1. „Google Photos“ nuotraukos

Talpa: 15 GB saugykla yra nemokama, kai viršijamas leistinas kiekis, nuotraukos ir vaizdo įrašai yra suspaudžiami.
Programos: „Windows“, „macOS“, „iOS“, „Android“.

Tai tikriausiai geriausia nuotraukų saugykla – nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų jus turite. Tai išties universalus sprendimas, tinka visų populiarių platformų vartotojams: „Windows“, „macOS“, „Android“ ir „iOS“.

Paslaugų teikimo principas yra paprastas. Jūs įkeliate savo nuotraukas, ir jos automatiškai sugrupuojamos pagal fotografavimo laiką ir vietą. Šiam tikslui „Google“ naudoja metaduomenis, įrašytus nuotraukų failuose. Be to, nuotraukos yra kruopščiai ištirtos dirbtinio intelekto pagalba, kuris gali atpažinti nuotraukose užfiksuotus dalykus ir ieškoti konkrečių objektų. Tiesiog į paieškos laukelį įveskite žodį „automobilis“ arba „katė“, ir paslaugoje rasite visus automobilius arba visas nuotraukas su katėmis, kurios buvo nufotografuotos jūsų fotoaparato objektyvu.

Paieška, kaip ir turėtų būti, yra stipriausia „Google“ pusė.

Kita patogi paslaugos funkcija yra neribota erdvė nuotraukoms. „Google Photos“ gali nemokamai saugoti tiek nuotraukų ir vaizdo įrašų, kiek jūs norite. Tiesa, šiuo atveju jūsų nuotraukos bus sumažintos iki 16 megapikselių, o vaizdo įrašas bus ne didesnis kaip 1080 pikselių. Nuotraukos ir vaizdo įrašai su žemesne skiriamaja geba lieka nepakitę. Tokio aiškumo pakaks daugumai vartotojų.

2. „Flickr“

Talpa: 1 TB nuotraukų saugomas nemokamai. Pro prenumerata nesuteikia daugiau vietos, bet pašalina reklamą, suteikia prieigą prie statistikos ir „Flickr“ programų, skirtų „Windows“ ir „macOS“. Prenumerata kainuoja nuo 4,17 iki 5,99 USD (apie 3,50 – 6 €) per mėnesį.
Programos: „Windows“, „macOS“, „iOS“, „Android“.

Kažkada „Flickr“ buvo pirmoji nuotraukų saugojimo paslaugas teikianti programa. Dabar ji demonstruoja tinkamą funkcionalumą. Registruodamiesi į šį „Yahoo“ palikuonį, nemokamai galėsite gauti terabaitą laisvos vietos. „Flickr“, skirtingai nei „Google Photos“, nesuspaus jūsų nuotraukų.

Nuotraukos surūšiuojamos pagal lygį. „Flickr“ leidžia jums suskirstyti nuotraukas į albumus, pridėti juos prie mėgstamiausių, uždėti žymas ir pan. „Flickr“ taip pat žino kaip ieškoti objektų nuotraukose. Tačiau ši funkcija savo paieška šiek tiek nusileidžia „Google“.

Be to, galite pasirinkti naudotojus, turinčius įdomių nuotraukų ir būti jų sekėjais, kaip ir „Instagram“.

Paslauga teisingai nustato fotoaparato, kuriuo buvo nufotografuota nuotrauka, savybes ir parodo EXIF duomenis, kas patinka profesionaliems fotografams.

„Flickr“ turi programas, skirtas „Android“ ir „iOS“. Taip pat yra „Windows“ ir „macOS“ paslaugos, kurios automatiškai įkelia nuotraukas iš kompiuterio į debesį. Tačiau, norėdami pasinaudoti šiomis paslaugomis, turite įsigyti Pro prenumeratą.

3. „iCloud“

Talpa: 5 GB nemokamos vietos. 50 GB kainuoja apie 1 € per mėnesį, 200 GB – apie 2 € per mėnesį, 2 TB – apie 8 € per mėnesį.
Programos: „MacOS“, „iOS“.

Jei naudojate „Apple“ įrenginius, „iCloud“ yra jūsų pasirinkimas. Priešingu atveju nėra prasmės žiūrėti į jį. Ši debesies saugykla yra glaudžiai integruota su „macOS“ ir „iOS“, taip pat galima sinchronizuoti visus šių sistemų duomenis: dokumentus, kalendorius, kontaktus ir nuotraukas. „iCloud“ veikia kartu su „MacOS“ ir „iOS“ vietine programa „Photos“.

„Windows“ vartotojai, kurie ką tik pradėjo naudotis „iPhone“ ir „Mac“, gali atsisiųsti nemokamą programą, kuri padės įkelti nuotraukas ir vaizdo įrašus į „iCloud“ biblioteką. Viską supaprastinti jūs galėsite „iPhone“, „iPad“ ir „Mac“ programoje „Photos“ arba naudodami „iCloud“ internetinę versiją.

Programa „Photos“ turi puikias galimybes kurti biblioteką. Tai leidžia jums kurti albumus, redaguoti geografinius taškus ir skaityti metaduomenis. Ypač įdomi „Photos“ funkcija – „išmanūs albumai“ – tai kažkas panašaus į „išmanius aplankus“, kuriuose nuotraukos automatiškai suskirstomos pagal jūsų nustatytas sąlygas. „Photos“ yra tikrai labai naudingas dalykas, ir lieka tik asidusti, kad jo nėra „Windows“.

