Šiandien daugelis išmaniųjų telefonų turi dvigubas fotokameras. Tai leidžia gauti įspūdingą fono išsiliejimą makro fotografavimo metu bei fotografuoti portretines nuotraukas. Taip pat yra galimybė išgauti ryškesnius vaizdus, priartinti vaizdą, neprarandant kokybės bei fotografuoti plačiu kampu.

Šiame straipsnyje pristatysime pagal ekspertų nuomonę (DxOmark, CNet, Techradar) ir klientų atsiliepimus atrinktus geriausius modelius.

iPhone X
Foto: DELFI / Robertas Narmontas

„iPhone X“

Tai turbūt geriausias išmanusis telefonas, kurį šiandien galite rasti rinkoje. Tą patį galima pasakytiu ir apie jo kameras. Įrenginyje naudojamas dvigubas 12 Mp modulis su optiniu stabilizavimu. Vienas plataus kampo objektyvas su diafragma f/1.8, antrasis – teleobjektyvas f/2.4 (tai leidžia išgauti aukštos kokybės dvigubą priartinimą). Nuotraukos aiškios, sodrių spalvų, makro – kaip su DSLR įrenginiais. 7 megapikselių priekinė kamera taip pat yra gera.

Išmaniajame telefone gera autonomija, produktyvus mikroschemų rinkinys, veido ID atpažinimo sistema, apsauga nuo vandens ir dulkių pagal IP67 standartą. Įrenginys turi ir trūkumų: nėra pirštų atspaudų skaitytuvo (tačiau tai labiau įpročio reikalas), atminties kortelės lizdo ir be abejo – labai didelė kaina.

Charakteristikos

Ekranas: 5,8 colių (2 436 × 1 125 pikselių).
Procesorius: „Apple A11 Bionic“.
Atmintis: 3 GB RAM, nuo 64 GB ROM.
Fotoaparatai: pagrindinis – 12 + 12 mp, priekinis – 7 mp.
OS: „iOS 11“.
Kaina: nuo 895 €

Samsung Galaxy S9 Plus
Foto: AP / Scanpix

„Samsung Galaxy S9 Plus“

Tai galbūt antrasis geriausias telefonas, kurį šiuo metu galite įsigyti. Skirtingai nuo ankstesnės kartos, „S9 Plus“ modelis gavo dvigubą 12 megapikselių fotoaparato modulį (įprastuose S9 – viengubas). Tačiau juk reikia įtikinti žmones atnaujinti savo turimus „S8“ įrenginius – „Samsung“ prisiekia, kad patobulino kamerą. Ir tai nėra rinkodaros įrankis.

Pirmą kartą pasaulyje buvo sukurta kamera su kintama diafragma (nuo f/2,4 iki f/1,5). Tai maksimaliai priartina „S9 Plus“ prie veidrodinių fotoaparatų ir leidžia įrenginiui prisitaikyti prie skirtingų fotografavimo sąlygų. Pavyzdžiui, fotografuojant kraštovaizdžius yra išgaunama labai natūrali šviesa, o tamsoje nuotraukos atrodo labai šviesios ir ryškios (kiek tai įmanoma).

Moduliai taip pat turi optinę stabilizaciją, pernelyg lėto fotografavimo ir triukšmo pašalinimo galimybes (kai vienu metu daroma 12 nuotraukų ir pavyksta beveik tobulas vaizdas), galima pasiekti dvigubą priartinimą, neprarandant kokybės. Priekinis fotoaparatas (8 megapikselių, f/1,7) gerai sulieja antrinį foną ir išgauna puikius kadrus.

Tarp kitų funkcijų verta paminėti galingą aparatinę platformą, akių tinklainės skenerį, IP68 drėgmės apsaugą, atminties kortelių lizdą, turintį iki 400 GB talpos, stereo garsiakalbius. Skaitant atsiliepimus matome, kad vieni skundžiasi dėl aktyvaus nuotraukų apdorojimo proceso, o kiti – dėl mažos baterijos talpos, tačiau tai nėra labai didelis minusas.

