„Honor“ prekės ženklas buvo įkurtas „Huawei“ kompanijos 2013 metų pabaigoje. Nuo įkūrimo pradžios ši išmaniųjų telefonų linija pradėjo konkuruoti su biudžetiniais prekių ženklais Kinijoje. Per 5 metus „Honor“ pasiūlė ne tik biudžetinius, bet ir gerus vidutinės klasės išmaniuosius telefonus. Dabar kompanija pristato ir pirmą savo 2019 metų flagmaną „Honor View 20“, kuris patrauklus net išvaizda ar parametrais, bet ir savo kaina. Kaina Lietuvoje nuo 549 eurai, ir tai gerokai pigiau nei beveik identiškais techniniais parametrais „Huawei Mate 20 Pro“ flagmanas.

Honor View 20
Foto: DELFI / Robertas Narmontas


Naujas ekrano sprendimas

Pagrindinė gamintojų užduotis, norint išnaudoti kuo daugiau ekrano ploto, yra priekinė kamera ir garsiakalbis. Visai neseniai pasirodė „Xiaomi Mi Mix 3“, kuris turi išstumiamo ekrano technologiją. „Honor View 20“ debiutuoja su „All-View“ ekranu, kuriame tradicinę išėmą („The Notch“), keičia 4,5 mm skersmens anga („display hole“). Tai priekinė kamera su 25 MP sensoriumi. Kiek anksčiau buvo pristatytas „Samsung Galaxy A8s” tokiu pat sprendimu ekrane, bet kol kas Lietuvoje nėra planų juo prekiauti.

Honor View 20
Foto: DELFI / Robertas Narmontas


Toks ekrano sprendimas – žingsnis arčiau pilno ekrano išmaniojo telefono. Man asmeniškai, toks telefonas atrodo daug geriau nei su dominuojančia išėma. 6,4 colių įstrižainės LCD ekranas turi tik 2310x1080 (FullHD+) rezoliuciją, todėl šiek tiek nusileidžia jau rinkoje esantiems „Huawei Mate 20 Pro“ ar „Samsung Galaxy S9+“. Tačiau pirmas įspūdis paėmus į rankas „View 20“ pakankamai geras ir didelio skirtumo tarp kitų flagmanų nesijautė.

Pats telefonas nėra labai plonas, bet akį traukia nugarėlė, kuri pagaminta su specialiu nano-litografijos apdorojimu, pridedant savitą, atspindinčią „V“ formą po paviršiumi.

Galingas procesorius ir išmanus aušinimas

Dar vienas šio „Honor View 20“ privalumas, tai „Kirin 980“ procesorius, kurio galia jau įsitikinau naudodamasis „Huawei Mate 20 Pro”. Įdomu yra tai, kad „Honor“ išmaniajame telefone veikia „AI Smart Cooling“ (dirbtinio intelekto aušinimas), kuris gali numatyti perkaitimo scenarijus dar prieš jiems įvykstant. Nustačius, kada (ir kodėl) šiluma gali didėti, šis dirbtinio intelekto aušinimas gali pakeisti būdą, kaip operacinė sistema valdo procesus.

Honor View 20
Foto: DELFI / Robertas Narmontas

„Honor View 20“ galima rinktis su 6GB RAM ir 128GB saugojimo galimybe arba 8GB RAM ir 256GB atmintimi. „View 20“ taip pat turi trijų antenų „Wi-Fi“, kad pagerintų signalą žaidimų ar filmų žiūrėjimo metu.

Viena iš unikalių „Honor View 20“ savybių yra patentuota technologija „Link Turbo“. Ji sukurta taip, kad pagerintų tinklo ryšį prietaise, sumaniai perjungiant „LTE“ ir „Wi-Fi“ ryšį arba net derinant abu, jei reikia. Gamintojų teigimu, ši technologija yra 71% greitesnė nei LTE tinklas ir 135% nei „Wi-Fi“ tinklas. Bus įdomu išbandyti, kaip tai veikia realiame gyvenime.

