Analitikai tyrė išmaniuosius telefonus, kurie pasirodė rinkoje nuo 2018 m. trečiojo ketvirčio iki 2019 m. antrojo ketvirčio.

Ekspertai patikrino, ar išleidimo metu įrenginyje veikė „Android Pie“ ir ar jis buvo atnaujintas į naujausią OS versiją.

Geriausią rodiklį pademonstravo „Nokia“. Apie 96 proc. visų šio prekės ženklo išmaniųjų telefonų, parduotų nuo 2018 m. trečiojo ketvirčio, ​​dabar veikia valdomi „Android 9 Pie“. Likę 4 proc. modelių naudoja „Android 8.1 Oreo“.

Antroje vietoje yra „Samsung“, kurios 89 proc. nuo 2018 m. trečiojo ketvirčio išleistų išmaniųjų telefonų jau gavo „Android 9 Pie“. Trečiąją vietą „Xiaomi“ užėmė su 84 proc., o „Huawei“ nuo jos atsilieka vos 2 proc. Penktoje vietoje esanti „Lenovo“ su 43 proc. rezultatu nuo lyderių pastebimai atsilieka.

„Nokia“ taip pat yra daug greitesnė nei konkurentai atnaujinant senus modelius į naujausią „Android“ versiją. Šiam prekės ženklui prireikė 12 mėnesių, kad atnaujintų 94 proc. įrenginių iki „Android 9 Pie“. Antroje vietoje esanti „Xiaomi“ per tą patį laiką pasirūpino 62 proc. savo prietaisų, o trečioji vieta atiteko „Lenovo“ už 52 proc. rodiklį.

Viena svarbiausių šios „Nokia“ sėkmės priežasčių yra tai, kad daugelyje gamintojo išmaniųjų telefonų naudojamas „švarus“ „Android“ ir dėl to jiems neriekia gaišti laiko firminės sąsajos darbams.