Charakteristikos

Ekranas: 6,2 colių (2 960 × 1 440 taškų).
Procesorius: „Exynos 9810“.
Atmintis: 6 GB atminties, nuo 64 GB ROM + lizdas microSD kortelei
Fotoaparatai: pagrindinis – 12 + 12 Mp, priekinis – 8 Mp.
Baterija: 3500 mAh.
OS: „Android 8.0“.
Kaina: nuo 910 €

Foto: R. Narmonto nuotr.

„Huawei P20 Pro“

„DxOMark“ interneto svetainė teigia, kad šiandien tai geriausią fotoaparatą turintis išmanusis telefonas. Įrenginio gale yra trys „akys“: dvigubas modulis (pagrindinio jutiklio dydis yra 1 / 1,7, diafragma f/1,8, skiriamoji geba – 40 megapikselių + monochrominis 20 megapikselių jutiklis su matrica 1/2.7 ir diafragma f/1.6), 8 megapikselių kamera su 80 mm židinio nuotoliu ir f/2.4 diafragma. Išmanusis telefonas gali puikuotis trimis optiniais ir penkiais hibridiniais priartinimais, gebėjimu fotografuoti aukštu ISO 102400 ir „Super Slow-Mo“, išmania optine stabilizavimo sistema, pažangiomis automatinio fokusavimo funkcijomis bei ne mažiau pažengusia 24 megapikselių priekine kamera.

Tai modelis su puikiais fotoaparatais. Visi pažymi, kad nuotraukos kokybiškos ir labai ryškios, aiškios bet kokiomis apšvietimo sąlygomis. Labai gražios fotografijos juodos ir baltos spalvos režime.

Be kita ko, „P20 Pro“ yra išmanusis telefonas su aukščiausios kokybės vidiniais parametrais. Atkreipkite dėmesį, kad atminties kortelės lizdo nėra, bet bazinė versija 128 GB tai kompensuoja.

Charakteristikos

Ekranas: 6,1 colių (2 240 × 1080 pikselių).
Procesorius: „HiSilicon Kirin 970“.
Atmintis: 6 GB atminties, 128 GB ROM.
Fotoaparatai: pagrindiniai – 40 + 20 + 8 Mp, priekinis – 24 MP.
Baterija: 4000 mAh.
OS: „Android 8.1“.
Kaina: nuo 745 €

Huawei Mate 10 Pro
Foto: DELFI / Robertas Narmontas

„Huawei Mate 10 Pro“

Ne toks „gudriai mąstantis“ variantas, bet pagal kainą labiau prieinamas. „Leica“ prekės ženklu pažymėtą dvigubą fotoaparatą išskiria du moduliai (12 + 20 Mp, vienas monochrominis, diafragma f/1.6) su optiniu stabilizavimu ir dvigubu hibridiniu priartinimu. Nuotraukos kokybiškos fotografuojant tiek iš pagrindinės, tiek iš priekinės 8 MP fotokameros (bet yra minusas – jis turi fiksuotą fokusavimą). „Huawei“ remiasi dirbtinio intelekto technologija – objektų atpažinimu.

Vertinant pagal kainą įrenginys turi ir kitus gerus parametrus: mikroschemų rinkinį, IP67 atsparumą vandeniui, talpią bateriją, patrauklų stiklinį korpusą. Atminties kortelių lizdo neturi.