„Link Turbo“ geriausias bruožas yra taip vadinamas „intelektualinis manevras“. Jis leidžia vartotojui nustatyti skirtingus tinklus skirtingoms programoms. Galima nustatyti mokėjimų / bankų programas, kad naudotų 4G, o atsisiuntimo programos gali būti nustatytos naudoti „Wi-Fi“. „Link turbo“ taip pat leidžia sujungti abu tinklus programoms, kurioms reikalingas didesnis našumas, pvz., Internetiniai žaidimai („PUBG“ ir „Fortnite“) arba vaizdo transliacijos programos.

Huawei Mate 20 Pro, Honor View 20, Honor 10 Lite, Sony Xperia XZ3
Foto: DELFI / Robertas Narmontas

„Honor View 20“ telefonas turi „Magic UI“ vartotojo sąsają, kuri iš esmės yra labai panaši į „Huawei“ „EMUI 9“. Iš pirmo žvilgsnio, didesnių skirtumų nepastebėjau. Gerai ir tai, kad išmaniajame įdiegta naujausia „Android Pie“ operacinė sistema.

Kamera su nauju „Sony“ 48MP sensoriumi

Vienas pagrindinių „Honor View 20“ išskirtinumų – 48 megapikselių „Sony IMX586“ kamera, kuri jungiama su unikalia „TOF“ („Time of flight“) antrine kamera, kuri nėra skirta vaizdams. Jutiklis skirtas pagerinti 3D objektų atpažinimą, kad aptiktų gylį, kurį galima pritaikyti nuotraukoms, pavyzdžiui, neryškiems fonams „Portretų“ režimu. Dirbtinio intelekto pagalba, fotoaparatas padaro kelias nuotraukas ir jas suskirsto į vieną hibridinį didelės raiškos vaizdą.

Honor View 20
Foto: DELFI / Robertas Narmontas

Kartu su „Kirin 980“ galia, tai leidžia tikrinti 3D objektus realiuoju laiku ir animuoti. „Honor“ naudoja „3D TOF“ jutiklį 3 funkcijoms: 3D formavimui, 3D judesiui valdomiems žaidimams ir „AI“ (dirbtinio intelekto) kalorijų skaičiavimui. „Honor“ sako, kad šio jutiklio tikslumas yra artimas „Microsoft“ Kinect kamerų tikslumui.

Pirmi bandymai įvertini šio telefono kameros galimybes atrodo išties neblogai. Nuotraukos ryškios, daug detalių, o video turi taip pat unikalius filtrus, sutinkamus ir „Huawei Mate 20 Pro“ telefone. Daugiau nuotraukų pavyzdžių ir palyginimas su kitais rinkoje esančiais flagmanais detalesnėje apžvalgoje.

Talpi baterija ir tradicinis ausinių lizdas

„Honor View 20“ turi 4000mAh baterija ir greito krovimo technologiją, kuri per 30 minučių gali įkrauti apie 55% baterijos. Telefonas turi tradicinį 3,5 mm ausinių lizdą, „Bluetooth 5.0“, „C“ tipo USB įkrovimą ir pirštų atspaudų jutiklį telefono gale bei veido atpažinimas.

„View 20“ yra išskiritins dėl kelių priežasčių: pirma - naujasis viso ekrano ekranas; antra - įdomi 48MP kamera ir trečia – dizainas su savitu „V“ formos atspindžiu nugarėlėje. Tai nėra vienintelis išmanusis telefonas su tokiu megapikselių skaičiumi. Kiek anksčiau buvo pristatytas „Xiaomi Redmi Note 7” taip pat su 48MP kamera, tik su „Samsung” sensoriumi, o ne su „Sony“.

„Honor View 20“ yra trijų spalvų - juodos, mėlynos ir raudonos spalvos. Rekomenduoja pardavimo kaina „Honor View 20“ su 6GB RAM ir 128GB kietojo disko atmintimi – 549, o 8GB RAM ir 256GB turinti versija – 649 eurai.