50 metų S.J.Palmisano, ilgai dirbęs IBM, bendrovės prezidentu ir vykdančiuoju direktoriumi buvo paskirtas 2000 metais. Jis perims generalinio direktoriaus pareigas kovo mėnesį, kai L.Gerstneriui sukaks 60 metų. Nors didžioji dalis analitikų manė, kad S.J.Palmisano galiausiai taps L.Gerstnerio įpėdiniu, bendrovė iki šiolei atsisakydavo komentuoti, kas gali tapti naujuoju generaliniu direktoriumi.

"The Wall Street Journal" teigimu, du vadovai taiko labai skirtingą vadovavimo stilių. L.Gerstneris mėgsta primesti savo nuomonę ir yra autokratiškas, tuo tarpu S.J.Palmisano yra draugus.

L.Gerstneris pradėjo dirbti IBM 1993 metais, kai bendrovę alino finansų krizė, kurią sukėlė pernelyg didelis pasikliovimas asmeninių kompiuterių ir galingų serverių pardavimais. Anksčiau "McKinsey & Co.", "American Express Co." ir "RJR Nabisco" dirbęs L. Gerstneris padėjo IBM tapti paslaugų organizacija, kurios akcijų kursas iki 2001 metų pabaigos padidėjo daugiau kaip 800 proc., o rinkos vertė pašoko net 180 milijardų JAV dolerių.

Tačiau už IBM pasikeitimus reikia dėkoti ir S.J.Palmisano, kuris stambiame verslo skyriuje - šiuo metu didžiausiame IBM padalinyje - vadovavo 135 tūkst. pasaulinių paslaugų darbuotojų. Beje, šis padalinys gauna didžiausias iš visų bendrovės padalinių įplaukas ir yra didžiausia pasaulyje informacinių technologijų paslaugų bendrovė.

Vadovaudamas IBM serverių ir verslo kaupiklių verslui S.J.Palmisano taip pat vadovavo kuriant sėkmingą IBM "eServer" liniją, kuri serveriuose pristatė atvirų kodų operacinę sistemą "Linux".

"Nuo kovo 1 dienos mūsų naujuoju vadovu taps Semas, - sakoma antradienį L.Gerstnerio bendrovės viduje išplatintame memorandume. - Mano darbas bus padėti jam, jei tik jam prireiks mano laiko ir patarimo. Jo unikalus strateginės vizijos, aistros ir drausmės mišinys, sujungtas su jo visišku IBM verslo supratimu, užtikrins sėkmę IBM generalinio direktoriaus pareigose".