Lietuvos ir CERN sutartis dėl šių inkubatorių steigimo bus pasirašyta vasarį, praneša Prezidentės spaudos tarnyba.

Tai pirmas toks atvejis istorijoje, kai didžiausios ir pažangiausios mokslinių tyrimų organizacijos pasaulyje verslo inkubatorius steigiamas asocijuotojoje narėje. Verslo inkubatorius CERN yra iš viso įsteigusi tik devyniose valstybėse. Lietuva bus simbolinė dešimtoji šalis, kurios verslui atsiveria unikali galimybė pasinaudoti CERN naujausiais išradimais, duomenų baze ir sukaupta patirtimi.

Pasak prezidentės, tai didelis mūsų valstybės mokslo pažangos pripažinimas, nes Lietuva pirmoji iš asocijuotųjų šalių priklausys CERN technologijų perdavimo ir mokslinių tyrimų komercializavimo centrų tinklui.

Vilniuje ir Kaune įsteigti CERN verslo inkubatoriai bus vieninteliai Vidurio bei Rytų Europoje, todėl turės didelę reikšmę viso regiono mokslo ir verslo vystymuisi – skatins taikyti pažangiausias fizikos ir sveikatos bei informacines technologijas, plėtos optinių lazerių taikymą pramonėje. Lietuva taip pat sulauks ir CERN ekspertų konsultacijų ir pagalbos, kuriant naujus mokslo produktus įvairiose srityse.

Lietuva praėjusiais metais pirmoji iš Baltijos šalių buvo priimta į CERN asocijuotąja nare. Tai leidžia Lietuvos mokslininkams dalyvauti CERN mokslinių tyrimų programose, vystyti inovatyvias verslo įmones, plėsti Lietuvos pramonės potencialą, mokytojams – tobulinti kvalifikaciją fizikos srityje, o jauniesiems mokslininkams – stažuotis šioje vienoje didžiausių ir pažangiausių pasaulyje mokslo organizacijų.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (18)