Lėverkuzene įsikūrusi grupė „2018 metų pradžioje aptiko [programišių grupės] „Winnti“ platinamų virusų ženklų“, naujienų agentūrai AFP pareiškė „Bayer“ atstovas spaudai, patvirtinęs Vokietijos transliuotojų BR ir NDR pranešimus.

„Nėra jokių duomenų nutekėjimo įrodymų“, – pridūrė jis.

Žiniasklaidoje buvo pranešta, jog tai, kad programišiai iš vadinamosios grupės „Winnti“, kuri, kaip manoma, yra susijusi su Kinijos valstybe, naudodamiesi kenkėjiška programine įranga mėgino šnipinėti „Bayer“, buvo pirmą kartą pastebėta 2018 metų pradžioje. Prieigą prie grupės tinklų jie turėjo iki praėjusio mėnesio pabaigos.

„Bayer“ pareiškė, jog, „glaudžiai bendradarbiaudama su“ privačia kibernetinio saugumo organizacija DCSO ir Šiaurės Reino-Vestfalijos žemės policija, „nustatė pažeistas sistemas, jas ištyrė ir išvalė“.

Du nacionaliniai transliuotojai pranešė, jog žemės policija „taktiniais sumetimais“ atsisakė komentuoti tyrimą.

„Bayer“ savo ruožtu nurodė, kad šį atvejį tiria ir Kelno prokurorai.

Buvęs Vokietijos užsienio žvalgybos tarnybos (BND) vadovas Gerhardas Schindleris televizijai BR pareiškė, jog yra nepaprastai sunku mėginimus įsibrauti į kompiuterinius tinklus susieti su kokia nors valstybe. Tačiau, anot jo, vokiečių bendrovių šnipinėjimas „atitinka ambicingus Kinijos ekonominius tikslus“.

Nuo 2019 metų pradžios „Winnti“ išpuoliai buvo nustatyti trijose mažesnėse Vokietijos bendrovėse, pranešė BR ir NDR.

O 2016 metais šios programišių grupės programinė įranga buvo aptikta pramonės konglomerato „ThyssenKrupp“ sistemose.