Charakteristikos

Ekranas: 6 colių (2 160 × 1080 pikselių).
Procesorius: „HiSilicon Kirin 970“.
Atmintis: nuo 4 GB atminties, 64 GB ROM.
Fotoaparatai: pagrindiniai – 12 + 20 Mp, priekinis – 8 Mp.
Baterija: 4000 mAh.
OS: „Android 8.0“.
Kaina: nuo 540 €

Honor 10
Foto: Lukas Snarskis

„Honor 10“

„Huawei“ dabar gamina galingus išmaniųjų telefonų modelius geromis kainomis. Naująjį „Honor 10“ galima pavadinti biudžetiniu įrenginiu. Jis parduodamas už prieinamą kainą, turi spindintį stiklinį korpusą, madingą dizainą, dvejopo fotoaparato modulį (20 + 12 Mp, vieną monochrominį jutiklį, AI funkcijas, optinį stabilizavimą), ir tegu ne aukščiausios klasės, tačiau labai produktyvius vidinius parametrus. Atminties kortelių lizdo neturi. Nuotraukos geros kokybės, tačiau prastomis apšvietimo sąlygomis kokybė sumažėja.

Charakteristikos

Ekranas: 5,15 colių (1 920 × 1080 pikselių).
Procesorius: „HiSilicon Kirin 960“.
Atmintis: nuo 4 GB atminties, 64 GB ROM.
Fotoaparatai: pagrindiniai – 20 + 12 Mp, priekinis – 24 Mp.
Baterija: 3400 mAh.
OS: „Android 8.1“.
Kaina nuo 365 €

„Xiaomi Mi8“

Tai naujausias kinų flagmanas. Įrenginys turi metalinį korpusą ir dvigubą kamerą. Naudojami moduliai su f 1.8 ir f/2.4 diafragma, yra dvigubas be kokybės praradimo priartinimas, optinis stabilizavimas. Vėlgi, siūlomos dirbtinio intelekto technologijos, siekiant nustatyti kadro turinį ir pasirinkti geriausius nustatymus. Įrenginys dar tik pasirodė prekyboje, tačiau, vertinant vartotojų atsiliepimus, tos pačios „DxOMark“ apžvalgas ir bandymų rezultatus – fotoaparatas pasirodė sėkmingai. Priekinis 20 megapikselių modulis su f/2.0 diafragma taip pat puikus ir naudoja skirtingus režimus.

Išmanusis telefonas yra gražus (nors jis akivaizdžiai kopijuotas „iPhone X“). Kaip minusą galima paminėti palyginti mažą baterijos talpą. Įrenginį galima įsigyti „AliExpress“.

Charakteristikos

Ekranas: 6,21 colio (2,280 × 1,080 piks.).
Procesorius: „Qualcomm Snapdragon 845“.
Atmintis: 6 GB atminties, iš 64 GB ROM.
Fotoaparatai: pagrindiniai – 12 + 12 Mp, priekinis – 20 Mp.
Baterija: 3300 mAh.
OS: „Android 8.1“.
Kaina: nuo 475 €

OnePlus 6
Foto: Lukas Snarskis

„OnePlus 6“

Kitas pažengęs Kinijos flagmanas, kuris praėjusį mėnesį tapo ryškia naujiena. Korpusas pagamintas iš metalo ir stiklo, ekranas su užapvalintais šonais ir minimaliais rėmeliais. Tai ne „iPhone“ kopija, užtat gražus. „OnePlus“ turi metalinį rėmelį ir išskirtinį fotoaparatą. Naudojami du „Sony“ moduliai: 16 megapikselių „IMX 519“ su optiniu stabilizavimu ir diafragma f/1,7, taip pat 20 megapikselių „IMX 376K“. Gamintojas siūlo patobulintą HDR režimą ir automatinį fotografavimo parametrų pasirinkimą.

Viskas lyg ir gerai, tačiau norėtųsi, kad baterija būtų talpesnė. Ir nepamirškite: įrenginys neturi atminties kortelės lizdo, kaip „Mi8“.

Charakteristikos

Ekranas: 6,28 colio (2,280 × 1,080 piks.).
Procesorius: „Qualcomm Snapdragon 845“.
Atmintis: nuo 6 GB atminties, nuo 64 GB ROM.
Fotoaparatai: pagrindiniai – 16 + 20 Mp, priekiniai – 16 Mp.
Baterija: 3 300 mAh.
OS: „Android 8.1“.
Kaina: nuo 488 €

Įrenginių kainos nurodytos remiantis „AliExpress“.