Tačiau sprendimas kol kas neįsigalios, jei „Apple“ skųs sprendimą, teigė teisėjas Matthiasas Zigannas.

Vokietijos byla yra jau trečia „Qualcomm“ iškelta byla, kuria siekiama uždrausti kai kurių „iPhone“ modelių telefonų prekybą dėl patentų pažeidimų. Anksčiau „Qualcomm“ į teismą „Apple“ padavė Jungtinėse Valstijose ir Kinijoje.

Vokietijoje „Qualcomm“ siekia uždrausti „iPhone“, kuriuose yra tam tikra „Intel“ gaminama mikroschema, prekybą. Teismas nutarė, kad telefonai, kuriuose veikia „Apple“ tiekėjo „Qorvo Inc“ mikroschema, pažeidžia vieną iš „Qualcomm“ patentų, susijusį su funkcija, padedančia mobiliesiems telefonams taupyti baterijos energiją siunčiant ir priimant belaidžio „Wi-Fi“ ryšio signalą.

Tuo tarpu „Intel“ atstovas Stevenas Rodgersas atmetė kaltinimus: „Konkurencijos tarnybos visame pasaulyje ne kartą pabrėžė, kad „Qualcomm“ licencijavimo praktikos yra neteisėtos, tačiau „Qualcomm“ tęsia bandymus pasiekti rezultatų daugybe kaltinimų įvairių šalių teismuose. Didžioji šių kaltinimų dalis baigėsi nesėkmingai, tik padidindami kainą ir sumažindami inovacijas.„

„Qualcomm“ padavė „Apple“ į regioninį Miuncheno teismą praeitų metų liepą, siekdama sustabdyti kai kurių „iPhone“ telefonų pardavimą Vokietijoje.