Bandant pritraukti naujų vartotojų ir tikriausiai dar šiek tiek užsidirbti, nepraėjus nei metams po „iPhone 6S“ išleidimo, prekyboje pasirodė naujas „iPhone SE“ (special edition).

Pastaraisiais metais vis augant telefonų ekranams, „Apple“ nusprendė išleisti telefono modelį tiems, kurie pavargo nuo didelių ir kišenėje netelpančių telefonų.

Skeptikai pasakytų, kad kai nebeturi idėjų, paimi seno telefono dizainą ir į jo vidų sumontuoji naujausio modelio dalis. Čia beveik tas pats, kaip užeiti į batų parduotuvę ir matyti 5 metų senumo batų kolekciją pažymėtą kaip naują.

Visiems, kam parodžiau „iPhone SE“ modelį, tikrai nesuprato, kad čia naujas „iPhone“.

Na gerai, „iPhone 5S“ modelis nėra jau toks senas, bet jis visiškai nesiskiria nuo naujojo „iPhone SE“ modelio dizaino. Tačiau viduje jau viskas nauja – viskas, ką turi „iPhone 6S“ modelis tik su keliais trūkumais.

Mažas, bet patogus

Šio mažylio ekranas tik 4 coliai, o „IPS LCD“ ekrano raiška nesiekia net HD (1136 x 640), tačiau tokio dydžio įstrižainei raiškos pilnai pakanka.

Jis puikiai valdomas viena ranka ir telpa į bet kokią kišenę. Dar galima įsigyti dėkliuką skirtą „5S“ modeliui (turėtų būti pigesnis), bet būtinai permatomą: turi matytis „SE“ ženklas, nes aplinkiniai dar pagalvos, kad naudojiesi seniena. Nors gal ir nėra skirtumo – ir taip pagalvos.

Šį modelį galėjo išleisti bent žalios spalvos vien tam, kad aplinkiniai jį atskirtų ir žinotų, kad jis naujas (rožinė auksinė spalva skirta daugiau merginoms). Nes „iPhone“ mėgėjams labai svarbu parodyti, kad jie turi naują modelį. Visi, kam rodžiau šį aparatą, nuoširdžiai galvojo, kad tai senas „iPhone“ modelis.

Senas dizainas – nauji viduriai

Tačiau nors išore ir neatrodo naujas, viduje puikiai veikia 64 bitų „A9“ procesorius ir 2 GB darbinės atminties. Telefonas nei karto nebuvo strigęs per trumpą naudojimosi laikotarpį.

Taip, „iPhone SE“ mažas, bet labai galingas. Svarbu ne ūgis, o smūgis. Būtent šio aparato galingumas man labiausiai ir patiko. Kartais, net naujai pasirodę modeliai turi tam tikrų trikdžių, su kuriais tikrai nesinorėtų susidurti nusipirkus naują aparatą ir nesvarbu, ar tai būtų telefonas, ar kitas prietaisas.

„Antutu“ teste (pagrindinių komponentų spartos lygis) mano testuojamas „iPhone SE“ surinko net 128836 taškus ir jis drąsiai gali vadintis galingiausiu mažu išmaniuoju įrenginiu. Visos programos veikė be priekaištų. Neveltui tie, kurie pradeda naudotis „iPhone“, nebenori sugrįžti prie nuolatinių „Android“ sistemos lūžinėjimų.

Artimiausias mažas „Android“ konkurentas būtų „Sony Xperia Z5 Compact“. Kurį laiką jis galėjo vadintis galingiausiu mažyliu išmaniųjų rinkoje. Dabar jis gali pasigirti tik mažesne kaina, apsauga nuo vandens, kuri nebūtinai leis jums maudytis baseine (yra tam tikrų trūkumų) ir galimybe praplėsti atmintį „micro SD“ kortele. Tačiau skirtingai nei „iPhone SE“ modelis, jis turėjo begales trūkumų – dažnai strigdavo arba ekranas buvo pernelyg jautrus.

