Remiantis „Nature Communications“ žurnale paskelbto tyrimo rezultatais, naująjį prietaisą sudaro standartinė saulės panelė ir dar kelios papildomos pakopos po ja.

Kai iš vienos talpos pradeda judėti druskingas arba užterštas vanduo, jis keliauja per kelis sluoksnius ir dėl įkaitusių saulės panelių, pradedamas garinti.

Vanduo garuodamas juda pro membranas į viršutinį sluoksnį, kuriame atvėsta ir nukeliauja į kitą talpą.

Šis švarus ir gėlas vanduo yra surenkamas, o išgarinimo metu esanti šiluma šildo sekančią tekančio vandens porciją ir šis procesas vyksta nenutrūkstamai.

Mokslininkai teigia, kad šis prietaisas atlieka vandens filtravimo funkciją ir 1 m2 tokio daugiapakopio membraninio distiliavimo įrenginio per valandą sugeba išvalyti daugiau kaip 1,6 litrų jūros vandens.

Nustatyta, kad pro jų prietaisą praėjusiame vandenyje švino, vario, natrio, kalcio ir magnio kiekis nukrenta žemiau Pasaulio sveikatos organizacijos nustatymo maksimalaus rodiklio geriamajame vandenyje.

Tai reiškia, kad toks prietaisas vienu metu gali užtikrinti švarią energiją ir tuo pačiu patenkinti gėlo vandens poreikį.

„Šio prietaiso unikalumas, kad mes gebame protingai ir efektyviai išnaudoti saulės panelių sukuriamą šalutinį produktą – šilumą. Dabar ji neiššvaistoma, o efektyviai panaudojama gėlo vandens gamyboje“, - sakė vienas iš tyrimo komandos narių Peng’as Wang’as. „Tam tikra prasme dabar mes saulės energiją išnaudojame dar efektyviau. Tikimės šią technologiją kuo greičiau pilnai išvystyti ir pereiti prie masinės gamybos.“

Plačiau su tyrimo rezultatais galite susipažinti „Nature Communications“.