Remiantis Kanados teismo šią savaitę paskelbtais dokumentais, Kinijos tinklų milžinas tariamai valdė de facto padalinį „DirectPoint“ Sudane ir Kanikuloje Sirijoje. Savo vidinėse skaičiuoklėse „Huawei“ taip pat naudojo kodą „A5“ Sudanui, ir „A7“ – Sirijai, Kanados vyriausybei pateiktuose dokumentuose teigia JAV, prašydama išduoti bendrovės finansų direktorę Meng Wanzhou.

Įtariama, kad „Huawei“ ne tik valdė minėtuosius padalinius, bet ir kontroliavo dukterinę įmonę Irane, kuri gaudavo amerikietiškų prekių, technologijų ir paslaugų, pažeisdama JAV sankcijas.

JAV prašo Kanados išduoti Meng Wanzhou, „Huawei“ milijardieriaus įkūrėjo Reno Zhengfei dukterį, kaltindama ją ir kitus kompanijos darbuotojus sąmokslu, siekiant įtikinti bankus atlikti daugiau nei 100 milijonų dolerių vertės sandorius, kurie galimai pažeidė JAV sankcijas. Kompanija neigė padariusi kokių nors pažeidimų. Trečiadienį ji neatsakė į prašymus pakomentuoti teismo dokumentuose pateiktus kaltinimus.

„Motyvacija šiems veiksmams kilo iš „Huawei“ poreikio per tarptautinę bankų sistemą persiųsti pinigus iš šalių, kurioms taikomos JAV ir ES sankcijos – tokių kaip Iranas, Sirija ar Sudanas“, – teigė Teisingumo departamentas, prašydamas Kanados sulaikyti Meng Wanzhou, kai ji praėjusių metų gruodį nusileido Vankuverio oro uoste.

Antradienį teismas paskelbė šimtus puslapių dokumentų ir vaizdo medžiagos, kurią pateikė Meng Wanzhou gynyba, pagrįsdama savo teiginius, esą Kanados valdžia ją apgavo dėl tikrojo sulaikymo pobūdžio, kad surinktų įkalčių Jungtinių Valstijų FTB.

Šiuose dokumentuose JAV išvardijo kaltinimus Meng Wanzhou ir planuojamus liudytojus byloje prieš ją, jei ji bus sėkmingai išduota. Tarp liudytojų minimi neįvardyti „HSBC Holdings Plc“, „Standard Chartered Plc“, „BNP Paribas SA“ ir „Citigroup Inc.“ vadovai, kuriuos, kaip įtariama, Meng Wanzhou ir jos kolegos suklaidino ir paskatino tęsti verslą su „Huawei“, nepaisant sankcijų pažeidimo rizikos.

----------------------------------------------------------------------

DELFI gavo „Huawei“ atsaką į „Bloomberg“ paskelbtą informaciją apie kompanijos ryšius su Iranu, Sudanu ir Sirija

„Mes esame informuoti apie su Meng Wanzhou byla susijusius dokumentus, neseniai paskelbtus Kanados teismo. Kaip ir teigia Meng advokatai, ji yra etiška ir garbinga verslininkė, kuri nė vienos savo gyvenimo sekundės nepraleido norėdama pažeisti JAV įstatymus. Mes neigiame šiuose dokumentuose pateiktus kaltinimus „Huawei“. Mūsų JAV teisininkų komanda gins mūsų nekaltumą teisme, ir mes tikime, kad JAV teismų sistema galiausiai padarys tą pačią išvadą“, – rašoma įmonės pranešime spaudai.