Anot „Huawei“ atstovų, šis apdovanojimas – tai kompanijos pastangų įgalinti ekologišką skaitmeninę ekonomiką pripažinimas. Ceremonijos metu „Huawei“ buvo pagirta būtent už reikšmingą indėlį taupant energiją ir mažinant mobiliųjų tinklų išmetamų teršalų kiekį.

Ekspertai pripažįsta, kad energijos vartojimo efektyvumas šiandien tampa vienu didžiausių telekomunikacijų sektoriaus rūpesčių. Vien 2018 m. 10 didžiausių pasaulio mobiliųjų tinklų operatorių išleido daugiau nei 12,5 mlrd. eurų elektrai. Negana to, prasidėjus 5G bumui, telekomunikacijų bendrovių poreikis energijos vartojimui auga, kadangi to reikia didesniems pajėgumams ir greitesniam ryšiui užtikrinti.

ITU apdovanojimas už tvarų poveikį aplinkai būtent ir yra skirtas pabrėžti šią problemą, tuo pačiu paskatinant kompanijas imtis veiksmų klimato kaitos srityje. Juk rūpinimasis gamta yra ir vienas svarbiausių Jungtinių Tautų tikslų.

Šis „Huawei“ pastangų spręsti klimato kaitos problemas pripažinimas atspindi kompanijos inovacijas ekologiško ir mažai anglies dioksido išskiriančio ryšio srityje. Taip pat pabrėžiamas įdirbis didinant duomenų perdavimo efektyvumą ir mažinant energijos sąnaudas.

Tvarus „Green 5G Power“ sprendimas pasižymi aukšto lygio integracija, tuo pačiu eliminuodamas būtinų patalpų ir oro kondicionavimo poreikį. Šiuo atveju vos 1 vato elektros energijos pakanka, kad būtų perduota daugiau nei 5 tūkst. gigabaitų duomenų. Gamintojo teigimu, tai yra nuo 10 iki 20 kartų efektyviau nei 4G technologija.

Negana to, minėtas sprendimas integruoja dirbtinio intelekto bei daiktų interneto technologijas į energijos sistemą bei padidina bendrą 5G tinklų energijos efektyvumą 20 proc. Tai leidžia garantuoti, kad 5G tinklas suvartoja tiek pat energijos kaip ir 4G, nors jo našumas yra ženkliai didesnis.

Iki šiandien „Green 5G Power“ sprendimas jau buvo pritaikytas daugelyje pasaulio šalių, įskaitant Italiją, Pietų Korėją, Katarą ir kt. „Huawei“ savo „Global Industry“ vizijoje iki 2025 m. įsipareigojo vidutiniškai 80 proc. sumažinti išmetamo anglies dioksido kiekį. Jei šis tikslas bus įgyvendintas, ryšio technologijų sektorius taps vienu efektyviausių pasaulio pramonės šakų pagal energijos suvartojimą.

„5G pajus gilų telekomunikacijų energijos ir belaidžių sistemų koordinavimą, todėl mobiliojo ryšio tinklai taps paprastesni, intelektualesni ir efektyvesni. Mūsų kompanija yra įsipareigojusi operatoriams sudaryti galimybes kurti itin greitus 5G tinklus ir kartu siekti ekologiškos plėtros. „Huawei“ ir toliau dės pastangas kuriant inovacijas, kad telekomunikacijų pramonė galėtų įgyvendinti Jungtinių Tautų darnaus vystymosi tikslus“, – sako Hao Yingtao, „Huawei Wireless Site Domain“ prezidentas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)