„Silent 55“ iš tikrųjų nėra pirmasis Austrijos kompanijos „Silent Yachts“ kūrinys. Tai - praeitų metų modelio atnaujinimas. „Silent 55“ veikia tyliau, yra dar patikimesnė ir greitesnė nei ankstesni modeliai.

„Silent 55“ ilgis - 16,7 m. Šios jachtos stogą puošia trisdešimt 10 kW saulės kolektorių, kurie energija pildo 120 kWh baterijas. Ta energija tada gali būti panaudota dviems 30 arba 250 kW varikliams sukti. Jei norėsite plaukti per vandenyną, reikės rinktis galingesnius variklius ar net hibridinę jėgainę su dyzeliniu varikliu. Kita vertus, vien saulės energijos turėtų pakakti visai dienai keliaujant 12-15 mazgų greičiu. Vakarėjant greitį reikėtų sumažinti, bet viskas priklauso nuo to, kiek energijos pavyks sukaupti per dieną.

„Silent 55“ pasiekia 20 mazgų greitį
Foto: Gamintojo archyvas

Maksimalus „Silent 55“ greitis - 20 mazgų arba 37 km/val. Nedaug, lyginant su greičiausiomis tokio dydžio jachtomis, tačiau ši gali nuplaukti toliau - jai juk nereikia degalų. Kai pritrūks saulės, galima pasinaudoti ir vėjo paslaugomis - už papildomą kainą galima įsigyti tempiantį jėgos aitvarą-burę.

Viduje sutiksite prabangą ir 500 arba 1000 litrų geriamo vandens rezervuarą. Čia yra virtuvė, dušas, prabangūs miegamieji. Laiką norėsis leisti ir lauke, kur galima atsipūsti ant patogių gultų. Po „Silent 55“ galima pasižvalgyti ir 360 vaizduose, sukurtuose paties gamintojo.

Tačiau privalumai čia nesibaigia. Saulės energija varoma jachta dar yra ir patikimesnė už tradicinius laivus. Joje - žymiai mažiau judančių detalių, o ir elektronikos komponentai pasirinkti patikimumą laikant aukščiausiu prioritetu. Štai „Silent 55“ baterijoms gamintojas suteikia 8, o saulės kolektoriams - 25 metų garantiją. Ir prisiminkite - nereikia keisti variklių alyvos, rūpintis benzino ir variklių oro filtrais, baimintis dėl uždegimo žvakių senumo ar degalų kokybės. „Silent 55“ iš esmės nereikalauja jokios priežiūros.

Viduje - prabanga, kurios ir reikėtų tikėtis už tokią kainą
Foto: Gamintojo archyvas

Kaip galite įsivaizduoti, tai kainuoja nemažai. Tiksliau - mažiausiai 1,4 milijonus eurų. Ir nieko čia nepakeisi, tačiau galima pasiguosti bent jau tuo, kad tokio prabangumo jachtos bei kateriai visada yra labai brangūs.