Galingas, bet atminties mažai

Vienas iš naujojo mažylio minusų – tik 16 GB vidinė atmintis ir nėra galimybės praplėsti „micro SD“ kortele. Gerai, kad „Tele2“ man davė išbandyti telefoną su 64 GB vidine atimtimi, tačiau net per trumpas atostogas Lietuvoje, filmuodamas išnaudojau beveik 25 GB. Pabrėšiu, per savaitę!

Kai kurie sakys, kad viską galima kelti į debesis ir ten laikyti failus, bet ne visada bus galimybė naudotis puikiu wifi ryšiu, o naudojant mobilųjį ryšį, greit išnaudosite savo plano nemokamus interneto duomenis, nes video failai, jei filmuojate 4K raiška, telefone užima tikrai daug vietos: 1 minutė – net 375 MB.

Taigi, jei jau „Apple“ suteikia galimybę filmuoti 4K raiška, tai galėtų pradėti gaminti telefonus turinčius bent nuo 32GB vidinės atminties. O naudojant telefoną vien skambučiams, SMS ar naršymui internete, tikrai galima rasti pigesnių alternatyvų.

Asmenukių mėgėjams nepatiks

Kuo dar man šis modelis pasirodė patrauklus, tai pagrindine kamera. Šiuolaikiniai telefonai atstoja fotoaparatus ir video kameras, todėl labai svarbu rezultatas, kokį gauname iš telefono. Kamera „iPhone SE“ modelyje yra tokia pat kaip ir „iPhone 6S“ – 12MP. Ir ji išties greita ir gera. Aišku, jei fotografuosite ir nuotraukas žiūrėsite tik telefone jos visos atrodys puikiai, nes tokiame ekrane trūkumus sunku ir įžiūrėti. Kokybė vakare ar prastesniame apšvietime dar nėra pati geriausia, bet visumoje man patiko.

Keista, kad asmenukėms daryti paliko seną 1,2 MP kamerą. Tikrai nuvilia, nes kiti gamintojai siūlo net 8 MP ar net tas pats „iPhone 6S“ turi 5 MP.

Filmavimo kokybė taip pat labai gera. Nepatiko tai, kad negali reguliuoti nustatymų rankiniu būdu. Kartais filmuojant spalvos labai susiliedavo ir keisdavosi.

Filmavimas 4K raiška dar vienas privalumas, bet kaip TV operatorius, susidūriau su vaizdo medžiagos apdorojimu kompiuteryje (su „Windows“ operacine sistema). Mano montavimo programa strigo ir stengėsi išvengti draugystės su video failais. Kolegos „MacBook“ kompiuteryje viskas veikė puikiai. Bet čia turėtų rūpėti tiems, kurie norės apdoroti turimus video failus ir susikurti klipuką ar trumpą filmuką.


Maža, bet ištverminga baterija

Kuo tikrai galima pasidžiaugti, kad nors baterijos talpa tik 1624 mAh, tačiau ji tarnauja pakankamai ilgai. Net aktyviai naudojant, atlaikys visą darbo dieną ir jums nereikės ieškotis pakrovėjo, kad telefonas „nenumirtų“ iki namų, o jei mažiau naudositės, tai atlaikys ir dvi paras.

Manau šis faktorius tikrai svarbus renkantis naują telefono aparatą, nes daugelis šiuo metu rinkoje esančių modelių negali pasigirti ilgai veikiančia baterija.

Pirštų atpažinimo funkcija veikė ne idealiai. Pagliaudžius saulėgrąžų nebegalėjo atpažinti mano piršto. „3D Touch“ technologijos nėra kaip „6S“ modelyje, bet kiek klausinėjau ar naudojasi tie, kurie turi tokia galimybę, tai sakė, kad retai.

Pagrindiniai pliusai:

Gera kamera;
Ilgai tarnaujanti baterija;
Naujas procesorius;
4K filmavimas;
Kaina 500 eurų.

Pagrindiniai minusai:

Senas dizainas;
Nėra „3D Touch“;
Priekinė kamera tik 1,2 MP;
Nėra „micro SD“;
Vidinė atmintis tik 16GB.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (168)