„Viena iš aktyviausių ir agresyviausių kampanijų yra „Sofacy/APT 28“, – nurodė agentūra BfV, pridūrusi, kad „įžvelgia Rusijos valstybės kontrolės įrodymų“ toje operacijoje, per kurią kompiuteriai buvo užkrėsti vadinamaisiais Trojos arkliais.

Operacijos „Sofacy“ tikslas buvo vogti duomenis, o kita kampanija – „Sandworm“ – taip pat turėjo trikdyti IT sistemų darbą, sakoma BfV pranešime.

„Ji buvo nukreipta ne vien prieš vyriausybės postus, bet iš prieš ryšių bendroves, energijos tiekėjus ir aukštojo mokslo įstaigas“, – pabrėžė agentūra.

IT ekspertai yra sakę, kad praeitų metų pabaigoje užfiksuoti elektros tinklų gedimai dalyje Ukrainos buvo susiję su „Sandworm“ ataka.

„Kampanijų, kurias stebi BfV, tikslas paprastai būna perimti informacijos – tai yra, šnipinėti“, – sakoma BfV vadovo Hanso-Georgo Maasseno (Hanso Georgo Maseno) pranešime.

„Tačiau Rusijos slaptosios tarnybos taip pat parodė esančios pasiruošusio vykdyti diversijas“, – pridūrė jis.

„Sofacy“ ataka, kuri praeitais metais smogė Vokietijos parlamento žemiesiems rūmams, taip pat paveikė vieną kompiuterį kanclerės Angelos Merkel biure Bundestage, nurodė vietos žiniasklaida.