4. „Dropbox“

Talpa: 2 GB – nemokamai, 1 TB kainuoja 8,25 USD (apie 7 €) per mėnesį.
Programos: „Windows“, „macOS“, „Linux“, „iOS“, „Android“.

„Dropbox“ į savo asmenines ir mobiliasias paskyras pridėjo automatinę nuotraukų paleidimo funkciją, dar iki to kol ji tapo pagrindine. Ji puikiai tinka visų tipų failų bei nuotraukų organizavimui.

Pagrindinis „Dropbox“ privalumas – tai patogios programos, prieinamos visose stalininėse ir mobiliose platformose. Trūkumas yra tas, kad nemokamoje versijoje nėra pakankamai vietos. Be to, „Dropbox“ neturi nuotraukų turinio paieškos, kas būdinga specializuotoms „Google Photos“ ir „Flickr“ paslaugoms.

Apskritai, jei jums reikalinga paslauga, kuri paprasčiausiai įkelia ir saugo jūsų nuotraukas, ir jums nereikalingi įvairūs priedai, pvz., integruotas dirbtinis intelektas ir raudonų akių efektą pašalinantis redaktorius, tada jūs galite pasirinkti „Dropbox“.

Beje, nemokamos vietos galima gauti daugiau siunčiant nuorodas draugams ir diegiant programas.

5. „OneDrive“

Talpa: 5 GB nemokamai, 1 TB – apie 4,50 € per mėnesį.
Programos: „Windows“, „macOS“, „iOS“, „Android“.

Iš tikrųjų „OneDrive“ daro tą patį, ką ir „Dropbox“, tačiau turi daugiau funkcijų. Pakrovimo metu paslauga automatiškai pažymi nuotrauką žymomis: „OneDrive“ nustato vaizdo rūšį (portretą, peizažą ir pan.) ir jame užfiksuotus objektus (žmones, gyvūnus, objektus ar gamtą).

Be to, „OneDrive“ atpažįsta geografinius taškus, taigi, skirtuke „Vieta“ galite matyti, kur buvo padaryta nuotrauka. Paslauga taip pat leidžia jums kurti albumus, aplankus ir žymes, kad galėtumėt rūšiuoti nuotraukas.

Jei esate „Windows 10“ vartotojas, „Microsoft“ jums jau įdiegė „OneDrive“.

Prijunkite savo fotoaparatą ar išmanųjį telefoną prie kompiuterio, o programa paragins įrašyti nuotraukas į „OneDrive“ biblioteką. Tai puiki paslauga „Microsoft“ ekosistemos gerbėjams, o jei jūs užsiprenumeravote „Office 365“, tuomet „OneDrive“ neabejotinai yra jūsų pasirinkimas.

6. „Adobe Creative Cloud“

Talpa: 1 TB ir „Adobe Lightroom“ prenumerata už 9,99 dolerius (apie 9 €) per mėnesį.
Programos: „Windows“, „macOS“, „iOS“, „Android“.

Tai yra sprendimas profesionaliems fotografams ar aistringiems mėgėjams. „Adobe Creative Cloud“ nėra pigi, tačiau su ja gaunate „Adobe Lightroom“, kuri su nuotraukomis gali padaryti viską.

Nuotraukos „Adobe Creative Cloud“ saugomos patogioje ir gražioje galerijoje, kurioje labai lengva naršyti. „Creative Cloud“ palaiko ir grupines bibliotekas, todėl galite rūšiuoti ir apdoroti nuotraukas su draugais ir kolegomis.

„Adobe Lightroom“ kartu su „Creative Cloud“ gali rūšiuoti nuotraukas pagal reitingus, žymes, filtruoti sugadintus vaizdus, parodyti nuotraukų atributus ir metaduomenis. Šis įrankis turi daug funkcijų, tačiau ne visiems jos yra reikalingos.

7. „Canon Irista“

Talpa: 15 GB nemokamai, 1 TB kainuoja 11 € per mėnesį. Yra planai, suteikiantys 100 ir 500 GB, 1, 2, 5 ir 10 TB.
Programos: „iOS“, „Android“.

Debesinė nuotraukų saugykla, sukurta įvairių skaitmeninių įrenginių gamintojo giganto „Canon“. „Irista“ turi daugybę funkcijų, leidžiančių jai lygiuotis su „Google Photos“ ir „Flickr“. Bendrai naudojami albumai vaizdų peržiūrai ir nuotraukų rūšiavimas, intelektuali paieška pagal vaizdo turinį, nuotraukų siuntimas į debesį tiesiai iš mobiliųjų įrenginių – visa tai čia rasite.

Dirbtinio intelekto paslauga gali surasti ne tik vaizdus, kuriuose yra konkrečių žmonių, objektų ir vietų, bet ir atlikti paiešką pagal fotografijos stilių ir netgi pagal kameros modelį.

„Irista“ palaiko kompiuterius ir mobiliuosius įrenginius. Be to, naujieji „Canon“ skaitmeniniai fotoaparatai yra suderinami su šia paslauga.

Debesyje nuotraukos saugomos pradinės kokybės: paslauga nesuspaudžia jų, priešingai nei „Google Photos“. Vienintelis dalykas, kuris gali sugluminti – gana aukšta kaina, bet „Irista“ to verta.