Vilnius“ vadovės, tam, kad miestas galėtų pritraukti tokio lygio tarptautinius renginius, jis turi atitikti eilę reikalavimų. Visų pirma, turėti reikiamą infrastruktūrą – patogų susisiekimą, tinkamas erdves renginiams, viešbučius ir kt. Lemiamą įtaką didelių tarptautinių renginių pritraukimui turės planuojamas naujasis kongresų centras, kurio trūkumas iki šiol riboja Vilniaus galimybes pritraukti didesnius renginius. Papildomi, tačiau dažnai ir lemiantys kriterijai yra aktyvi mokslo ar verslo bendruomenė, sektoriaus vystymasis, tarptautiniai pasiekimai bei reikšmingi projektai.

„Aukštųjų technologijų renginiams ypač svarbi yra miesto technologinė ir mokslinė infrastruktūra bei skaitmeninių paslaugų kokybė. Vilnius šiuo atžvilgiu jau šiandien varžosi su didžiaisiais Europos miestais, gali pasigirti pirmaujantis tarp informacinių ir komunikacijų technologijų poreikius atitinkančių miestų bei vienu greičiausiu interneto srautu pasaulyje. Lietuvoje veikia daugiau kaip 30 tūkst. narių vienijanti IT specialistų bendruomenė, kurios didžioji dalis yra įsikūrusi Vilniuje“, – sako I. Romanovskienė.

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) direktorius Kęstutis Šetkus pažymi, kad Vilnius jau gali didžiuotis tokiais čia organizuojamais renginiais kaip „Innovation Drift“, „Life Sciences Baltics“ ir „Fintech Inn“, kurie užsienyje pristatomi kaip šalies vizitinė kortelė aukštųjų technologijų srityje.

„Pastebime geras tendencijas, nes mokslo, verslo ir viešojo sektoriaus partnerystė mūsų šalyje įgauna naują kryptį - toks bendradarbiavimas atveria galimybes kurti konkurencingus, aukštos pridėtinės vertės produktus“, - sako K. Šetkus.

Pernai Vilniuje iš viso įvyko apie 610 tarptautinių renginių, kurių bendra ekonominė nauda siekė 57 mln. eurų. Ekonominė vertė skaičiuojama per mieste renginio organizatorių ir dalyvių išleidžiamus pinigus, per sukuriamas laikinas ir pastovias darbo vietas ir sumokamus mokesčius. Iš minėtų renginių apie 120 buvo aukštųjų technologijų srities konferencijos – daugiausia skirtos informacinių ir komunikacijų technologijų, finansinių technologijų, medicinos technologijų ir gyvybės mokslų sritims.